Okuma VSystem

Konu, 'Makineler' kısmında tomy77 tarafından paylaşıldı.

1. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Gitmişler,neyse kısaca ben şöyle geçeyim arkadaşın ismini vermiş olduğu makine surf makinesi olmasada uzak atışlarda yapılabilinir,tabiki uzak atıştan ne anladığımıza bağlı,bence uzak atış 70 metreden sonra başlayan uzaklıklardır,bir çok değişik kafalarda yapılmış makine ve amaçları ayrı olarak yapılan makineler piyasada mevcut,siz her av şekline göre tek bir makine almaya kalakarsanız sonuçta biraz hüsrana uğrarsınız çünkü böyle bir makine daha yapılmadı yapılsaydı inanın ilk önce benim haberim olurdu nedenide çok basit bende arıyorum yıllardır böyle bir makinayı:D şakayı bir yana bırakırsak herkesin dediklerine bakmayın bilhasa malzeme satanların bu kişiler malzemeden en az anlayanlar inanın bu böyle,ben bir kaç senedir türk sitelerinde geziyorum okuduklarım o kadar yanlışki,ama bu kişilerin sitelerde destekcileri var bunlarda o kişiyi destekleyince bildiklerimide unutmaya başlamıştım Allahtan doğru yerdeyim bu konular için bir çok yazılı dergiler,kitaplar mevcut ve bir çok malzemem var tecrübe edinerek öğrendim,bu tecrübeler bana biraz pahalıya mal oldu ama öğrendim,ben balıkcılığa başlarken hiç bir tecrübem yoktu malzemeler hakkında,böyle sitelerde yoktu zamanında,bu hobiye yeni başlayanlar çok şanslı her türlü bilgi mevcut sitelerde tabiki doğru olanları,konuyu biraz dağıtım ama inanın yanlış yönlendirmelere içerliyorum,adam on para etmez malzemsini göklere çıkarıyor,dünya piyasasında en çok kulanılan makineleri kötülüyor,onun için makine almadan makineyi öğrenin,nasıl kulanılır,hangi ava müsaittir,malzemesi neden yapılmıştır,hangi parçası neye yarar ve en önemlisi bakımı kolaymı bunları öğrenin ondan sonra zaten kimseye ihtiyacınız kalmayacaktır,kendiniz gidip,malzemeciye kanmadan beğenmiş olduğunuz makineyi alacaksınız...

2. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    aslında moderetör arkadaşlar konun ismini değiştirerek ve ilk mesajları silere sabitliye bilir bu konuyu şayet çok iyi bilgilar bulunuyor harcanmasın..