Shimano Yedek Yedek Parça

Konu, 'Makineler' kısmında HastaRuH tarafından paylaşıldı.

1. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Elimde shimano sephia bb c3000hgs var ve makinenin problemi olduğundan servise gönderdim servis müşteriden direk mal kabul etmiyormus bende av deposunda rica ettim sagolsunlar yardimci oldular. Servis makine Türkiye pazarı değil dedi bende başka yol bulurum ( turkiye ozel servis gibi ) diye facebook aracılığı ile Turgay Karaaslan dan yardım istedim sağolsun hemen cevap yazdı kendini refarans gösterip tekrar ama kendimim goturmesini istedi fakat musait olmadigindan yine avdeposundan rica ettim sonuç yine olmadı ( bu kadar uzun yazdım ki servis kimse demesin diye yani o kısım denendi ve olmadı) servisten bir ricam bulundum eğer olmaz ise hangi parçadan problem var onu yazın dedim servisin notunu ve makinenin şemasını bırakıyorum notda yazan parçalar sizce semadakiler ile uyumlumu birde ben bu parçalari nasıl ve nereden temin ederim. ( mumkunse link veya tam adres yada tlf )
    Teşekkürler.

Makinenin sorunu ise kolu her bir tür cevirdigimde makinenin kafası en üstte yada en dipte iken tabiricaizle ( tıkırtı / sürtme / takılma ) oluyor

Teşekkürler

Makine 2 el.neredeyse bir yil önce takas ile alındı kişiye ulaşamam .

2. baraküda007

baraküda007 fatih

Shimano nunda o kötülüğü var erkan abi bende daha önce exage makinemi yollamak istedim banada aynı şeyi söylediler kişiden direk alamıyoruz satın aldığı yere faturasıyla beraber yolla sonra onlar bize yollayacak tamir ücreti olursa satın aldığın yere fatura edecez dediler bende spot balığa yolladım sonra onlar servise yolladılar. Bu konuda en iyi cengiz balıkçılık abi kendi disbiritörü olduğu markaları okuma lineaeffe savagear bunların herhangi bir arızası oldumu cengiz balıkçılığı ara adamlar hemen kargoya ver yolla diyorlar parça sıkıntıları da olmuyor ben iki defa lineaeffe surf makinemi tamire yolladım ikisinde de parçasını orjinaliyle değiştirdiler bakım yapıp yolladılar 5 kuruşta istemediler sağolsunlar müşteri memnuyeti budur işte bende ondan sonra spin makinemi de değiştirdim okuma raw ll 40 aldım sırf bi sıkıntı olursa cengiz balıkçılığa yollarım diye bundan sonrada onların disbiritörü olduğu markalar dışında da kolay kolay başka marka makina almam.

3. wolf37

wolf37 Aydın

Favori Kamış:
    daiwa ballistic x
    Favori Makine:
    shimano vanquish c3000f
    En İyi Avı:
    levrek
    Merhaba, Plat diye japon menşeli bir site var. Spin makinalar bölümünde makinanızı tıkladığınızda açılan sayfanın en altında yedek parça bölümü var. Kodları ve fiyatlarıyla tüm detayları bulabilirsiniz.

4. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Plat a baktım sadece yedek kafa var

5. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_s...s,sporting,284&rh=i:aps,k:shimano+spare+parts

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_s...himano+crankset&sprefix=Shimano+,sporting,311

http://www.ebay.com/itm/Shimano-lin...301274?hash=item19ff5a775a:g:D1kAAOSwPhdVQUft ( lazım olan parçalar var mı bilmiyorum )

genel olarak bir göz attım sitelere ama sizin sorununuzu çözecek mi bilemem. Genel olarak aklınızda bir şeyler canlansın , belki bu sitelerde bulabilirsiniz diye yukarıdaki linkleri ve siteleri bir araştırın.

6. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Kaan bey destekmicin Sağol. Birazda ben incelerim ebaydakinde yok o bilye amazon bisiklet için gibi duruyor.

7. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Farkli bir model icin sanırım. Umarım aradığınızı bulursunuz, ben görürsem gene bu başlık altında paylasirim.

8. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    [​IMG]0

Makineyi soktu dişlere baktım sorun yok gözüküyor hiç hata görmüyorum.

43 nolu bile orjinal değil o bile bozulunca yan sanayi bir şey taktım aca Orj takarak sorunum giderim yada başka fikri olan varmı? Makineyi sokup topları sıkıntı yok yada yeniden yağlasam mi?

9. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
  10. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Sanırım kumpas bulup boyutunu öğrenmem gerekecek bu arada Türkiye sarısı varmı diye inceleyecegiz anlaşılan yada daha kısası yukarda ebaydan link var onu alsam olurmu Selim bey

11. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Aynısını bulamıyorsunuz ayni büyüklükte bilye sayısı farkli takim alabilirsiniz sanırım. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

12. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Bence siz orjinal bilyanın ölçüsünü alarak,orjinal bilya bulmalısınız..
    Ebay'den bilya konusu için bir fikir beyan etmeyeyim,ebay karışık bir alışveriş sitesi..
    Size herhalukarda orjinal bilye lazım,43 numaradaki bilye,önemli bir yerde olduğu için,orjinal bilye şart bence...

13. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    İşi üstadım gayet iyi açıklamış. Ben fikir beyan etmek yerine görürsem size ulaştırır link atarım.. :)

14. furunotr

furunotr Haluk

15. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Ebay yaklaşık. 4 olar olanı alabilirim. Tesekkurler

16. furunotr

furunotr Haluk

Yalnız tıkırtı veya sürtme veya herne ise bu problemin bu bilya (rulman)dan kaynaklandığını sanmıyorum; bu rulman oldukça korunaklı bir yerde ve ana parçaları tutmasına rağmen öyle pek fazla yük almaz; eğer oraya tuzlu su kaçmadı ise bozulma olasılığı çok düşük...

Bahsettiğiniz tıkırtı ise wormshaft ve onun üzerinde gezen bıçak diye tabir edebileceğimiz parça ile ilgili olabilir (sanırım 88 ve 81 no'lu parça) yine ne kesin birşey söyleyebilmek için makinayı görmek gerekir...

17. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    Valla hocam eti senin kemiği benim diyeyim kabul edersen sana gondereyim benim için bir bakarmısın.

18. Makina Tamircisi

Makina Tamircisi ERCAN

Wormshaft ve onun üstüne binen parça genelde tıkırtıdan çok makinanın dönüşünü etkiler. Yani yavaş dönmesine sebep olur. Bu makinalar da sıkıntı her yerden olabilir. Ana dişlinin üstünde olması gereken bir eksik pul bile etkilidir. Ana rulmanın içine kaçan ufak bir toz parçası bile tıkırtıya neden olabilir. Eğer ki makinayı çok zorlamış iseniz sizin göremeyeceğiniz çapta ufak bir arıza oluşmuş olabilir. Rulmandan çok ana dişli ve pinyon dişlisinden olacağını düşünüyorum.

19. Makina Tamircisi

Makina Tamircisi ERCAN

Bana kalırsa wormshaft ve binicisi bu tıkırtıyı yapmaz. Bilyayı elinize alıp çevirdiğinizde çok ufak bir ses dahi geliyorsa makina içinde döndüğünde o ses katlanarak bize kadar ulaşır. Ana dişli ve pinyon dişlisinin birbirine sürtünme olasılığı yada pinyon dişlisinin zorlanmasından dolayı çok az olsa hasarlanması bu tıkırtıyı meydana getirebilir.

20. furunotr

furunotr Haluk

Tabii; elimden geleni yaparım; en azından problemin ne olduğunu tespit edebilirim; sonrasına da duruma göre bakılır... (Net ortamına her zaman giremediğim için mesajı yeni gördüm)...

Mail adresim ile iletişime geçebiliriz... (Ona her gün bakıyorum)...

furunotr@hotmail.com