Sinarit avlarım hakkında, nasıl avlanır ve kullandığım takımlar.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Onur kardeşim, balığın yemesi inalmaz lezzeti,:) :) :)

Sene 1996 İsviçre'den Namık arkadaşımın davetlisi olarak Assos Kadırga koyuna gedim, çok beğendim, arkasından çocuklarıda getirdim orada kalmaya başladık, bir gün birbalıkçı uzatma oltası ile bir sinarit yakaladı 11 kg geldi,
    onu kaldımız motel satın aldı ve yemeğe gelen özel müsafirlerine yapıp verdiler,
    o zaman ahçı başı olarak çalışan Yahya kardeşim, bana bir parçe sinarit ayırmış ertesi akşam ızgarada yapıp masama getirdi,
    - işte bu sinarit balığı Orhan abi, dedi, balığı yedim ve ağzımdan şu ifadeler çıktı
    - Allahım ben çok zengin olmak istemiyorum ama bana şu balığı yemek için gerekli parayı kazandır......
    Sinarit balığı hakkında işte böyle bir anım vari,.
    Sinarit sabzeli fırında yapılır, sinarit buplama yapılır ve sinarit ızgara.....
    Hoşçakal sana da güzel sinaritler tutmak ve yemek nasip olsun.:) :) :)

2. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Murat kardeşim, bu raporumda herşeyi yazmaya bütün bilgileri vermeye çalıştım, bu konuda soruların varsa , sorabilirsin, Tüğlü'yü not aldık, çok teşekkürler, sizlerde Tüğlü ile mutlu olun, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

3. feridun_45

feridun_45 feridun dönmez

orhan abim,sana nediyeyim...senin bu yaptığını müslüman müslümana yapmaz:).anlattıkların ve resimlerin inanın bana tası tarağı topla ver elini çanakkaleye dedirtiyor..nasılsa evine gelip kapına dayansam 3 gün misafir etme zorunluluğun var..eeeee,3 gündede ben balığada sohbetede doyarım herhalde...

abicim ağzına ve gönlüne sağlık..bu aradaköpeğinin ismi SIRTI olsun

4. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler İrfan kardeşim, her zaman sizlere yardıma hazırım, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

5. mr_zagg

mr_zagg zeki

Favori Kamış:
    V.s, v,s. v,s....
    En İyi Avı:
    hedefime az kaldı...
    Emeğine sağlık Orhan Abi... Bu güzel paylaşım ve tecrübelerinden her zaman öğreneceğimiz birçok şey olduğunun farkındayım. Umarım bu sezonda güzel avlar yapar ve bizlerde siteden de olsa bunun keyfini çıkarırız.
    Sartgele

6. hakiahakia

hakiahakia Hakki

Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Levrek 2,7 Kg.
    Ek bilgi için teşekkür ederim. Saygılar, Selamlar...

Bu arada yeni köpeğinizin ismi için Cımbız - Törpü benzerliğini kullanmış Caner arkadaşımız. Ben de kedinin köpeği kendine çekmesinden yola çıkarak KIL ismini öneriyorum. Kedi ve köpeğin fotoğraflarını alta alta getirince aynı anda 2 kamerayla çekilmiş izlenimi oluştu bende.

Sizin hatrınıza Cool da olabilir:) Bir gün Cool'un Köpeğin olayım diye dile gelir belki kimbilir:)

Son düzenleme: 26 Mart 2011
  7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Engin bu av kıyıdan yapılacak en basit sinarite bırakma avı, bu şekilde çok büyük sinaritlerin gelme şansı var, bence denemende fayda var derim takım için beni ara 0532 273 51 68 sana daha fazla bilgi verebilirim, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

8. mavi

mavi selçuk sünbül

sayın üstadım,
    bunca balıkcıyı mutlu eden göz nuru yazılarınıza teşekkür olarak bizimde size bir katkımız olsun;kireçlenen bileğiniz için benim 30 yıldır avlamaya bayıldığım benekli alabalık getireyim ve bağlayalım birşeyiniz kalmayacaktır.Bu bir hurafe değil dr larında onayladığı bir operasyondur.

