Selam İstanbul

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında KansuB tarafından paylaşıldı.

1. KansuB

KansuB Kansu

En İyi Avı:
    Turna
    Ankarada amatör bir balıkçıyım biz burada baraj göl ve akarsularda avlanıyoruz deniz balıkçılığı konusunda çok tecrübem yok forumdan okuduğum kadarıyla video izlediğim kadarıyla bir bilgim var. Gelelim konuya Cuma İstanbula geleceğim cumartesi sabah 07:00-15:00 saatleri arası avlanmayı düşünüyorum.İstanbulun avlak yerlerini pek bilmediğim için size danışmak istedim.Bu saatlerde İstanbul Avrupa yakasında nerede avlanabilirim hangi balığı hangi düzenekle beklemeliyim.İstavrit çinekop sarıkanat farketmez ama düzenek ne olmalı.Birde çok kalabalık olmayan avlakları yazarsanız sevinirim çünkü videolarda izliyorum insanlar askeri nizam sıraya geçmiş sallıyorlar olta ben kalabalık atışa alışık olmadığım için birinin oltasına takıp sıkıntı yaşamak ve yaşatmak istemem.Şimdiden teşekkür ederim herkese.

2. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Emirgana gelebilirsiniz. Kar yağmazsa ve suyu bulandırmazsa güzel bir av yaparsınız.
    İyi balık yaptığına inanılan belli noktaları var, oralar kalabalıktır. Ama olta atanın az olduğu yerler de insanı boş çevirmez.
    Lüfer ailesinden pek balık kalmadı boğazda. Biz birkaç gündür istavrite atıyoruz. Çok kıraça var ama uzağa sallayıp dibe indirince iri istavrit çıkıyor.
    Benim şahsen kullandığım takım 125 gram kurşun ve bildiğiniz istavrit çaparisinin 0,35 bedenle hazırlanmış olanı. (çünkü sıradan çapariler genelde 75 grama göre yapılıyor, 100 gram çekeni de var)

Buranın akıntısı alışık olmayana biraz sorun yaratır.
    Kurşunu kolayca dibe indirmek ve düzgün çekebilmek için önce soldan atıp, sonra akıntı takımınızı götürdükçe sağa doğru yaklaşık 20 metre yürümeniz gerekebilir.
    Çinekopta ve palamutta bu herkes tarafından ahenkli bir şekilde yapılıyor ve dolaşma çok nadir oluyor.. Fakat istavritte yapan bilinçli kişi sayısı malesef az.
    Akıntıya göre yürüyenleri şu videoda görebilirsiniz. (gerçi sanırım o gün akıntı tersmiş)

3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Abi cuma gunu kardan zor avlanirsin çok yogun kar var hele persembe gece coşacak cuma balik malik kalmaz ben sana söyleyeyim