s.a.ankaralı balıkçılara.

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında orumar tarafından paylaşıldı.

1. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    tüm balıkçı arkadaşlarıma selam saygılar ankara civarındaki çoğu yere gittim ama çocukluğumun geçtiği bayındır ( kayaş) barajını unutmam tek vuruşta 0,70 lik misinayı kıran sazanlar vardı tuttugumuz balıkları taşıyamaz millete dağıtırdık benim tüm oltacı kardeşlerimden bir istirhamım var kardeşler lütfen ağcılara zaaf göstermiyelim her tarafı sardılar anasını ağlatıyorlar küçük büyük demeden gördüğümüz yerde müdahale edelim. ve küspecilere acizane tavsiyem her küspeye gelmiyor sazan kesinlikle koyu rekli ve çekirdek gibi kokacak ve başka yem ( solucan mısır) takmayın tabi yerine göre ama küçük balık vurup oltayı mındar ediyo çevredeki ( ankara) baraj göletler hakkında bilği istiyenler bana yazabilirsiniz. orumar06@gmail.com hepinize rastğele iğneniz keskin olsun.

Son düzenleme: 23 Haziran 2006
  2. ORUMAR öncelikle hoş geldin ankaralı arkadaşlara çok faydası olacaktır bilğilerinin ve duyarlılığın içinde ayriyetten TEBRİK VE TEŞŞEKÜRLERİMİ SUNARIM...DAİM OLMANIZI DİLERİM :)

3. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Merhabalar, ekibe hoşgeldiniz..

4. mikser

mikser

Favori Kamış:
    olta
    valla ankara da balık kalmadı.
    dikilitaş, kızılırmak, köprüköy, kirmir çayı v.s v.s bi dolu yere gidiyoruz fakat balık oynamıyor bile. ne tırıvırı ne ağ ne şu ne bu kullanmıyoruz.. kullandığımız iki iğneli olta ve sasi. yem olarak da ustadların önerdiği yemler veya hazır yemler.
    gercekten ankara civarında balık yakalayan biri varmı ?
    veya bu konuda ne tavsiye edersiniz? nereye gidelim hangi malzemeleri alalım hangi yemleri kullanalım.

tesekkurler.

5. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    tabiki balık var

yem çok önemli kardeşler şunu iddaa ediyorum sazan küspeyi seçiyor ben 40 tane küspeli oltaya geçen seneden kalan ve bu sene yeni aldığım küspeleri taktım ( yukarıda dediğim gibi koyu renkli ve aynen çekirdek gibi kokacak) ve muhtelif yerlere attım vallahi geçen seneden kalanlara tık demedi yenilerden aldım kurtbogazına gidenlere tavsiyem uzağa atmayın oltaları en fazla 20 metre olsun cidden balık yakındadır bu zamanda kışa doğru gider derine ve kefal için mebs süper oluyo hususan koyların başlangıçlarında valla bi kaç yer biliyom ama ağcılar duyar diye yazamıyom ama cidden oltacı olduğunu anladığım kimseye tüyo veririm iğneniz keskin olsun.

6. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    katılıyorum

abi sana katılıyorum ben çamlıderede 500m yakın agın minübüsün arkasına takıp sürüyerek çıkartım işe yarar balıkları alıp ufakları geri suya saldım peşinede jandarmaya haber etim fakat gelip gelmediğini bilmiyorum gördüğüm ağayı toplayıp ykacam bundan sonrada ağ sahibide gelirse dişe diş
    jandarmaya haber verecem balık çıkmıyor yav hem ağ hem turna sazanın kökü kesildi şamandıra ile makarayla sazan tutmayı özledim be yavvv

7. s@z@ncı

s@z@ncı

Favori Kamış:
    Olta harici hiçbirşey...
    En İyi Avı:
    Sazan 14 kg, yayın 11 kg
    Hoş geldin..

Orumar hoş geldin aramıza.
    Ancak bildiklerini neden e posta ile dağıtma ihtiyacı duydunki? Burada yazabilirsin bilgilerini. Ağcılarla mücadele etme konusunda:
    Kendiniz değil, Jandarmayı çağırmanızı tavsiye ederim.Olmadık şeylerle uğraşıyorsunuz sonra.
    İyi avlar.

8. tepreş

tepreş

bir sey öğrenmek ıstıyorum ağ atmak yasakmı?
    mesela cataören dodurga sarıyer hep ağ atarlar

9. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    biz olta avcılarıyız kardeş ağ elbette yasak en başta insanın vicdanınya yasak etmesi lazım.