Şile-Ağva balık durumu

Konu, 'Bölgeler' kısmında sertach tarafından paylaşıldı.

1. laplace2006

laplace2006 ÜNAL

Favori Kamış:
    Shimano Yase SeaBass 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 2500
    En İyi Avı:
    Kalkan 46 cm-2 kg/Kofana 41 cm
    Merhaba İsa abi, bende c.tesi şiledeydim attığım her olta geri kıyıya vurdu. Tecrübe edinmiş oldum. Pazar günüde süt limanmıştı. Ama dediğin gibi bol miktarda çıkmış kişi başı 5-6 varmış kovalarda ama gel görki hepsi limit altı. Allahtan orda değildim hem demoralize olup hemde gerginlik yaşayabilirdim bohçacılarla.

2. gdilbaz

gdilbaz GÖKHAN

3-5 vuruş almanız bile çok iyi gerçekten 10-15 gün öncesi yaptıgımız yeml gece denemelerinde 4 olta 1 vuruşdahi alamadık saat 24:00 kadar beklememize ragmen...

3. dartagnan

dartagnan Serhan Kocaman

Favori Kamış:
    Daiwa-Promarine 270-Lineaffe Sea Master
    Favori Makine:
    shakespeare firebird 70,Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    2.5 kg Kırlangıç
    Evet yemli denedik.Yanımızda da en az 7-8 olta vardı ama tık yoktu herkes tıpış tıpış eve geri döndü.Valla yanımda bir arkadaş vardı daha çok rapala ve kaşık atıyormuş,geçen sene kumsaldan her gittiğinde en az 2-3 tane alıyormuş fakat bu sene siftah bile yok dedi.Durum budur...

4. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Dün gece mendirekten yemli denedik, sayısız yem kestirmemize rağmen tek balık çıkarabildik kıyıya maalesef..

Saat 04:00 gibi kalkan mekanına geçtik ancak dalgalar o kadar fazlaydı ki tüm sahili kaplıyordu, takım açamadan dönmek zorunda kaldık, önümüzdeki haftaya bakacağız artık, herkese rastgele...

5. gdilbaz

gdilbaz GÖKHAN

Hocam aldıgınz balık sarıkanat mı çinekop mu? şu an hangi ebatta balık akıyor onu ögrenme açısından soruyorum?

6. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    25 cm. civarı, var adını sen koy :)

7. gdilbaz

gdilbaz GÖKHAN

20 kasımda saat 18:00-22:00 arası sahilköyde yaptıgımız yemli denemesinde hiç bir vuruş alamadık yem olarak zargana kullandık. Durum vasat...

8. laplace2006

laplace2006 ÜNAL

Favori Kamış:
    Shimano Yase SeaBass 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 2500
    En İyi Avı:
    Kalkan 46 cm-2 kg/Kofana 41 cm
    arkadaşlar bu hafta sonu Şile-Ağva hiç bişi çıkmadı mı :) dişli iyice bitti galiba, hiç değilse kalkan filandamı yok. gidenlerden rapor rica ederiz..

9. yawruaslan

yawruaslan kadirco

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 3 Parçalı-Lineaeffe Spider Surfer 420 cm - Okuma Helios 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi ApPower 8000 - Okuma Ceymar 40
    kumbaba plajında yada şilenin herhangi bir yerinde levrek olmazmı bu mevsimde ustalar

10. APAÇİ00

APAÇİ00 BAHADIR

Öncelikle Herkese merhaba,
    Pazar günü sabah 06:00 dan 11:00'e kadar şilede kalkan'a olta attık tık demedi.

