Samsun Arkadaşlardan Yardım Talebi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında rüzgar2 tarafından paylaşıldı.

1. rüzgar2

rüzgar2

Arkadaşlar hafta sonu Samsun'a gidiyorum..Bana kıyıdan balık yakalayacağım bir yer söylermisiniz...Geçen sene tavuk etiyle istavrit yakalamıştım..Siz bana hangi balığı ve yemi tavsiye edersiniz..Canlı yemde olur yapayda...Şimdiden teşekkür ederim..

2. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Arkadaşım şu anda samsunda sargan balığı yakalanıyor.Kıyıdan at çek yöntemi ile kendi yemini takarak yakalıyoruz.Belediye evleri menderek açık kısmında bütün gün av yapabilirsin.(Su bulanıksa atmana gerek yok balık olmaz)Rastgele..

3. rüzgar2

rüzgar2

Arkadaşımda zargana için bir top varmış onla avlanmayı düşünüyorum..Birde Samsun da oturan eşimin akrabası solucana çok iyi zargana geldiğini söylemişti..Siz denedinizmi...Söylediğiniz yere mutlaka gideceğim..İlginize teşekkürler..

4. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Sargan topu sadece yemi oldukça ileri atmak için kullanılıyor.Kamışın misinasına topu bağlıyoruz topun öbür ucuna yaklaşık 2 m 0.20 misina ve ucuna 8-9 numara sinek kanca tüm teşkilat bu.İleri atıp çekiyoruz su yüzünden balık varsa yeme dalıyor ve (daldığını sudaki hareketlerden anlıyoruz ) çekmeyi bırakıp bekliyoruz yaklaşık 20-30 sn sonra tekrar çekiyoruz balık takılmışsa kancaya anlamaman imkansız kolay gelsin benim yerimede tut.Rasgele..

5. rüzgar2

rüzgar2

Teşekkür ederim...Tutarım inşallah...

6. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    ben geldim

merhaba

Arkadaşlar atakum iskele de el oltasıyla istarvit yakalanıyor haber veriyim yarından sonra ordayım iftara kadar bklerim :)

7. rüzgar2

rüzgar2

Hafta içi işim olmasa çok iyi olurdu..hafta sonu ancak..Hafta içi okuldan sonra turna avlamayı deneyeceğim bakalım ...İnşallah olur...

8. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Büyük bir aksilik olmazsa son anda gelişen bir altınkaya barajı organizasyonu yapıyorum bu hafta sonu Samsun'a doğru....Yılın son büyük sazanlarını tutmak için....Deniz bana göre değil galiba:confused: tatlısu tatlısu tatlısu:D :D :D

9. metalmorqu

metalmorqu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer 30 cm. ama tarmadım tartı yoktu
    ewt arkadaşım

bence;
    sana iyi bir tavsiye eyer zamanın bolsa saat 14 :00 gibi belediye evlerinin oradan balıkçı barınağının olduğu yerden (zaten balık tutanları görürsün ) şamandrayla balık tutanların yanına git o arkadaşlar kıyıya mantarlı olta atarken sen çaparini al
    hiç ileri atmana gerek yok çaparini 2 metre aşağı indirip sallamaya başla
    ve yarım saat içinde gayet güzel istavrit tutabilirsin ,sonra o tuttuğun istavritlerin birazını yem yap
    iftardan sonra da sosyal tesislerin denize bakan kısmından çinakop oltası at
    şanslıysan iyi balık alırsın
    ;) rastgele

Son düzenleme: 7 Ekim 2006
  10. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg

Abi bu sosyal tesisler tam olarak nerede kalıyor ?