Rapala ile Torik ve Palamut avlarım, uygulamalarım. 29 Mart 2011 Sivrice

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Mustafa kardeşim, eğer dediğin gibi olursa seve seve bilgi ve tecrübelerimizi orada da paylaşırız, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

2. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Bahadır kardeşim Torik avında sana çok rapala tavsiye etmeyeceğim, her zaman torkleri aldığım rapala Yozuri Tobimaru, yeşil veta mavili 10.5 cm, haydi rastgele, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

Son düzenleme: 13 Nisan 2011
  3. bahadir37

bahadir37 Bahadır Aydın

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    Okuma Distance Surf 60 makine
    çok teşekkür ederim orhan abi sorularıma cevap verdiğin için :)

4. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Bahadır kardeşim, bildiğin gibi sırtı avı çok küçük detayları olan bir av
    onun için aklına takılan her soruyu bana sorabilirsin, artık devamlı buradayım sizlerle beraberim.:) :) :) sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

5. Oversdrawn

Oversdrawn Hakan

Merhaba Orhan Abi, gerçekten siz inanılmaz şeyler yapıyorsunuz. Sormak istediğim; rapala ve yaylı kurşunların misinadaki dizilimi nasıl oluyor? Küçük bir çizimle anlatabilir misiniz lütfen? Kurşunlar rapalanın arkasında mı kalıyor yoksa önünde mi? Teşekkürler.

6. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Hakan kardeşim, çok teşekkürler , rapala ile sırtı çekerken, ilk başta rapalayı 10 metre 035 bedene bağlıyorsun, sonra ana misinayı ekliyorsun, ana misinadan 5 metre sonra bir kurşun derinliğe göre her beş metrede bir kurşun olarak ekliyorsun, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

Uploaded with ImageShack.us

7. kimerya

kimerya Murat

En İyi Avı:
    Levrek 5 kg
    Merhaba Orhan abi Bılmedıgımden soruyorum kusura bakma bu ıkı fırdondu kullanmanın nedenı nedır

8. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Murat kardeşim, güzel bir soru, ilk başta ustamdan öğrendiğim yöntem, faydası ise takımın daha düzgün ve gamsız olmasını sağlıyor, son günlerde biraz tembellikten 10 metre olarak tek beden kullanıyorum, aralara koyulan fırdöndülerinde çok faydası oluyor, takımın gam yapmasını önlüyor, işte küçük küçük alışkanlıklar ve yöntemler, sevgiler, sana da rastgelsin, hoşçakal.:) :) :)

9. vap53

vap53 V.Ahmet PINAR

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Kıyıya çekemediğimden kilosunu öğrenemediğim(!) Kılıç balığı. Kaçan balık büyük olur.......muş :((
    Orhan bey, sahsen benim icin bir ansiklopedi degeri tasiyan bu guzel ve detayli bilgiler icin cok tesekkurler.:)

Son düzenleme: 22 Nisan 2011
  10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Ahmet bey arkadaşım, Ben de İst. Fatih'liyim, şimdi Çanakkale Assos Sivrice de yaşamaktayım, emekliliğim Tekne ile balık tutarak geçiyor, bu taraflara gelirseniz beklerim, Çanakkale de Erdoğan dan alış veriş yaparım, arada sırada Çanakkale ye gelirim görüşelim, sevgiler, hoşçakalın.:) :) :)

11. vap53

vap53 V.Ahmet PINAR

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Kıyıya çekemediğimden kilosunu öğrenemediğim(!) Kılıç balığı. Kaçan balık büyük olur.......muş :((
    Ben de Sisli dogumlu olup, Bakirkoy/Atakoy'de yetisip evlendim. 22 Senedir Geyikli'de evimiz var ama 8 senedir gorev alanim da Canakkale merkez oldu.
    Ben de Canakkale'de motor iskelesindeki Taner'den alisveris yaparim, gelirseniz bekler ve tanismaktan memnun olurum.:)
    0-286/218 08 08

