Shimano makina tavsiyesi

Konu, 'Makineler' kısmında Balikci34 tarafından paylaşıldı.

1. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Bu bölümü shimano makinalarından tavsiye almak isteyenler için açtım,shimano makina almak isteyenler buradan sorabilirler...

2. Since1453

Since1453 NoYaN

kullanım amacları onemlı ıkı adet shımanom var oldukca memnunum bogaz rapalacılıgı ıcın gayet uygun

3. amatörüz

amatörüz mustafa

bütcem 150 tl ile boğazda ilkbahar yaz sezonu istavrit ... Sonbahar ve kış lüfer avına uygun orta yaada büyük boy makine tavsiyelerinizi alablirmym =)

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Shimanomu arıyorsun...

5. Since1453

Since1453 NoYaN

exage alabılrsın butcenı bıraz yukseltım 220 tl cıvarı

6. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Exage fiyatı hakkında bilgilenmeniz için,

4000 FC veya RC, 150 Tl. ( Ortalama 65 € )

6000 veya 10000 FC, 200 Tl. dir.( Ortalama 90 € ) Daha pahalı almayın.

2011 serisi 6000 ve 10000 FB lerde yedek makara yoktur.

2012 serisi 6000 ve 10000 FC ler AR-C özellikli ve yedek makaralıdır.

7. SeaFish

SeaFish ilker

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster,Shimano Catana,Italcanna Kombat
    Favori Makine:
    Super Aero KISU Special SD,Shimano Ultegra CI4 4500 XSA,Shimano Twin Power CI4 2500 FA
    En İyi Avı:
    En son 2,7 kg Kalkan Balığı
    Bütçen biraz geniş olsa sana Ultegra CI4 5500 XSA önerirdim. 495 gr ağırlığında hem surf hem de spin için güzel bir makina...

8. amatörüz

amatörüz mustafa

yani o zmn ergin bakıkcılıga uğrama vakti geldi mi?

9. amatörüz

amatörüz mustafa

he bu makine boğazda ıstavrıt ve lufer avına uygun mu ? Ve buyukluk olarak yeterlimi .. Bu arada aklımı karışstıran ryobiecusima var acaba hangisi daha çok ömürlü olurr ... =)=)

10. Since1453

Since1453 NoYaN

exage 6000 yada 10000 kafa arc-spool ozellıklı al uzun sure kullan verımlı makınedır ısını gorur

11. furunotr

furunotr Haluk

hort!!! Konuyu hortlattıktan sonra bende başka bir marka için başlık açayım bari...:D :D

12. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Özel olan şeyler, pekde horlatma ihtiyacı duymazlar Haluk bey.:D :D

Bilen alır geçer, bilmeyen sadece bakar kalır.

Erişemeyince de, Kedi & Ciğer misali.:D :D :D

13. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Aslına bakarsanız,shimanoyu ilk kötüleyenlerdenim ben,lakin bunun bir nedeni var,,hani bazen deniyor ya"ben şu kadar sene shimano kulanıyorum"diye,işte ben bu sitelerde shimano dediğim zamanlarda,bazıları bana "O pisiklet vitesi değilmi"diye soruyordu,ben shimanodan bahsederken,bazıları alba star gibi makinalardan bahsediyordu,zaman geçti çoğu kişi kulandıkca tecrübe sahibide oldular,şimdide yorumları okuyoruz,siteyi araştırın kim ilk önce shimanoya baş kaldırmış görün(şayet silinmediyse)Benim amacım tek bir marka hakim olmasın,shimanoda yaptığı malzemelerde daha iyiye doğru yönelmesini sağlamaktı-şimdi diyebilirsinizki,shimano sanamı bakacak,tabikide bana bakmayacak ama kulanıcı yorumlarına bakacaktır,bu her ülke için geçerlidir..

Shimano adını ilk edenlerdenim dedim,inanmayan gider üsküdara ve sorar ergin balıkcılığın sahibi Cevat kardeşimize,kendisinin dükkanı o zamanlar başka bir ilçedeydi,başka bir forumda tanışmıştık kendisiyle,benim o foruma eklemiş olduğum bir çok shimano makineside halen kulanılır vaziyetedir...

