[Soru] Selamlar,Ben Antalyadan Kefal hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Valante tarafından paylaşıldı.

1. Valante

Valante mustafa

Merhabalar sanırım ailenin en yeni elemanı benim.

Sorum Şuki Ben Antalyada oturuyorum.

Antalya Yat Limanında Yarım metrelik bi kıyı var Kayıkların çekildiği Orda
    Bolbol Kefal oluyor yaklaşık 1 karış.

Ben 12 Lik Misina en ufağından1 sarı sinek ufak bir yaprak kurşun ile 7 tane alabildim ve 1 okadarda kaçırdım. sorum şuki daha iyi şekilde nasıl bol bol avlayabilirim tam bilmiyorum yardım edebilirseniz sevinirim.

2. carp

carp Mehmet

3. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Aramıza hoşgeldiniz Mustafa Bey, öncelikle sizden ricam profil ayarlarınızdan kendinizle ilgili bilgileri güncellerseniz, size hitap ederken kusur işlememiş oluruz.

Sorunuzun cevabına gelirsek;
    Halihazırda en etkili ve basit düzeneği kullanıyorsunuz, sadece attığınız yer ilişkenliyse takıma bir şamandıra eklemeniz faydalı olacaktır. Sizden ricam 1 karışlık kefalleri bol bol yakalamak yerine, büyüklerini yakalayıp küçüklerini bırakmanızdır. Bilmenizi isterim ki, ufak kefaller aynı zamanda birçok avcı balığın en çok kovaladığı yem balıklarından biridir. Biraz daha araştırma yaparak kefal kullanarak daha büyük balıklar yakalamayı öğrenebilirsiniz.

4. Valante

Valante mustafa

Teşekkürler, fakat anlatmak istediğim tarifini verdiğim yerde nasıl bir düzenek oluşturmalıyım, + Çarpar(sokar) ekmeği maf ediyor nasıl yapmalıyım bilemiyorum

5. carp

carp Mehmet

Su üstünde yemleniyorsa kefaller su üstünde kalan bir takım yapabilir ve diğer balıkları bertaraf edebilirsiniz belki...