Rota martı 560

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında Gencagri52 tarafından paylaşıldı.

1. Gencagri52

Gencagri52 Çağrı

Öncelikle herkese selamın aleyküm. Bir arkadaşın bu tekne hakkında yazısını okudum ve teknenin ufak şirin görünüşü hoşuma gitti. Öncelikle bu tekneyi kullanan varmı artı yönleri ve eksi yönlerini yazarlar ise çok sevinirim. Öncelikle satıcının motor tekne donanım ve nakliye ile verdiği fiyat 13 14 bin lira civarı. Bu tekneye göre fiyatı nebilim ucuz geldi makbul geldi. Ama dediğim gibi kullananlardan bilgi almak daha doğru. Birde bu fiyatlarda bu tekne gibi kamaralı tekne önerebilecek varmı fiber olucak ama içinde 3 kişi avlana bilecek gerektiünde ikisi kamarada dinlenebilecek..

2. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Rota Martı teknemi sıfır olarak 4850 TL ye Rota firmasından aldım ve kısa şaft motoruma göre ayarlattım. Bu hafta sonu İzmir Alaçatı da suya indirdim ama hava çok rüzgarlı olduğu için kullanma şansı bulamadım. Güzel ufak ve kamarası olan bir tekne alınabilir. Ama çok rüzgarlı havalarda kullanıp riske girmemek lazım. Sonuçta ufak bir tekne

Kaç beygir motor takacaksın bilemem ama 9.9luk Mercury motorların sıfır fiyatının 5000 TL olduğunu düşünürsek nakit fiyatın 10000 TL - 10500 TL yi geçmemesi lazım

3. Gencagri52

Gencagri52 Çağrı

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Öncelikle bu 4850 TL'ye mal olan teknenin donanımları nelerdir 4850 liraya kamara içi tesisat, akü, invertör gibi şeyler de fiyata dahilmi yoksa normal standart aksesuarlar işte koç boynuzu tutamak vb. Haldemi geldi.

4. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    4850 TL ye kamara içi minderleri tutamakları koç boynuzu birde bir çift ıskarmoz ve kürek hediye etti Rota nın sahibi Aslan Bey.

Zaten elektrik tesisatı malzemeleri 200 TL (Kablo seyir feneri butonlar buton kutusu, 2 adet 1 m led). 40A Kuru aküde 230 TL

5. ihtiyar66

ihtiyar66 Ahmet

ACİL YARDIM

FORMUNUZA YENİ ÜYE OLDUM HERKESE MERHABALAR.
    Arkadaşlar Acil tavsiyeye ihtiyacım var. Rota firmasını aradım Rota 560 martı modeline Nakit 4800 9 ay taksitli 5300 fiyat verdiler. 50 TL ücretle günü birlik balık avlarına gidiyorum tekneyle Antalya sahilden en fazla 3-5 km açıklarda. Acaba böyle bir tekne alıp her seferinde 50 tl den kurtulsam mı. Yoksa Botmu alsam iyi bir motorla birlikte. Tekne sadece iki kişi balık avında kullanılacak. Öğretmenim malum yazın 3 ay boşum patlıyorum sıkıntıdan.