9. Eren Yılmaz ÇABUK

Eren Yılmaz ÇABUK Eren Yılmaz ÇABUK

Favori Kamış:
    Rooney WB Kamış
    Favori Makine:
    Shimano Spheros 14000
    En İyi Avı:
    Akya
    Merhaba Orhan Abi.Rapalanın bağlanmasıyla ilgili bir sorum olacak.Rapalayı bağlarken rapalanın kendi halkasına burgulu bir halka geçirip düğüm burgulu halkaya mı atılmalı, yoksa rapala düğümü direk rapalanın kafasından çıkan kendi halkasına mı atılmalı? Ve rapala değişimi sırasında her seferinde düğümü kesip yeni düğüm mü atmalıyım?Şimddiden teşekkür ediyorum.

10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Bahadır kardeşim, inşallah sen de en gerçek büyünü kepçelersin, hoşçakal.:) :) :)

11. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Orhan baba bizlere verdiğin bu değerli bilgiler ve paylaştığın o güzel resimler için çok teşekkürler paylaşımlarınızın ve güzel avlarınızın daim olması dileğimle sağlıcakla kalın

12. balıklarrr

balıklarrr m.ümit alpargu

üstadım inanın seyretmek bile büyük keyif kimbilir yakalamak nasıl birşeydir belki birgün bizede nasip olur kimbilir belkide günün birinde size misafir olmak isterizde engin bilgilerinizden yararlanırızelinize emeğinize sağlık herşeyin gönlünüce olmasını diliyorum

13. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili kardeşim, inşallah çorbada benimde biraz tuzum olur, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

14. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Üstadım, sevgili abim, senden böyle övgüleri duymak çok güzel, ayrıca Ayvalık'tan Sivrice'ye geldiğiniz için çok mutlu olduk, inşallah tekrar geldiğinizde Torik avına çıkacağız ve mercana bakarız.
    Sizlere ailece selamlarımızı ve sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz, sevgiler hoşçakalın.:) :) :)

15. balıkçı baki

balıkçı baki baki taşpınar

bizde geldigimize sizleri tanıdıgımıza cok memnun olduk cok güzel bir gün geçirdik inşallah kısmet olurda cıkarız beraber balık avına:) sizleride bekliyoruz cunda adasına mutalaka sevgiler saygılar herşey için teşekkürler:) :) :)

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Nadir kardeşim ben gayet normal bir üye olmakla beraber boş zamanlarımı balık tutarak geçiren bir emekliyim, ama bilgilerimi ve tecrübelerimi daha da arttırarak başarılı oluyorum, hepsi bundan ibaret, bunlarıda sizlerle paylaşmaktan büyük zevk alıyorum, inşallah sana da rastgelirler, hoşçakal.:) :) :)

17. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Akif kardeşim, bu güzel kelimelerin inan, bizlere bu hayatta verilmiş en güzel ödüldür, ben bunu bu derli ödülü ölünceye kadar korumaya ona bir leke gelmemesine çok dikkat edeceğim, çok mutlıyımki sizler gibi ço dosta ve kardeşe sahibim artık, sevgilerle, hoşçakalın.:) :) :)

18. erhanak

erhanak erhan

Favori Makine:
    SHIMANO EXAGE 10000 FB
    En İyi Avı:
    52 cm levrek
    süper üstü çok şahanesin Orhan baba,
    allah seni başımızdan eksik etmesin. Bol bol avlanma hikayelerini okumak nasip olsun.

19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Hakkı kardeşim, 200 gr. kurşun ile rolantide 10 metre kadar suyun altından gidebilirsin, rolantide, hesabı vatdır, fakat en iyi hesabı tekneyi kullanan yapacaktır, her teknenin kendine göre bir hızı ve alışkanlıkları vardır, sana rastgele hoşçakal.:) :) :)

20. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Yılmaz kardeşim, eğer netice alıyorsan en iyi olta balık tutan oltadır, en iyi yem de balığı tutan yemdir, bana sorarsan hiç değiştirme, alternatif yem olarak bizlerin dediği yemide gerekirse kullanırsın, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)