ŞEYTAN OLTASI (Yapımı ve Kullanımı)

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

1. fisher33

fisher33 Levent

Favori Kamış:
    BG 30 DAİWA(rat)-Balzer kamış
    En İyi Avı:
    120cm sapan,96cm levrek
    Eline dilene sağlık üsdat,rast gele

2. gocabalıkcı

gocabalıkcı Doğancan

Hocam biz denizde yaptık bunu ucunda kursunda vardı .Sülines takıp atıyosun parmağına hafif gergin sarıyosun balık yemi aldığı zman hafif hafif parmağını titretiyo ve ona göre çekiyosun aynı şey değilmi???

3. aydemirler

aydemirler xxxx

bu şeytan oltasıyla(.25 mm misina,en küçük beyaz çapraz iğne)burada durgun suda tavuk göğsüyle epey izmarit yakalmıştım.su berrak,dalgasızsa keyifli bir olta.

ama dezavantajıda yok değil.iğneniz suya batmadan küçük balıklarla mücadele edyorsunuz.

4. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Paylasim icin tesekkurler.Hic kullanmadim ama kiyidan kullananlari cok gordum gecen senelerde.Hele yasli bir dayi vardi ki insanlari kendine hayran birakiyordu.Birkac kisinin : " Amcaya bak kamisi bile yok,elinde bir misina 1-2 igneyle kovayi dolduruyor" diye imrenerek soylendigine sahit oldum :)
    Rastgele...

5. tcomak

tcomak Tayfun Çomak

Favori Kamış:
    linea effe
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
    kefal 2 kg
    slm..

şeytan oltasında fırdondu kullanmıyoruz degilmi??

6. omer sami

omer sami OMER SAMİ

bravo Karayel kardeş , çok zevkli ve bilgili paylaşımın için...

7. snc

snc serhat naci çetindemir

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 4.30
    Favori Makine:
    Shimano Titanos XSA 5500
    Çok harika bilgiler ellerinize sağlık. Merak ettiğim konu İstanbul Boğazı'nda kıyıdan işe yarar mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

8. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Attığınız yerde akıntı yoksa, oltanızı attığınızda önünüzden akıp gitmiyorsa, ağır ağır dibe iniyorsa, kullanabilirsiniz, çok hafif bir akıntı varsa, minik yaprak kurşunlada av yapabilirsiniz, kısmetiniz bol olsun, iğneniz balıksız kalmasın... RASTGELE...:)

9. snc

snc serhat naci çetindemir

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 4.30
    Favori Makine:
    Shimano Titanos XSA 5500
    teşekkür ederim. rastgele

10. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    Kamış:Linaffe,Captain,Remixon makina:Virax Charizma
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    bu şeytan olta ile İnci balığı tutuyoruz bazen gümüş balığı ve gambissya'da geliyor en önemli faktör tasmalamada kontrollü olarka hızlı bi şekilde atılan tasmadan balık çok zor kaçıyor tasma atmadan çekiyim derseniz %80 kaçıyor :Davcı balıklara yem tutmakta çok ustadır kendisi :D

11. sadrimurat

sadrimurat murat

Favori Kamış:
    spro 2.10 ,çin malı 3,50 surf
    Favori Makine:
    ryobi kobe 4500, ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    4 kg sazan
    güzel paylaşım rahmetli babamın en sevdigi oltaydı seytan oltası o sinek olta derdi kurusunsuz sadece yemin agırlıgıyla dibe inerdi oltası yavas yavas.... izmit korfezinde balığın bol oldugu 70 80 senelerınde severek kullanmıştı. bana bu oltayı hatırlattıgınız için tesekkür ederim... emeginize saglık...

12. canxcan

canxcan can

şeytan oltasını kefal tutmakta kullanmak istiyorum kaçlık kanca kullanmam gerekir ve ekmegi nasıl takmam gerekir

13. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    13 yaşındayken ne zaman köye gitsem bir 3 - 5 metre misina parçasına iğneyi bağlar dereye giderdim hemen bir çekirge yakalar takardım iğneye ve bırakırdım suya yanında akınıtıyla beraber yürürdüm ve tasmaya gerek yoktu kasanalar bir anda yuvasından çıkar yapışırdı çekirgeye ve o anda misiniya havaya kaldırıp atardım kenara en fazla 30 saniyede herşey tamam ve gerçekten balığı hissetmek elle ayrı bir zevk :) .

14. hemperi

hemperi Ethem

GErçekten duygulandım..