14. furunotr

furunotr Haluk

Bir firma tek kalırsa o zaman durumlar değişebiliyor; rekabet tüketici açısından iyi bir olgu; rakip firmalar olduğu sürece hem kalite hem fiyat açısından durum dengeleniyor bir şekilde... Öyle zannediyorum ki Daiwa marka ürünlerin de fiyatları olması gereken seviyelere gelecektir yakın zamanda ve belki de pekçok ürününü içi piyasada bulabilme imkanına kavuşacağız...

15. rapalacikral

rapalacikral ali

ultegraya gelene kadar alt segment almayın işe yaramıyor boğaz da.

16. Since1453

Since1453 NoYaN

ultegra 5500 de guzel kafa sallar :D akıntıda 175-200 gr ıle kullananlar bılırler 10000 ultegra alınır sımdı bırde daha hafıfılerı cıktı cı4 falan herhal exagelerden guzeldir cok agır kurusnlarla calısımycaksa uzun yıllarda ıs gorur

17. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Shimano'nun hafif at-cek makarasi olarak cok cesitli serileri mevcut malum... Sahara 3000 FD ve Sienna 4000 FD makaralarimla mutluyum :) ... bunlar bilinen seriler, ben ise kuvvetli ve cok kullanisli bir makara onerecegim... Shimano Navi 8000 PG.

Standart Navi serisinden farkli, daha kuvvetli, esasen jigging amacli olup da kiyidan beklemeli/yemli avda da kullanilabilecek bir makara. 595 gr agirlik at-cek icin fazla olabilir ama kompakt bir alet, boyundan buyuk gucu var, hem de zarif... ben bu makara ile uzun sure capari ile at-cek yaptim, pek yorulmadim, kollarim da cok adeleli sayilmaz. :) Aceration gibi pahali jigging makaralari ile kiyaslandiginda uygun fiyati avantaj.

http://yazizprofishing.blogspot.com/2008/04/shimano-navi-8000-pg.html

http://www.minstortackle.com/servlet/the-1473/Shimano-Navi-8000-PG/Detail

Bir de at-cek degil de beklemeli av yapacak olup da butcesi Ultegra'ya yetismeyenler icin Shimano'nun Activecast serileri.

http://www.ebay.co.uk/itm/SHIMANO-A...sLeisure_Fishing_Reels_JN&hash=item1e7440e044

http://www.fareastfishing.com/shimano/360-shimano-activecast-surf-fishing-reel.html

18. furunotr

furunotr Haluk

İlk makinayı kullanan var ve memnun; yalnız PG olanı; yani düşük devirlisini öneririm Boğaz Balıkçıları için... Ayrıca bunu buralarda bulması biraz zor; çok yakın fiyatlara Spheros 8000 PG alternatif olabilir; ayrıca bu makina ARC spool; azıcık üzeri JDM olan Aceration SW8000PG'de...

Surf makina da o fiyata çok güzelmiş; at-çek için sarım miktarı çok az düşük; kol biraz hızlı çevrilerek telafi edilebilir; çapari ve yemli avlar içinse ideal görünüyor; tabii ki yine Boğaz avcıları için...:)

19. suatgur

suatgur Suat Gürbüz

Favori Kamış:
    Shimano Alivio DX Surf 4,20
    Favori Makine:
    Bluehawk BH-765 6+1BB
    SHIMANO BEASTMASTER 7000 XTA niyetlendim ne dersiniz? 200TL civarı bundan daha iyi bir Shimano tavsiye edebilir misiniz?

20. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    1+1 rulmanın, fazlaca yeterli geleceğini sanmam. Tercihlerinizi 3+1, 4+1 rulmanlı makinalar seviyelerine çıkartmanız, çok daha sağlıklı olacaktır. Yedek makara avantajınıda gözardı etmemekte yarar var.

Hangi amaçla kullanılacağı belirtilirse, öneriler çok daha sağlıklı olacaktır.