Spin Kamış ile yemli av yapabilir miyim

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mücahid balcı tarafından paylaşıldı.

1. mücahid balcı

mücahid balcı mücahid

Favori Kamış:
    Okuma salina sea spin
    Favori Makine:
    Okuma cy 40
    En İyi Avı:
    800 gr Çupra
    Herkese merhaba ben at-çek yapan bi kardeşinizim.At çek ile hiç balık tutamadığım için biraz moral bulmak için normal avlanmayı düşünüyorum spin kamışımla avlansam kamış zarar görür mü?Mesela kamışım 10-40 atarlı 30 gr lık kurşun taksam bi sıkıntı olur mu?Yorumlarınız bekliyorum yarın inşallah ava çıkcam.Bide Fethiye de önerebileceğiniz bir mera var mı?

2. ibrahim1903

ibrahim1903 ibrahim

10-40 kamışın verimli olduğu aksiyon aralığıdır at çek için. 30 gramlık kurşunu rahat rahat atabilirsiniz herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum.

3. mücahid balcı

mücahid balcı mücahid

Favori Kamış:
    Okuma salina sea spin
    Favori Makine:
    Okuma cy 40
    En İyi Avı:
    800 gr Çupra
    tamam çok teşekkür ederim

ibrahim1903 bunu beğendi.
  4. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    bende v system 2.4 mt var. at boş çek olayını aşamadığım için bu oltayı yemlide kullanmaya başladım.
    100 - 125 gr kurşun takıyorum ve de henüz kırılmadı. Kırılacağını da hiç sanmam zira at çek ile bir halt yakalayamadığım gibi yemlide de mandagöz , karagöz ve gopez'i aşamadım.

mücahid balcı bunu beğendi.
  5. ibrahim1903

ibrahim1903 ibrahim

kolay kolay kırılmaz doğru ama kamışı esnetir, işlevselliğini bozar. 20-30 liraya bir tane yemli için kamış almak daha ekonomik bence.

6. Murat42

Murat42 Murat önder

Bence at cek kamışın tek farkı atarına ve uzunluguna gerö daha hafif olması ve parcalı ise esnek olması av esnasında elinde uzun süre duracagı için az yorması için hafif ve sahteye aksiyon verecegin icin esnek eger kamışin atim degerlerinde kurşun atarsan hiç bir sakıncası olmaz bence hata ben bazen 5 20 atarlı kamışla şamandıralı av yapıyorun 5 gr kurşun araya iki igleli takım solucan kıyıdan epey uzaga atıyorum şamandırayida takip ederken cogu zaman kamış elimde bekliyor yemli dipte atım 30 gr kurşun taktıgım bile oldu yani benim fikrim bi zararı olmaz atar degerlerini cok gecmedigin sürece