1 metrelik bir kargının ucuna özenle bağladığımız çarpma iğnesi ile yakaladığımız büyük kefalleri hatırlattı bana :)

Yaşım o kadar küçük balıklar o kadar büyüktü ki, iğneden çıkarmak için büük abileri çağrırdım :)

15. ozgurkaragun

ozgurkaragun özgür

Favori Kamış:
    remixon 3mt
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    sargoz,melanur,çupra (200 gr'dan 1.200 gr'a kadar)
    dayı o olta varya 10 numara ben antalyada iskelelerde atıyorum o gelen sargozlar melanurlar mırmırlar kuzular yok böyle bir olta denize attığım an yemin etrafında dolaştığını bile anlıyorum bi kez kullanan bidaha vazgeçemez bu teknikten ben eylül ayının gelmesini bekliyorum ama size sormak istediğim bişey var asso kullanıyorum ben yıllardır sağlam ama dediğin gibi gam yapıyor bana çok iyi bir misina tavsiye edermisin? saygılar rasgele dayıcığım

16. troya2222

troya2222 engin iştenyılmaz

Favori Kamış:
    discovery fortuna4240
    Favori Makine:
    penn105c
    En İyi Avı:
    3 kilo levrek
    Yakup abi gerçekten okurken zevk aldım ve beni çocukluğuma götürdü şarköyde iskeleden ışık altında yakaladığım kovalarca balığı bütün siteye poşet poşet dağıttığım günler aklıma geldi doğrusu bu oltayla balığın bütün vuruşlarını hissetmek ve iskeleye çekerken verdiği zevk başka hiçbirşeyde yoktur.Birde oltayı dolaştıran arkadaşlara tavsiyem misinayı topladığınız yeri ıslatırsanız hem dolaşmaz hemde rüzgardan etkilenmez buda nacizane bir püf noktası olarak eklemek istedim

17. murat topçu

murat topçu murat topçu

Favori Kamış:
    rus kamışı eskiciden almıstım
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    kaba lüfer
    izmarit için atarım seytan ve izmarit direk yemi yutmaz birden dalar ve kaçırmaya çalısır seytan uzun olduğu için yemi kaçırana kadar yutar köstek kısa olursa yemin kenarından ısırır ve kaçar

18. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Süper konu olmuş:). Dün gece 3te konunun ilk sayfasını okudum ve hayret ettim. Çok ilgimi çekti. 4te balığa gittim. O kadar dip oltası suda balık vurmuyo. Sonra elinde 5 metre kamışa 3 metre ince misina, ucunda 5 numara iğne ve teke takılı olarak bi amca geldi. Peşmurde, saç sakal birbirine karışmış, güneşten kapkara olmuş ve kemikleri sayılacak kadar zayıftı. Oltayı hemen önümüzde sarkıttı 400 gramlık bi sargoz. Yine sarkıttı 300 gramlık bitane daha. 10 dakkada bizim 3 saattir tutamadığımız balığı tuttu gitti:). Tamda yeni öğrendiğim oltanın uygulanışını öğrenmiş oldum. Yalnız denizin biraz oynak suyun birazcık bulanık olması gerekiyormuş iş yapması için doğrumu?

19. troya2222

troya2222 engin iştenyılmaz

Favori Kamış:
    discovery fortuna4240
    Favori Makine:
    penn105c
    En İyi Avı:
    3 kilo levrek
    Selam arkadaşlar bu yaz Borum Turgut reiste bu takımla yakalamadığım balık kalmadı tek iğne attığımda yem mamun olduğu için balık bir iki kafadan sonra yemi alıveriyordu kafayı yedim. sonra aklıma bir fikir geldi 12 numara 5 adet sinek iğneyi Kıbrıs bağlar gibi arka arkaya sıraladım ve mamuna en uçtaki iğne kafadan başlayarak sırayla kuyruğa kadar 5 iğneyide geçirdim arkadaşlar olamaz böyle birşey bir olta hiçboş çekilmezmi balık yemin neresine atlarsa oltaya takılıyor mamunlar bitince yaklaşık bir lokma kadar ufak kabuklu bir ekmek parçasına bu iğneleri batırdımve suya attım yanınada bir iki parça ekmek bırakıp kendi halinde akıntıya bıraktım oltayı, olta 30 m kadar acılmıştı ki ekmeklerin etrafında kocaman karardılar dolaşmaya su çalkalanmaya başladı ve bingo yaklaşık 3 kiloya yakın bir kefal misinama takılmıştı bile tabi bütün iskele başımda :laughing: balığı iskeleye aldım inanın büyük bir haz.Ertesi gün bu taktikle melanur cupra kiloluk kefaller rüya gibiydi

20. kirik_cocuk_35

kirik_cocuk_35 onur

Favori Makine:
    boş silikon
    En İyi Avı:
    çipura 4.130 gr
    vay be

maşallah ya . buna benzer yapmıstım ama bunu aynını deneyeceğim ben de...