12. kimerya

kimerya Murat

En İyi Avı:
    Levrek 5 kg
    Sevgili Orhan agabey bıldıgım kadarıyla Vedat Abayoglu da Sıvrıce de oturuyor Sız orda balık falan bırakmamıssınızdır:) Merak ettım tanısıklıınız bırlıkte ava cıkmıslıgınız varmı Yoksa cıddı bır rekabetmı suruyor:)

13. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler gelirsem görüşeceğiz, sizleri de Sivrice'ye bekleriz, 0286 723 44 88 hoşça kalın.:):):)

14. efebolu

efebolu feza kurutlu

Selam

orhan bey telınızı kaydettım tesekkur ederım bahse konu arkadaşları ıyı tanırım bılhassa resat bey ıyı tanıdıgımdır. bu hafta sonu cuma aksamdan ınsallah yola koyulacagım bu yozuri rapalaları ıstanbulda nereden temın edeyım ozellıkle bır yer tavsıyenız varmı cengız balıkcılıkta bulabılırmıyım acaba .atasehırde oturuyorum gorusmek umıdı ıle saygılar

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Evet sevgili Murat kardeşim, Bizler komşuyuz,:) Sivrice'de çok güzel bir emeklilik geçirmekteyiz,:) teknelerimiz ver evimiz var, emekli aylığımız var,:) :) :) sadece rakebet yok........zaten bizlere de yakışmaz,:) :) :)
    sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

Geçen hafta Sivrice.....

Son düzenleme: 25 Nisan 2011
  16. Oversdrawn

Oversdrawn Hakan

Sevgili Orhan Abi, misineyi rapalanın ağzına nasıl bağlıyorsunuz? Sanırım rapalanın aksiyonunun düzgün olmasının püf noktası bu düğümde. Halkaya sıkı sıkı mı bağlıyorsunuz misineyi yoksa hafif rapalanın gezinebileceği bir dairesel boşluk olacak şekilde mi bağlıyorsunuz? Ekstradan fırdöndü kullanıyor musunuz? Yakın çekim bir resim var mı acaba?

17. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Hakan kardeşim rapalanın halkasına küçük bir fırdöndü bağlarım, bazen üşeniyorum aceleden bağlamadığımda oluyor, rapalaya veya fırdöndüye sadece çok sağlam bir düğüm atarım bu attığım düğümün çok sağlam olmasına çok dikkat ederim, düğümü sıkarken misinayı iyice ıslatırım ve yavaşçacık ikiş parmağımla sıkarım, sonra sağlamlığını kontrol ederim, buradaki ince husus düğüm atarken misinanın yanmaması, eğer misinayı kuru bir şekilde çekersen yanar yani zayıflar, incelir, rapalanın halkasının iki açık ucuna rastgelen misinada sürtünmeden mütevellit kopabilir, bunun için küçük bir fırdöndü bu işi kolayca halleder, birde takımın gamını azda olsa azaltacaktır, ucundaki küçük fırdöndü balık için belkide küçük bir balık kovalıyor gibide görünebilir, birazda kullanmamın sebebi alışkanlık ustalarımızdan kalan bilgiler diyelim, bu konuda daha değişik bilgiler veren ustalarda olabilir, benim yoğurt yiğişim de böyle, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

18. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Sevgili Orhan abicim.
    Av hikayelerinizi büyük bir heyecanla okuyorum.
    Açıkcası büyükşehirde yaşama yorgunluğum git gide arttı. Biran önce emekli olup sizin gibi balıkçı kasabasında son demlerimi yaşamak tek dileğim.
    Keyifli av hikayelerinizi bizlerle paylaştığınız için size teşekkür ederim.

Saygılarımla.

19. Oversdrawn

Oversdrawn Hakan

Orhan Bey Merhaba,
    Uzun zamandır av raporu yayınlamıyorsunuz. Sağlığınız yerindedir inşallah.

20. BarbarosTUGRUL

BarbarosTUGRUL Barbaros TUĞRUL

Favori Kamış:
    Remixon Prestige
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Turna 62 Cm. 2,1kg
    orhan abı merhabalar avlarını keyfle ızledım/okudum gercekten cok guzel avlar ınan bu avlar esnasında senın yanında olabılmeyı o kadar cok ıstedımkı anlatamam kal sağlıcakla

nıce avlara