Öncekilerin abileri(mırmırlar)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Can Kurtul tarafından paylaşıldı.

1. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Geçen gün paylaştığım av günü hava yatıktı ve normalde benim bölgemde balık rüzgarsız havayı ve durgun su da daha yakına geliyor. Yine öyle havanın yatık olduğunu umduğum cumartesi sabahı 4.30 da alarm sesiyle kalktım vardım meraya(saat 5 gibi hava daha koyu lacivert) oltamı açtım takımları iliştirdim yemleri iğnelere geçirdim. Beklediğimin aksine kuvvetli poyraz suyu allak bullak etmişti görüş sıfırdı. Bir de üzerine önceki gün yağmur ile denize karışan çamur da eklenince su sütlü nescafe gibiydi :) bu rüzgarda balığın yemi yemeyi sevdiği akıntılı kısıma oltayı düşürmek epey zordu. Ya gereğinden fazla gidiyor yosuna saplanıp yosunlu takım geliyordu ya da kısa düşüp yine yosuna giriyordu bir türlü kumluk bölgeyi isabet ettirememiştim. Saat 5.30 a gelirken 10 cm e yakın bir yavru mırmır geldi ben de sağ salim suya iade ettim derken 6 ya doğru dalga ile birlikle kamışa bir asıldı elime aldığım gibi tasmaladım.
    O av bu balıkla son buldu.
    Bugün ise çok sevdiğim bir abimle bölgenin kumu bol merasına gittik. Surf takım ile uzak atış stili ile avlanıldı. Benim tek mırmırımın haricinde kiloluk bir eşkina 2 mırmır alındı.
    Benim mırmırım ise bu:
    Rüzgar (poyraz 50-30 km fırtına)
    Misina 0.28 lineaffe take akashi
    125gr kurşun

katilhamsi, AhmetKurt29 ve Engin79 bunu beğendi.
  2. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    "Erken kalkan yol alır" diye bir söz vardır,
    sen erken kalkıp balığı almışsın dostum. :)
    Keyfin de, kısmetin de bol olsun.

Can Kurtul bunu beğendi.
  3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Öyle oldu Engin abi zaten belirli saatten sonra da yem yemiyor mübarek iyi dileklerin için saol :)

Engin79 bunu beğendi.