sazan için iğne

Konu, 'İğneler' kısmında carphunters tarafından paylaşıldı.

1. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    ÖZELLİKLE SAZAN AVINDA KULLANMIŞ OLDUĞUM İĞNELER
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 1 Mayıs 2006
  2. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    iğne

Sevgili sazancıprof, genelde kaç numara iğne tercih ediyorsun?Bir de şu konuda ki fikrin nedir acaba;siyah ya da sarı renk iğne kullanmak sazan avında ne kadar etkilidir? Şimdiden teşekkürler.

3. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    genelikle No 02/03/04 -No 2/3/4 özellikle sazan için üretilmiş özel seri kullanıyorum siyah ve bakır rengi tercihim baska bir renk kesinlikle kullanmıyorum genelde kullanmış olduğum markalar gamakatsu ,owner,mustad ve bu sene yeni almış olduğum trabucco

4. Metin

Metin

Favori Kamış:
    Olta
    Sazancıprof hocam bide şu meşur OWNER ın sazan iğnesini ben ekliyim dedim 2/0 bende aldım gerçekten çok kaliteli iğneler tavsiye ederim.

[​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 2 Mayıs 2006
  5. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    ben ekleme yapıcaktım resmini bulamadım on numara iğne iki hafta önceye kadar yoktu vira da şu an var mı metin

6. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    merhaba sazancıprof musad ın kodu kaç arkadaşım okuyamadım

7. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Sayın sazancıprof iğnelerin sarı yada siyah olması takılan yeme göre değişiyormu? '' misal olarak yem mısır olursa siyah iğne takmak iğnenin görünürlülüğünü arttıracağından balık için olumsuz bir tepki uyandırırmı yoksa yemin renginle uyuşmasımı daha iyi olur'' bunu merak etmiştim teşekkürler.

8. Metin

Metin

Favori Kamış:
    Olta
    Hocam viranın stoklarda hala yok gözüküyor ben karaköyde spottan almıştım oradada 3/0 kalmamıştı 2/0 vardı onu aldım bugün oralara doğru gitmeyi düşünüyorum gidersem bakarım yine varmı diye.

9. Metin

Metin

Favori Kamış:
    Olta
    OWNER 51481 3/0 , 2/0 ve diğer numaraları Karaköy Spot Balıkçılıkta mevcuttur bugün baktım ilgilenenlere duyurulur.

10. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    metin hoca resimdeki mustad ın geçen sene çikarmiş olduğu CARP X2 No 4
    ben bu serinin No 1 ve No2 sini kullanıyorum kısık balıkçılık bu sene ayni serileri ithal etti gümrükten ithalatı yapılırken gördüm ayrıca bayilerinde de var
    ayrıca CARP X1 CARP X4 serisi de var bunlar da ayni şekilde No 1 ve 2 kullanıyorum

11. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    bunu özellikle test etmedim semthecarpist siyah/bronz iğneyle de sazan aldım
    beyaz iğne hiç kullanmam mesela sizin yukarıda yazmış olduğunuz sebepten dolayı

12. çok faydalı olduğunu söylemek isterim..bilmeyenler için güzel bir kaynak

13. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    merhaba arkadaşım biz bu igneyi isterkene CARP X2 dememiz yeterlimi poşetin üzerinde sol başta kodu yokmu mesela 496 gibi ,2236 gibi teşekürler

14. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    bana göre isterken carp x1 veya carp x2 demen yeterli olucaktır bu tamamen tezgahtar ile ilgili bir şey buyuk bir ihtimal anlayamıycak birşey çunku birçok balıkçılık malzemesi satılan bayiler hatta ana bayılerde bıle çalışanlar sattıkları malzemeler ile ilgili çok az bılgılıler ben yine de tam açılımını verım size bu iğnelerin
    MUSTAD
    REF:60500BLN 10 PCS SİZE:1 ULTRA POİNT CARP-X1
    REF:60510BLN 10PCS SİZE:1 ULTRA POİNT CARP-X2
    REF: 60520BLN 10PCS SİZE:1 ULTRA POİNT CARP-X3

15. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    teşekür ederim sazancıprof bu ignelerden burda hiç görmedim inşallah bulurum tekrardan teşekürler

16. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    :confused:
    Bu iğne alma kısmı işin en can alcı bölümlerinden biri ve ne yazık ki bu konuda çok zayıfım. Web den sipariş veremiyorum çünkü numaralar ya da iğneler ile ilgili detaylı bilgi hiçbiryerde bulamıyorum.

