ragalou 14 silikon ile kıyıdan av

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında turan tarafından paylaşıldı.

1. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Levrekçilik zor zenaat.
    Balık kurt, ondan daha kurt olmayınca yakalanmıyor.

Bu ragot ürünlerinin kullanımı konusunda Vedat ustanın da hayli tecrübesi vardır.

Bilhassa şeffaf şamandırayla çeşitli at çek hileleriyle liman içinde halatların şamandıraların arasında dolanan levrekleri altetmeyi başarmıştır.

2. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    misina olayinda red olani kullnama cekeri 5 para etmez daha ince olan double ondan daha fazla cekeri var

3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Benim değerli hocam,
    Oval,şeffaf,tapalı şamandra ve ucuna uygun uzunluktaki misinaya uusulünce bağlanmış silikon roglou marifetiyle hayli levrek tuttuğum,kimini ise liman icindeki halatlara kurban verdiğim ve belkide hayatımın en büyük levreğini bu şekilde kacırdığım doğrudur.
    Bu taktikleri,ayrıca jig head ve kendinden ağır kafaya sahip Ragbar marifetiyle avlanma taktiklerini iceren bir yazımı az sonra ele alıp sizlere sunacağım.
    Anlatımımda belikide hepsinden etkili,son zamanlarda kullandığım,silikonun hafiflik dezavantajını minimuma indiren taktiktende bahsedeceğim.
    Gönül isterdiki,bunları güzelce resimleyip,ayrıca cizebilipte anlatayım.Ancak eski teknolojiye sahip fotoğraf makinemle resimleri cekip,helede bilgisayara aktarmak öylesine zorki.
    Üstesinden gelmeye calışacağım.Hele ilkönce güzelce bir anlatayım.
    Bu vesileyle şahsınıza teşekkürlerimi sunuyorum.
    Gönlünüz hep ferah ve neşe ile,oltanızın ucu size layık balıklarla herdaim dolu
    olsun.
    Sevgiyle kalınız değerli hocam.

4. turan

turan Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    oğlum 3,700 kg - 52 cm
    merhaba , Bu konu hakkında ılgınc fıkırler gelemeye basladı. herkesın bıldıgı gıbı her yenı sey deneyerek bulunmustur. benım felsemem gorede en onemlı metod deneme yanılma metodudur. bu yuzden mantıklı yada mantıksız yazılan her turllu onerı ıcın arkadasalrıma tesekkur ederım.
    değerli usta vedat bey yazılarınızı gerek burada gerekse diğer sitelerde defalarca okuyorum. anlatımınızın kendısıne has bır guzellıgı var. kullandıgınız kelımeler tamaen sıze ozel ınannın altında ımzanız olmasa bıle baska bır sıtede alıntı olarak alınan yazının sıze aıt oldugunu anlıyorum :).
    neyse bu konudakı bılgılerınızı ve malzeme tavsıyelerınızı buyuk sabırsızlıkla beklıyorum.
    şimdiden tesekkur ederım.
    rastgelsın

5. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    çeşitli kamış ve makineler
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    erdal abi bu jig head ler kaç gr dan başlıyor... Bunlara raglou yu nasıl takmak gerek ufak bir çizimle gösterirsen çok yararlı olacak...

Açıkçası şamandıra kullanmak istemiyorum.. Balığı ürküttüğü düşüncesindeyim... Şamandırayla 1 haftalık denememde sadece bir ispendek kandırabildim...

6. hasanizmir

hasanizmir hasan kocacam

merhabalar ragot için nasıl igne kullanmak lazım bu teknigi spin kamışla mı yapma lazım teşekkürler

7. hasanizmir

hasanizmir hasan kocacam

bombardo şamandıra yoksa topmu daha iyi bu av için teşekkürler