Rize zargana avı...

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ahmetreha61 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetreha61

ahmetreha61 Ahmet Reha Bulut

Zargana için rizede istavrit yemiyle 1.5 metre misina 0.18 olacak at çek yapmak istiyorum. Acaba zargana başladımı? Burda kimseden bilgi alamadim o yüzden atmak istemedim. Yasal boy ölçüsü nedir ?

2. mehmetaydn

mehmetaydn Mehmet AYDIN

Favori Kamış:
    fortuna 3,90cm
    En İyi Avı:
    6,5 KG KOFANA
    Kuşadası bölgesinde 12 ay boyunca zargana yakalıyorum ama bazen öyle çok zor bulunuyorlar ki aynı gün içinde farklı bölgeleri tarıyorum.Yılın bu zamanında her taraf zargana dolu o yüzden gün içi bol bol yakalıyorum......zargana bol iken her şekilde yakalayabilirsin ama ortalıkta tek tük varsa o zaman kullandığın yem,misina ve iğne çok önemli.Ben her daim 0,20 misina 12 no wmc sinek iğne ve spin kamış kullanıyorum,edindiğim tecrübelere göre taze hamsi kullanıldığında şayet o bölgede zargana varsa kesinlike alırsın ama yemi takarken çok ince ve prüzsüz takman gerekir.Ben bu şekilde aynı merada 5-10 tane zargana alırken yemi farklı kullanan veya büyük takanlar en fazla 1-2 tane alabiliyor.Yakaladığım zarganaları canlı salıp büyük balık yakalamak için kullanıyorum,şayet gün sonu hala yaşıyorlarsa hepsini denize geri bırakıyorum ve kesinlike eve götürmüyorum..

ahmetreha61 ve budun 34 bunu beğendi.
  3. ahmetreha61

ahmetreha61 Ahmet Reha Bulut

Teşekkürler yalnız galiba karadeniz sahiline henüz güçlü göç olmadı tezgahlarda max 4-5 kg kadar gördüm. Fazlası yok artık deneyecem bu hafta sonu