shimano aero hakkında

Konu, 'Makineler' kısmında akhaeus tarafından paylaşıldı.

1. akhaeus

akhaeus cihan

merhabalar öncelikle arkadaşlar 1-2 haftadır forumlarda oldukça yoğun bir şekilde araştırıyorum inceliyorum çok kararsız kaldım ama en son pes edip shimano aero 2500 hgfa bir makina siparişi verdim haftasonu foça ayvalık dikiliden tekne ile açılıyoruz reeling bu yanında fladen maxxımus ip misina siparişi verdim birde kamış olarak masraf yapmak istemedim balık bayilerinde satılan 20 30 liralık 120 lik kamışlarım var 2 3 tane...sorum şu olacak shimano nun aero fa modelini kullanan varmı 2500 lik kafa yeterlimidir tekne için hg yüksek devir avantaj olurmu iyi bir kamış almalımıyım ? şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kardeşim bende aero 400xg var makinaya aşık oldum kullanmaya kıyamıyorum.Sen bu 2500 ü spinn için aldıysan tamam ama tekne avı için ben olsam kullanmazdım.Sonuçta derin su fazla ağır kurşun o kibar makineyi zorlar.

3. akhaeus

akhaeus cihan

75 yada 100 gr kurşun kullanıyorum zararı olurmu makinaya siparişini verdim yarın elime geçecek içime kurt düştü şimdi :(

4. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kardeşim zararı şu olur makine zaten küçük kalibre... Zaten drag gücü en fazla 5 kilo civarı...Yani bu makine kıyı spinn avları için tasarlanmış üretilmiş makinedir bence sen yarın gündüzden telefon aç eğer siparişi göndermemişlerse iptal et yok eğer göndermişler ise yeniden sipariş geçeceğini ama bu makineden daha büyük kafa makine seçeceğini ifade et onlar sana yardımcı olur. bu makine tekne için uygun değil...tekne için kullanacaksan en az 4000 ve üzeri almalısın ki hem daha fazla misina yani daha derin sularda avlanma hem daha fazla drag gücü ile hem ağır takım hem de balık ile beraber seni yormasın..nereden sipariş ettin ürünü link at sana uygun makine seçelim:thumb:

5. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    ha bir de bu makineye kaç para verdin o paralelde bir seçim yapalım...

6. akhaeus

akhaeus cihan

http://www.shimanofish.com.au/products/fishing-reels/saltwater-spinning/aero.html
    bu makineyi 450 tl ye aldım aero 2500 hgfa 7 kg drag gücü varmış bizim tuttuğumuz en baba balık 1 kg yu geçmez, tek seferde 98cm misina sarıyor 6.0:1 tur aslında benim tek derdim rahatlık 2 yıl önce 50 liraya aldığım bir makina vardı o kadar zor dönüyor ki 15 gün bilek ağrısı çektim araştırdığım kadarıyla en rahat kullanım shimano makinalardaymış hiç kötüleyen görmedim. yani benim anlamadığım tuttuğum 250 gram yarım kilo mercanlar bu makinayı zamanla yıpratırmı ?

7. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Ortalama kaç metre derinlikte av yapıyorsun?

8. akhaeus

akhaeus cihan

40 50 metre ye götürüyor tur tekneleri genelde

9. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Makinanın kafası küçük olduğu için misina kapasitesi oldukça düşük olur... sana tavsiyem zaten makinan için uygun olan örgü misina sarman olacaktır.Çünkü kalın misina daki çeker avantajına sahip ola bilmenin tek yolu örgü misinadır.kalın misina misal 0.30-0.35 sarsan en fazla 100mt zor alır ama 0.12mm örgü sarsan en az 140-150mt alır bu da senin derin sularda da işini görür.:thumb:

10. akhaeus

akhaeus cihan

yanlış göndermiş zaten hepsiburada.com aero 2500 fa göndermiş bunun deviri 5.0 ben 2500 hgfa sipariş vermiştim onun deviri 6.0 dı neyse artık ama güzel makina

11. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    O makine ile kıyıdan öyle bir spinn yaparsın ki ayıla bayıla :) örgü ipi unutma kardeşim :)

12. akhaeus

akhaeus cihan

örgü ipide sipariş verdim yedek kafada çıktı içinden içime sindi spot balık diye bir firmadan gelmiş firmayı aradım yanlış gelen benim kullanımıma daha uygunmuş ağır devir daha güçlü dediler değiştirme gereği duymadım

13. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Sen keşke onu gönderip esas beğendiğini alsaydın...Spot balık ne yazıkki bunu hep yapıyor.Bana da aynısını yaptılar.Shimano kamış çantası beğenmiştim 165cm boyu adamlar bana 190cm gönderdiler abi bu daha iyi filan bağlama çekmeye çalışıyo birde eleman..Güldüm geçtim ama makine alsaydım inan geri gönderirdim.Ama beğendiysen sorun yok Kardeşim Hayırlı olsun güle güle kullan:thumb: