shimano stradic fk 4000 - shimano technium 4000 fd

Konu, 'Makineler' kısmında mahmutclby tarafından paylaşıldı.

1. mahmutclby

mahmutclby Mahmut

selamun aleykum arkadaşlar bu iki makine arasında karaksız kaldım spin tarzı beklemeli avlarda kullanmak amaçlı düşünüyorum

shimano technium 4000 fd
    4.8:1 Dişli Devri
    3+1 BB
    310gr Ağırlık
    Soğuk Dövme Aluminyum Makara
    Yedek Makara
    Çekiş Gücü: 10kg Maksimum
    Yağlama ve Bakım Portu

shimano stradic fk 4000
    6,2 1 Dişli Devri
    6 +1 rulmanlı
    280g 11 kg drag
    fiyat olarak çok yakın iki model kararsız kaldıgm yanları su stradicdeki Yağlama ve Bakım Portu ve yedek makara olmaması hangisini seçmeliyım yardımcı olursanız sevinirim

2. levrekcan

levrekcan Kürşat

Favori Kamış:
    Savagear Troutizimo 6,3 1,90 cm 0-5 gr Spin
    Favori Makine:
    shimano technium 2500 fc
    En İyi Avı:
    levrek 2,5 kg 67 cm 3 kg+ domuz balığı
    shimano technium 2500 fc kullanıyorum.güzel makina.ama shimano stradic daha güzel bir makina.inceleme fırsatım oldu.yedek kafa çok önemli değil bence.birde spin için 4000 makine büyük .

3. mahmutclby

mahmutclby Mahmut

arada beklemeli avlarda da kullanacagım için makineyi bu yuzden büyük seçtim.Birde stoklarda da yok 2500 :) Aslında techniuma karar vermiştim.sonra stradic modeli daha çok hosuma gitti.stradicin yeni bır model olması birde fazla kulklanıcı bilgisinin olmaması kararsız buraktı beni. online sparis verecegim için inceleme fırsatım olmadı bu yuzden stradic modeliyle ilgili bilgi sahibi olmak istedim :)

4. kofana46

kofana46 muratcan

Favori Kamış:
    shimano biomaster
    Favori Makine:
    Shimano Stradic
    En İyi Avı:
    lüfer
  5. mahmutclby

mahmutclby Mahmut

Bence de haklısınız devir olarak technium daha ideal beklemeli avlarda stradic göre,devir makineyi bir tur çevirdiğimiz de ne kadar misina sardıgıyla ilgiliydi.bazen yüksek devirin avantaj olabileceğini düşünüyorum.Alttaki linkleri izledigimde de stradic modelinin daha güzel oldugunu gördüm bu makınede karar kıldım değerli yorumlarınız için teşekkurler arkadaşlar
    https://www.youtube.com/watch?v=0zqpuPdqiXM&index=5&list=PLohgIdbXEVXxsCOgfPyfHwUaWm1NPjn2W
    https://www.youtube.com/watch?v=daarfQyv0_Y&index=97&list=PLohgIdbXEVXxsCOgfPyfHwUaWm1NPjn2W