Olta setim hakkında yorum ve yardım lütfen

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında ares2662 tarafından paylaşıldı.

1. ares2662

ares2662 mert

iyi günler ;
    aranızda yeniyim tanışalım bölumunde tanısmıstık,olta makınelerimi ve setimi arastırarak aldım bu ürünlerle alakalı bilgi ve yardım rica ediyorum.
    öncelikler kullandıgım ürünleri paylaşıyım.Bu ürünlerde tecrübesi olan memnun olan yada sorun yaşıyan oldumu.Ben nasıl sorunlar yaşıyabilirim?
    Olta setim 1 deki misina ile ilgili bir sorunum var uzaga atım yapamıyorum ve misinam düz olmuyor sarmal kalıyor nedeni ne olabilir?

*Olta çantası= DAIWA Fourreaux Guit Green 125cm
    *Olta seti 1=
    Shimona titanium kamış
    Shimano Stradic 2500 Fd Olta Makinesi
    SHIMANO Technium 500 m Surf
    DAIWA Rig Surf Atlantic RSA41 Hazır
    *Ollta seti 2=
    OKUMA Ceymar FD Serisi Olta
    REMIXON Heavy Duty Karbon Serisi
    REMIXON Symbat Makara Misina
    Takım çantası içerigi=
    REMIXON GR1414 Olta Zili
    CORMORAN Rod Işıklı Olta Zil
    Remixon 7015 Stoper
    AND OUTDOOR C4001 Şamandıra
    EF&FE Boilie Hg 379 Needle İğne Seti
    REMIXON 5li Boyalı Kurşun
    DISCOVERY Balza Şamandıra
    REMIXON Sazan Yayı
    Yemler
    CARP ZOOM 1314 Premium Maize
    CARP ZOOM 3387 Floating Hook
    Karışık Sazan Hamur Unu
    CARP ZOOM 5916 Amino Soft Hook
    SPIDER Hg Serisi Simli Silikon Yem

2. ares2662

ares2662 mert

SHIMANO Technium 500 m Surf 0,35 mm kalın almıstım amatör oldugum için biraz taktırıyorum oltamı ve bikaç tane setim gitti bu yüzden bende kalın aldım fakat acaba uzaga gitmemesınin ve attımda misinanın sarmal sarmal kalmasının nedeni bu mudur?
    ayrıca settimde usami nin 2-3 tane sehte yemi de var ama taktırırım korkusuna atmadım daha:D

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    takımlarını inceledim ancak surf kamışına uygun bir makinan yok bilgin olsun
    5000==7000 gibi makina kullanırsan uzak atış sorununu çözersin diger malzemelerin fena degil bir tane atçek takımın var ondada ceymara remixon kombine etmişsin makina güclü ancak kamış zayıf kalır bilgin olsun
    tavsiye istersen güzel bir surf misina ve shimano kamışa uygun bir surf makina işini görür bu arada surf için en uygun boy oranı kamışlarda 390-420 cm dir