Ryobi marka makineler

Konu, 'Makineler' kısmında bluehunter tarafından paylaşıldı.

1. murad

murad Murat

Ryobi'ler Japon malı olup Çin'de üretiliyor. Ayrıca yedek kafa verilmiyor ve arkadan kalamalı modelleri yok bildiğim kadarı ile. Shimano ile arasında kaldıysanız tavsiyem Shimano'dur. Üç kuruş fazla ödersiniz ama daha kalıcı olur. Az ama öz malzeme kullanın bence. Selamlar.

2. Okan_uA

Okan_uA .

Ben de önceden dediğim gibi dış görünümü dışında bir fark göremedim.Belki çizilmelere karşı daha dayanıklı yapılmıştır dış yüzeyi.

Ayrıca fırsatın varsa Mersinden bir dükkandan al hiç uğraşma internetle falan hem kafan ağrımamış olur,ayrıca bazen görünenden başka bir ürün değişik rengi modeli vs. geliyor belli olmuyor.

En iyisi gözünle görüp inceleyip bir av dükkanından almak.İnternetten almak biraz riskli.

3. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    1.20 Remixon Hero Beyaz Kamış Ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    kaçan balık :P
    Okanım Mesajını okuyorum şu anda =) tamda dediğin gibi yaptım bugün herzaman alışveriş yaptığım avmarketine gittim ve makinelere baktım şansıma 4000vi de vardı 65 ytl ye aldım misine de sardı hemde kargodan kurtarmış oldum. sanırım en mantıklısı buydu. Sanada ilgin ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum. umarım 4000vi ile iri balıklar nasip olur. =) hepimize Rastgelsin!

4. Okan_uA

Okan_uA .

Hayırlı olsun abi. Güle güle iyi günlerde kullan.

Rastgele.

5. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    Re:

geçen hafta 35 Liğini aldım o makinanın kullanışlı bi makina tavsiye ederim. japon malı pişman olmazsın

6. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    bir ryobi kullanicisi olarak bu konuya aciklik getirmek isterim ryobiler kesinlikle japon mali degil sadece satis politikasi olarak arkasinda (japan desing) yaziyor yani japon tasarimi oldugunu soyluyor ama hepsi katiksiz cin mali olmasina ragmen iscilik ve malzeme kalitesi cok iyi turkiyede ilk ciktigindan beri kullaniyorum hicbir olumsuz yonunu gormedim...

7. bluehunter

bluehunter Ramazan

ryobı aldığıma çok memnunum çok sağlam, seri ve kullanışlı verdiğim parayı hakeden bir makineymiş. evdeki banax sx4000e bakasım gelmiyor birde albanın g modeli var rem rengi eskilerden 70lik o makinede harika çıktı şuan yazlıkta olduğu için kullanamıyorum ama yazları çok şimi görür canavar gibi.:)

8. deePblue

deePblue na

bende 6000vi modelini aldım. beklediğim kaliteyi gördüm makinede..125 gram kurşun çekerken dipte yosunlara takılıyor çoğu zaman.ama makine göstermiş olduğum dirence çok iyi cevap veriyor. uzun atışlarda ekstradan bi faydasını hissedemedim, sanırım bu iş en çok tecrübe daha sonra da kamış ile ilgili bir şey.
    makinenin bakımı hakkında pek bilgim yok.eve gelince kabaca tatlı sudan geçiriyorum misina kısmını o kadar. bu konuda yardımcı fikirleriniz varsa sevinirim :)

9. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
  10. hilmi-alanya

hilmi-alanya hilmi

selam arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza. ben ryobi 8000 vi marka modeldeki makinalardan eski ve yeni dizayn arasında önemli fark varmı onu öğrenmek istiyorum. balikmarketimden aldım takım olarak bana eski dizayn göndermişler, tlf ettim istersen gönder değiştirelim dediler ama arasında bi fark yok dediler. sizce geri göndereyimmi? saygılar

11. pinarli1964

pinarli1964 ismail

ryobi ecusima 8000

selamlar bunların arasında gerçekten arkadaşların dediği gibi hiçbir fark yoktur. Yalnızca renk değişikliği vardır :) Bu arada güzel günlerde kullanın, çok iyi bir seçim yapmışsınız..

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  12. deePblue

deePblue na

arkadaşlar peki bu ryobi 6000 ve 8000lerin yedek kafalarını bulabilir miyiz ?
    misinaları değiştirmek ciddi problem buna bir çözüm olması açısından yedek kafa almam şart :)

13. OSCARB

OSCARB MURAT

Riyobi amazon4000vi modelini 1 yıl kadar kullandım her türlü av icin ideal bir makine at-çek,yemli dip,canlı izmarit yada kefal yüzdürme harika bir makinedir.Herhangi bir sıkıntı yasamadım ,tavsiye ederim 65-75 TL arası fiyatı.Şu anda favori makinelerim sihimano ve okuma modelleridir. 25-50 TL fark ödeyerek bir shimanoya sahip olabilirsiniz .Favori makinam bu aralar Okuma Salina Baitfeeder Spinning Reels. Rastgele...

14. ahmetto

ahmetto ahmet

En İyi Avı:
    3kg lüferdi sanırım.Kemaneleri saymazsam.
    paylaşımlar için teşekkürler.

15. Hectic

Hectic Eren

Favori Kamış:
    2.70 Tolee Kawahagi Vsp 902 10-45gr
    Favori Makine:
    Cormoran Corcast Supermatch 8Pi
    En İyi Avı:
    Levrek
    Peki bu makinalar örneğin RYOBI ECUSIMA 8000Vi jigging avı için uygunmudur?

16. furunotr

furunotr Haluk

17. Hectic

Hectic Eren

Favori Kamış:
    2.70 Tolee Kawahagi Vsp 902 10-45gr
    Favori Makine:
    Cormoran Corcast Supermatch 8Pi
    En İyi Avı:
    Levrek
    Çok iyi anladım Haluk abi çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla Jigging makinalarda dayanıklılık ön planda tutuluyor ve ona göre üretiliyor.

18. furunotr

furunotr Haluk

Makinaların birçoğu dayanıklı bir şekilde imal ediliyorlar; ancak Jig ile avlanma disiplini farklı olduğundan (genelde aşağıdan yukarıya doğru kısa ve sert çekişler halinde) ve hedeflenen balıklar iri olduğundan makinada herhangibir boşluk oluşmasını engellemek ve özellikle dişlileri korumak adına geri bırakma mekanizmasını koymuyorlar; bu da sağlamlığı ve makinanın bütünlüğünü arttırıyor; hatta pahalı ve markalı bazı makinalarda güç dişlileri denilen özel dişliler mevcut; ancak bu makinalar farklı alanlarda da kullanılabilir...