11. Heckel

Heckel Berk TURAN

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex Surf 425-250gr
    Favori Makine:
    Shimano twinpower 8000 swpg-a
    Bugün şile imrenlideydim.Limandaki balıkcılardan çinekop çıkıyo lafını duyunca 1 kilo istavrit kapıp meraya vardım fakat vuruş bile alamadım

Saygılar

12. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Tatlı suyla ilgili bir haber var mı oralardan ? denizin pek verim olmadığını bende duydum

13. blue214

blue214 ABDULLAH

Favori Kamış:
    okuma V SYSTEM spin 240 cm
    Favori Makine:
    OKUMA trio's 40
    fenerin ucundan ve sol tarafındaki plajdan kalkana atabilirsin

14. haakaan

haakaan Hakan Çetinkaya

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    Can Dostum
    Silede disli basladimi arkadaslar bilgisi olan varmi

15. ghost34

ghost34 ÖzgüR

Favori Kamış:
    shimano catana
    Favori Makine:
    shimano 400 fd shimano 10000 fx
    En İyi Avı:
    kalkan 3500gr
    şileden güncel haber var mı

16. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Birkaç gün öncesine kadar küçük menderekten yemli olta ile tektük lüfer alınıyıordu.

17. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Geçtiğimiz salı günü Kumbaba sahillerinden,gündüz vakti yemli lüfer takımı ile hatırı sayılır miktarda sarıkanat ve lüfer alınmış.Bu haberi alınca dün kumsalı yoklama için Şileye gittim.Kumsalda kuvvetli akıntı vardı.150 gram kurşundan aşağısı pek suda tutunamıyordu.Ben elimde olan 130 gram kurşun ile epey uğraştım ve sonuçta sadece 41 cm boyunda erkek bir kalkan yakaladım(kalkan lüfer oltasına geldi),akşam ezanından sonra 2 sefer oltayı kestirdim,etrafımda 3 er,5 er sarıkanat alanlar oldu.Saat 9 gibi avı sonlardırdım zira gündüz yakan bir hava varken,akşam üstü ayaza çekti soğuktan durulacak gibi değildi.

18. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Pazartesi günü öğleden sonra aklıma esti ve kalkıp Şileye gittim.O akşam,Kumbaba sahilden yemli olta ile lüfere olta attım,yemler buzhane balığı olduğu için ancak 6 adet boyları 25 cm ile 26 cm arasında değişen sarıkanat yakaladım.Salı akşamı tekrar aynı yere gittim ama bu sefer yemlerimi Limandan teknelerden aldığım için çok tazeydiler.Balık akşam ezanı ile başladı ve saat 22,00 a kadar yoğun bir şekilde devam etti.Günün bereketi 23 adet sarıkanat(boyları 24 cm ile 27 cm arasında değişiyordu.)Aldığı gazla çarşamba akşamı yine aynı yerde ve taze yemlerle saat 17,00 da oltamı suyla buluşturmuştum.Ben bu yaşıma kadar böyle çılgınca bir balık avı görmedim.Oltanın boşluğunu aldıktan en fazla 5 dakika sonra balık yeme dalıyordu.Deniz biraz sert ve dalgalı olduğundan kamışın ucu sürekli sallanıyordu lakin kamışı elinde tutunca balığın o sert vuruşları hissedilebiliyordu.O akşam balık saat 23,00 a kadar devam etti(etti derken elimizde 1,5 kg istavritten eser kalmadığı ve bütün takımlarımız balık tarafından kesildiğinden ayrıldık.Zira biz giderken diğer insanlar hala tutuyordu)Çarşamba gecesinin bereketi 22 adet 26 cm ile 29 cm arasında sarıkanat.Perşembe (dün) günüde tekrar geri döndüm zira elimde hiç takım kalmadı ve şu anda harıl harıl takım bağlamaya çalışıyorum.

19. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
  20. kesf_i_alem

kesf_i_alem EROL

Emin Bey tebrikler çok güzel avlar gerçekleştirmişsiniz.Bir şey sormak istiyorum.Ben de ara -sıra Karasu Liman a gidiyorum avlanmaya balık ne kadar devam eder bu kıyılarda aralık-ocak halen balık olur mu?
    Bir denk gelmedi balığın saldırgan olduğu bir zaman vay arkadaş ya...
    Avlarınız daim olsun.