Rapala Boyutları Hakkında...

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında ercan1977 tarafından paylaşıldı.

1. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Değerli üyeler merhaba.Rapala boyutları hakkında sizlerin fikirlerinizi almak istemiştim.Geçenlerde bir yerde yazı okumuştum.11cm.'den daha uzun rapala'nın levrek'te kullanılmaması gerektiğinden bahsetmiş.Lüfer ve Levrek için boyut ve renk olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.Eğer sakıncası yoksa.Herşey gönlünüze olsun.Selamlar...ERCAN 1977BURSA

2. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Merhabalar;

Ben kesinlikle katılmıyorum. 15 cm ile çok levrek, lüfer ve baraküda yakaladım. 17 cm ile de yakaladığım oldu. Büyük sahte bir kere daha uzak menzil demek. Çekişlerde modeline göre kamıştan biraz aksiyon vermek gerekebilir belki. Aklıma gelen ilk örnek: Rapala Max-Rap 15 cm renk: Fayu (FS'de iyidir. Gece için de FHC on numaradır). Oldukça avcıdır. Tek handikapı, bazen bilyaları sıkışabiliyor, takla atarak gider, sonra düzelir. Ürünü incelerken esnasında elinizde aşağı yukarı çalkalayıp bilyelerin sıkışıp sıkışmadığını kontrol edebilirsiniz. Farklı fiyatta ve segmente çok fazla güzel sahte var ama bu sahte ile çok farklı lokasyonda, mevsimde ve havada av yaptım, bir araştırın derim. Bir de Kendo Haryu modelleri fiyat/performans anlamında oldukça iyidir.

3. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Ulaş Kardeş merhaba.İlgi ve alakanız için çok çok teşekkür ederim. Pırlanta değerinde bilgiler vermişsiniz.Sizlere de hayatınız boyunca yardım edenleriniz eksik olmasın inşaallah.Trofe balıklarla dolu sağlıklı bir hayat dilerim.Herşey gönlünüzce olsun.Bursa'dan İzmir'li Mütevazi Olta Balıkçı'sı Ulaş Kardeş'e kucak dolusu selamlar...ERCAN1977BURSA

4. Antuan

Antuan M.Fatih

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire 2.10 7-21
    Favori Makine:
    Okuma Deadringer 25 -Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    Levrek 4.7 kilo
    Lüfer/Baraküda için büyük sahte bir avantaj olsada levrekte bu böyle değil tuttuğun balıkların karnını açınca zaten doğa sana cevaplarını gösterir 4-9 cm arası balık yavruları % 70 kefal..Çoğu zaman combaklar görürsünüz özellikle bu mevsimlerde daha çok artar dere ağızları v.s belki 2 saat boyunca gümgüm balıkların avlanmasını izlersiniz kafalarına gözlerine sahte atarsınız 1 tane alamazsınız hadi 1 tane alın 2.gelmez..Şimdi 2 saat boyunca orada ne avlıyorlar sanıyorsun 3-4 cmlik sardalya yavrularını v.sleri..Levrek odaklı avlanıcaksan çok ekstra havalar yok ise bırak 11 cm 9 cm i geçmemenin çok faydasını göreceksin..Ve silikonlara odaklanmanız size büyük avantaj sağlar.

5. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Fatih Kardeş merhaba.Değerli fikirleriniz için çok çok teşekkür ederim. Herşey gönlünüzce olsun.Bursa'dan kucak dolusu selamlar...ERCAN1977BURSA

6. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Normal havalarda 10veya 11 cm. Çalkantılı havalarda 13 veya 14 cm kullan.