OLTA SETİ TAVSİYESİ

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında TOKATLIAVCI tarafından paylaşıldı.

1. TOKATLIAVCI

TOKATLIAVCI erdem oz

Ben acemi olarak baslayacagım

50 60 TL lik set istiyorum

bulundugum yerdeki barajda alabalık bolca ve sanıyorum sazan mevcut

Sadece olta makıne ve arı böcek şeklinde ve maps yeterli olurmu yoksa

agırlıgı batırmak için demir, şamandra vs gibi parçalarda gerekli olurmu 50 60 tl lik lerın ıcınde arı bocek gıbı parcalar yok ? varsada boyle bır set tavsıye edermısınız ???? yoksa bir av bayisine gidip alabalık avlamak için 50 60 liraya bu 3-4 parçayı almamımı tavsiye edersiniz internette ucuz olur sanıyorum

2. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    discovery nin yeşil siyah kamuflaj li 2.10 kamışı var. atımı güzel kullanışlı. 100 tl lik kamış gibi degil ama arabamda herturlu ihtiyaca karşın devamlı hazır bekler. iki sene önce 15 tl ye almıştım.

şimdi makinesi ile birlikte 40 50 dir herhal de sizin işinize yarar sanırsam. bu arada alacak olursanız. üzerindeki misine ye bakın 0 . 30 dan yüksek olmasın.

rastgele....

3. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Olta konusunda değilde yemler konusunda birşeyler diyebilirim. Google a fly yem yazıp görsellerden açabilir misin? Eğer bahsettiğin arı böcek şeklindeki şeyler bu yemlere benziyorsa onlar çok farklı bir sistemde kullanılıyor. Bunlarla uğraşma. En zevkli alabalık avcılığı bence tartışmasız at-çek yöntemiyle yapılır. Yem olarak dönerkaşıkları kullan yani meppsleri. Mepps ve blue fox marka döner kaşıklar çok iyidir. Uzağa atım için 3 numara olanlarını kullanmanı tavsiye ederim. 2 no da olur. Kafanı karıştırmadan sana anlatacaklarım bu kadar abi. Rastgele...

4. TOKATLIAVCI

TOKATLIAVCI erdem oz

evet benziyor ama bunlar tüy gibi benim bahsettiğim, plastik slikon arı böcek felan maket yani alabalıkların su ustundekı boceklerı yemeyı sevdıgını bıldıgım ıcın bunları demıstım demek meppste kulalnılmalı tesekkur ederım bılgı ıcın

5. TOKATLIAVCI

TOKATLIAVCI erdem oz

makine olarak ne almalıyım 1 rulmann iş görürmü yoksa 2-3 rulmanlı mı olması gerek sanıyorum mısına ınce olmalı balık gormesın dıye, baska ne gıbı ıhtıyaclar olur acaba ? sadece kamış makine ve mepps alsam yeterlımı yoksa agırlık vs sahte balık vb gıbı seylerı almalımıyım ?

6. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    ARI BÖCEK dediğiniz yemlerde , avcılık farklıdır. kamış, makine, misinası farklıdır. 50, 60 da bu fly avcılığı için olmayacak bir mevla ...

bunun dışında...
    meps deneye bilirsin.... şamandırali ile avlana bilirsin veyada dip avlana bilirsin ... hazır takımları mevcuttur heryerde

Makinanın rulmanına girdin mi iş karışır. fiyat artar. taktır sizin...

ayrıntıya girdikçe ihtiyaç artar ancak ihtiyaçlar tecrübeye dayalı alınırsa daha verimli olur.

rastgele...