Sazan avcılığı en verimli ne zaman olur, hangi yemle avı verimli olur?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında kerimcan tarafından paylaşıldı.

1. kerimcan

kerimcan KerimCan

Merhaba Arkadaşlar Aranıza yeni katıldım.. Ben bu gün bir yere Sazan avına gittim Gittiğim yer Baraj ağzı şamandıralı bir olta ile gittim yem olarak hamur ve solucan kullandım ama nedense bir kere dahi oltama vurmadı.. Bu Sazan Avcılığı Ne Zaman olur. yani hangi ayda daha çok tutulur. sazan için hangi yem en iyisidir.. sizden bu konular hakkında bilgi istiyorum teşekkürlerimle..

2. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Mesela yasak olan bu aylarda sazan avı olmaz. Tebliği okuyunuz. Balık yakalamamış olsanda Jandarmaya yakalansan bir ton ceza yerdin.

3. rastgele43

rastgele43 akif

Favori Kamış:
    AlbaStar 4160
    Favori Makine:
    AlbaStar Pion 30
    En İyi Avı:
    Sazan Balığı. 6 kilo
    15 mart - 15 haziran arası sazan avcılığı ege iç anadolu akdeniz bölgesi marmara bölgesi ve karadenizin batı kısımlarındaki yerlerde balığın üreme vakti olduğu için yasak var yasaklara uymamız ilerde yararımıza olucaktır.. Sazan için en iyi zamanlama temmuz ağustos aylarıdır bir gün önceden gidilir avlak seçilir bölge yemlenir ve şamandıralı veya dip oltası ile avlanabilirsin. Mısır makarna kuskus arpacık gibi yiyeceklerle yemleme yapabilir mısır dut üzümü kuru üzüm solucan boili(göldeki balığın alıştırılması lazım ama şans yinede yüksek) gibi yemlerle avlanabilirsin. Sağlıcakla kal.. İyi akşamlar.

4. islex

islex serkan işlek

Favori Kamış:
    Lineaeffe Bıg Fısh 360cm
    Favori Makine:
    OKUMA LONBOW LBII-665
    En İyi Avı:
    Akbalık 1045 gr.
    yani anlayacağın üzere 15 mart 15 haziran arası yapma da ne zaman nasıl yaparsan yap tabi bohçacı ve ağcı ve tırıvırıcı olmaman kaydıyla :)

5. onur bozkurt

onur bozkurt onur bozkurt

abi.en iyisi barajlarda baraj ağızı değilde suyun derin oldugu yerler ve sazlık kenarlarını tercıh et derım.yem olarakta solucan hamur veya mısır tavsıye ederim dip oltası kullanabılırsın.2 veya 3 iğneli dip olataları kullanabılırsın...

6. Ali KANTARCI

Ali KANTARCI Ali KANTARCI

Favori Kamış:
    REMIXON 24O DOLGU KAMIŞ
    Favori Makine:
    DAİWA REGAL 4000-5İA
    En İyi Avı:
    isli demlikte bir bardak çay
    KERİMCAN KARDEŞİM, ZAMAN YASAKLARINA UYMAMIZ KAYDIYLA YAPILAN SAZAN AVLARI HAVALARIN ISINDIĞI VE SAZANIN KURT, SOLUCAN TARZI YEMLERİ DOĞAL ORTAMINDA PEK BULAMADIĞI ZAMANLAR OLDUĞUNDAN, DANE YEM TABİR EDİLEN MISIR TARZI YEMLER İLE SIKÇA YAPILIR. BUNUN YANISIRA BOİLİ DENİLEN FARKLI KARIŞIM YEM TOPLARI İLE DE OLUR. BOİLİNİN ÖZELLİĞİ İSE YUMURTA GİBİ PROTEİN KAYNAKLARI BAKIMINDAN ZENGİN OLMASIDIR, YANİ SAZAN NİŞASTA VE PROTEİN TARZI YEMLERİ SEVER. NİYETİN KİLO VE ÜZERİ SAZANLARSA İSTER MAKARALI İSTER ŞAMANDIRALI (YAKIN VEYA UZAK ATIŞA BAĞLI OLARAK.) TAKIM KULLAN AMA MUTLAKA AVLANACAĞIN YERLERİ YEMLEMEYİ UNUTMA VE BALIK BİR İKİ SAAT İÇİNDE VURMADI DİYE SAKIN YER DEĞİŞTİRME SESSİZLİK VE SABIR SAZAN AVININ EN TEMEL KAİDELERİDİR. ÇOK DERİN VEYA SIĞ YERLERİ TERCİH ETME YEMİN MUHAKKAK ZEMİNE DEĞSİN(YANİ ŞAMANDIRALARIN YATIK VAZİYETTE DURSUN) YEMİN YERE TEMAS ETTİĞİ NOKTA 3-4 METRE Yİ AŞMASIN VE İKİ METREDEN DAHA SIĞ OLMASIN. İRİ SAZAN İLERİDE OLUR HİKAYESİNE ALDANMA. İRİ SAZAN İYİ YEMLENMİŞ VE SESSİZ YERLERDE OLUR. VE ŞAMANDIRALI GÖL KAMIŞI KULLANIYORSAN KAMIŞLARINI İYİ BİR KAMIŞ OTURAĞI İLE SABİTLE VE SADECE SAAT BAŞI YEM KONTROLÜ VE TAZELEMESİ İÇİN OLTALARIN YANINDA OL, BUNUN HARİCİNDE KAMIŞLARDAN EN AZ ÜÇ BEŞ METRE GERİDE OTUR VE FAZLA SES ÇIKARMA SAZAN YERE HIZLI BASILAN AYAĞIN SESİNİ DAHİ SU İÇİNDEKİ TİTREŞİMLERDEN ALGILAR VE TABİATI GEREĞİ ÜRKÜP UZAKLAŞIR. SON BİR TÜYO KESİNLİKLE GÜNEŞ ARKANDAN VURURKEN GÖLGEN SUYA DÜŞMESİN SAZANIN EN ÇOK ÜRKTÜĞÜ İKİNCİ YANLIŞ HAREKETTE BUDUR.AYRICA BARAJ AĞZI YERLERİ DEĞİL BARAJIN SAKİN KOYLARINI TERCİH ET. SAZAN BAHAR AYLARINDA ÇİPİL TABİR EDİLEN SIĞLIKLARDA GEZSE DE AVI BU ZAMANDA YASAKTIR. 21 HAZİRAN GÜN DÖNÜMÜNDEN SONRA BELİRTTİĞİM DERİNLİKTEKİ YERLERDE HAVA ÇOK SICAKSA GECE VE SABAHA KARŞI, SICAKLIK NORMALSE GÜNÜN HER SAATİ AVLANABİLİRSİN. KAFANA TAKILAN BAŞKA ŞEYLER VARSA ÖZELDEN MESAJ AT , BEN SANA DÖNERİM. RASTGELE. BU HOBİDEN SAKIN VAZGEÇME DÜNYANIN EN KEYİFLİ İŞİDİR.

eleman sanchez bunu beğendi.