ÖZKAYA Fisherman 4.80 için Motor

Konu, 'Motorlar' kısmında Fisherman48 tarafından paylaşıldı.

1. Fisherman48

Fisherman48 Ekrem Bodur

2. el Özkaya 4.80 sandal aldık buna dıştan takma bir motor istiyoruz ama markasına karar veremedik bütçe de kısıtlı taksitle almayı düşünüyoruz Parsun Hidea 9.9 HP gibi motorları düşünüyoruz sizin tavsiyeleriniz nelerdir 2-3 yıl sıkıntısız idare eder mi bu motorlar?

Forumu araştırıyorum eğer bu motorlarla alakalı başka konular varsa linkini atarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. timuçin

timuçin Timuçin

Favori Kamış:
    Okuma luremania
    Favori Makine:
    Shimano catana
    En İyi Avı:
    Kalkan...
    Şimdi Parsun falan almayın diyen çıkacaktır. Ben 2014 Ağustos ayında 0 almış olduğum 9.9 Parsun u maşallah en ufak bir sorun çıkmadan kullanmaya devam ediyorum. Üstelik yaz kış her hafta sonu açılırım denize. Motor saati bayağı çoktur. En sevdiğim de lüfer peşinde saatlerce rölantide gezmektir.
    Tavsiye ederim.

3. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Abu Garcia Vendetta 210 M
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    Ben Parsun 6hP'yi 2 senedir kullanıyorum. Yılda 8 ay her hafta neredeyse 10 saat durmadan kullandım. İlk aldığımda hava, avans, rölanti ayarları iyi değildi, onları yaptırınca, Maşallah henüz sorun çıkarmadı.

Orka Deniz ana bayii, Manavgatta ki servisde çok başarılı. (Salim Bey 0533 967 03 62) Çok kibar ve yardımcı biri, ararsanız sorularınızı yanıtlar. En ufacık parçasına kadar ikinci el yada 0 sağlıyabiliyorlar.

4. Fisherman48

Fisherman48 Ekrem Bodur

Cevaplar için çok sağolun peki bizim sandal için gücü yeterli olur mu sizce? 4.80 birazda ağır.

5. timuçin

timuçin Timuçin

Favori Kamış:
    Okuma luremania
    Favori Makine:
    Shimano catana
    En İyi Avı:
    Kalkan...
    Benim teknem rota martı ağır ve hıza uygun olmayan bir tekne. maksimum 16 km hız yapıyorum, sizin teknede daha fazla yapacağını düşünüyorum.

6. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Ben de yaklaşık 4 sezondur parsun kullanıyorum,bakımlarını düzenli yapıyorum ve hiç sorun yaşamadım.yeni bir motor alacak olsam düşünmeden yine parsun alırım.

7. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Bende birçok markaya üretim yapan Tohatsu yu önereceğim..Bende 9.8 Tohatsu kullanıyorum sıfır almıştım..Eğer arada çok fark yoksa bunlar içinde Tohatsuyu tercih edin orijinal Japon markasıdır diğerleri ise Çin.
    Güç olarak 9.9 o tekneye az gelir iş görür ama imkan varsa enaz 15bg olmalı ideali dahada yüksek güçteki motordur ..Ama 9.9 u geçincede ADB belgesi gerekir varsa sorun değil yoksa sınava girip almanız gerekir..
    Ben olsam sıfır 9.9 alacagıma aynı paraya 1-2 yaşında 15-20bg motor bakardım.

8. Emrahmuh

Emrahmuh Emrah Kildiran

Favori Kamış:
    Okuma Cedros 60 Lb
    Favori Makine:
    Remixon Jig Master
    En İyi Avı:
    Orfoz 5 Kg
    Selamlar...
    O teknenin hakkı 40-50 hp.

En kötü 25 hp olsun diyeceğim bende. Temiz 2. el 25 hp 2 zamanlı yamaha bulursanız kaçırmayın derim.