sokar yani çarpan balığı

Konu, 'Denizdeki Balık Türleri' kısmında Mehmet Demirörs tarafından paylaşıldı.

1. hataylı97

hataylı97 Umut Çağdaş ATEŞ

En İyi Avı:
    İri bir sokar
    Merabalar sokar çapariyle avlanabilir mi ?

2. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    hayır. ancak şöyle yaparsın . 15-20 gr. kurşun takılı 10 lu çaparinin tüm tüylerini ve simlerini kesersin. sadece kancalar kalır . küçük ekmek parçacıklarını da kancalara takıp öyle tutarsın. fakat 10 iğne çok fazladır. Hepsine birden balık alma şansın yok çünki. Köstek sayın en fazla 3 olsun. İğnelerine çok dikkat et. Batarsa çok can yakar .

3. cemsina 2

cemsina 2 Cem Sina Celme

En İyi Avı:
    Mercan
    Ben de bir kere bu balıktan yakalanmıştım gerçi birZ küçüktü ama baya lezzetliydi :) Fakat balık bildiğiniz ölümsüz akşam dışarı çıkardık olsun diye sabah hala can çekişiyordu acıdık balığa dedem bir şekilde öldürdü.

4. wusslat

wusslat yücel

ben bu balığı kefal için kullanılan kıbrıs sarma oltasıyla tutuyorum. kıbrıs oltasının 4 tane kalacak şekilde kesip bir şamandıranın ardına bağlıyorum. altına da kıstırma kurşun ekliyorum. bu dört kancayı yemledikten sonra oltamı savuruyorum ve çok sürmeden sokarları kıyıya alıyorum. bazen üçlü çektiğim de oluyor. :thumb: