Shimano Syncopate 2500

Konu, 'Makineler' kısmında hattan tarafından paylaşıldı.

1. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420 cm. 220 gr.-Okuma V-System 10-60gr. 3.00 mt.
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kg. Alabalık 3,5 Kg.Levrek 1,1 Kg.Lüfer 37 cm.
    Arkadaşlar, bir balık malzemeleri satan yerden Shimano Syncopate almıştım, misina klavuzu tuzlu sudan harap olmuş çalışmıyor, misina sürtündüğü için kısa sürede deforme oluyor. Makine Amerikan menşeli. Bunun yedek parçalarını Türkiye'de hangi firma getiriyor, bilgi verirseniz sevinirim.

2. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Tanju kardesim iyi pazarlar ...

Google daki ülkemiz Shimano BALIK MALZEMELERI Genel Distribütör’lük bilgileri "update“ edilmemiş gibi bir izlenim verdigi için kesin bir şey yazamadım. En iyisi , buradaki ana sayfaya reklam veren ve Shimano satan müesseselerden birine telefon edip, buranin üyesi oldugunuzu söyleyip önce işin yetkili kuruluşunun isim ve adresini ögrenmeniz ! Sonra oraya müracaatla, bu işte yardımcı olup olamıyacaklarını sormanız !

Zira unutulmasınki ürün, Shimano Türkiye Balik Avi Malzeleri Dagitim yetkilisi tarafindan ülke icinde pazarlanmış bir ürün degil ! Sonra ne şekil anlaşmalarla çalıştıklarınıda bilmiyoruz ! Yani ayni markanin bir başka paralel pazardan gelen ürününün problemine isterlerse yardımcı olmayabilirler ve bu dünyanın her yerinde böyledir ama ülke insanımızında esneklik, hassasiyet ve yardım severlik konularında ne derece farklı oldugunuda unutmamamız gerekir !

Bu nedenle,, her türlü ihtimali düşünerek, aşagıdaki linkteki makine şemasınıda gönderiyorum ! Olurda, evdeki hesap çarşıya uymazsa ,, ihtiyaç duyulan parçaları bizzat kendiniz seçebilir ve ısmarlayabilirsiniz !

http://schematics.mikesreelrepair.com/albums/shimano/Shimano_Syncopate_SC2500FG_Schematic.pdf

Not: Probleminin çözülmesindeki gelismeleri gerek genelden, gerekse özelden paylaşmayı lütfen ihmâl etmeyin ..

3. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420 cm. 220 gr.-Okuma V-System 10-60gr. 3.00 mt.
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kg. Alabalık 3,5 Kg.Levrek 1,1 Kg.Lüfer 37 cm.
    Boran abi, verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ederim.Parça numaraları bende de var, Shimano Türkiye'nin telefonunu bulmaya çalışacağım.Bulursam yardımcı olabileceklerini düşünüyorum çünkü parça numaraları Türkiye'de de kullanılan bazı makinelerle aynı.Hayırlısı bakalım.Durumdan kesinlikle haberdar edeceğim.Tekrar teşekkürler.

4. yk71

yk71 Yüksel

balıkavmarketi.com adlı siteden bilgi alabilirsiniz.
    Okyanus marine bildiğim kadarıyla eskiden shimano distribütörüydü. Şimdi değişiklik olmuş. Linki tıklarsanız gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. http://okyanusmarine.com.tr/sample-page/