- Mesela, çapraz iğne ile düz iğnenin av sırasında yarattığı farklılık nedir
    kestiremiyorum.

- Yada çelik iğnemi iyidir, bronz mu? yada hangisini tatlı hangisini tuzlu su için tercih etmeliyim gibi bir mantık var mı?

- Kimi iğneler 1,2,3,4 gibi sıralanırken 1/0, 2/0 gibi numaralandırmalar var. aradaki fark nedir bilmiyorum. Bu numaralar başka anlam ifade edermi?

- Kimi iğneler delikli, kimisi değil. Aralarında ne fark var? Yani delikli iğne özel bir balık türü içinmi yoksa tamamen kişinin keyfine kalmış bir tercih mi?

- Bu jighead denen iğne ne işe yarar:)))?

- Paragate iğnesi hangi özelliği ile diğerlerinden farklı? Bu payeyi neden almış??

- Kısa palalı iğneler nerde, uzun palalar nerde hangi yemde kullanılır?

- Bu mustad ın tad grubu ile BLN arasındaki kan uyuşmazlığı nedir??

- Bazı iğnelerin palasında bulunan çentikler neye hizmet eder?? :))) ( benim hayatımı zorlaştırmak dışında)

İşte bildiklerim;

Balık iğnenin renginden anlıyor..
    İğneye solucan takacaksam uzun pala kullanabilirim.
    Singaporlardan vs alma, çabuk paslanıyor...

Allahım ayakkabı alırken zorlanan, alışverişte iki renk arasında karar veremeyen bir bayan için hiç bilmediği iğneler dünyasında doğru olanı seçmek ne zor biliyormusunuz:)))

Kurşun işini çözdüm, sahte yem konusu da ok. Misina olayında nerdeyse canavar oldum. Solucanı iğneye takmaya başladım:eek: :eek: Hatta kurdu kendim yetiştirebilirim eldeki bilgilerle ama gelgelelim İĞNE:(((....

Kısaca, bana iğne ile ilgili bilgi verene bildiğim tüm duaları ederim;)

17. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    hocam hangisinden kaç paket istiyorsun soyle bir de açık adresını bildir ben sana gonderiyim bunları bulmada çok zorlanıcaksın

18. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    -buyuk balıkta hayal kırıklığına uğramamak için döğme çelik iğne kullanmanızda fayda var kırılma doğrulma kesınlıkle olmaz
    -iğne palasında bulunan çentik -özellikle canlı yem(kurt solucan) takmak için özel tasarlanmış iğnedir tırnaklar sayesinde solucanın kurtulması önlenir iğneden
    -1/2/3/4/ iğnenın buyukluğu genelde kücük iğneler numara buyudukçe iğne küçülür hem göl hem denizde kullanılabılır 0/1-0/2-0/3 buyuk balık iğneleri numara buyudukçe iğne de buyur
    -uzun palalı iğneleri ben genelde dişli balıklar için kullanıyorum kısa palalı iğneler genelde delikli döğme iğneler yemi emerek yutan balıklar için kulanıyorum
    -

19. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    öncelikle teşeküredrim arkadaşım burda bulamazsam ozaman öyle yaparız tekrar teşekürler:)

20. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    arkadaşım cok güzel açıklamış aylin yinede sen avlandıkça tecrübe edindice kendi sitilini bulucaksın örnegin bircok arkadaşım kefale düz beyaz igne kullanır ben çapraz siyah igne kullanıyorum bunun gibi rastgelsiiiiin