Okuma SALİNA ll 1600jig makara

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Barissanli tarafından paylaşıldı.

1. Barissanli

Barissanli Barış

S.a tüm balık severler salina 2 1600 makara almayı düşünüyorum kıyıdan surf için kullanmayı düşünüyorum. Fikirler benim için önemli kullanan eden bilen. Varmı acaba ilgilenirseniz sevinirim. Rastgele

2. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Selâmlar Baris….

Bilginin senin icin ne kadar önemli oldugunu bildigim kadar FORUM icinde önemli olan degerler oldugunu düsünüyorum !

Istersen işe, kendini biraz daha fazla tanitmakla basla.. Meselâ ,, nerede olduguna, ne yaptigina, merakinin nasil olustuguna deginirken, bulundugun yerin cografyasi hakkindada biraz bilgi vermeye calis ! Neden „SURF“ takima yöneldiginden , at-cek veya daha kisa mesafelerde beklemeli av yapmayi düsünmediginden bahset ! Bunlari ögrenirsek, şimdiden tanişir kaynaşir, en önemlisi samimi tavsiyelerle, yanliş hedeflere , ihtiyaclara yönlendirilmelerinde önüne beraberce gecmis oluruz..

3. Barissanli

Barissanli Barış

Selamlar ilgilendiğini için teşekürler avlak yerim üsküdar deniz zemini kayalık neden surf. Bu spor a ilk surf le başladım ideal geldi onunla devam etmek istedim bende. Keyif yapmak benim amacım

4. Barissanli

Barissanli Barış

Merhabalar avlak yerim üsküdar neden surf ilk onunla başladım bu spora iyi geldi dışardan spincilere baktığımda sanki boşa uğraşıyorlarmış gibi geliyo bu benim görüşüm. Keyif alıyorum haftanın sinirini sitresini atıyorum işin ilginç tarafı ben yemem de balık :)

5. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

......................

Selâmlar Baris,

Surf takimla avlanmak istiyorsan, önce Okuma Salina II 16000 nin bu teknige uygun bir secim olmadigini söylemek gerekir. Zira faydalanilmasi gereken disiplinler, her türlü dikine derin su av teknikleriyle , normal ve Down rigger sistemli SIRTI avlari icin. Zaten makara ve kol yapisi kullanilacagi alanlar konusunda ip uclari vermekte. Sonra 680 gr. agirlikta !

Bu nedenlerle ,, Önce kamisini secmekte fayda var ! Zira o’nu secmek makinadan daha zordur !

Zira KAMIS demek,, belli bir teknik ve agirlik kullanimina göre , esneklik, sertlik, uzaklik, yakinlik, agir takim, orta agir takim yahut hafif takim demektir !

Sen,, hangi agirlikta takimlarla calismayi düsünüyorsun ki ? Bir baska deyisle, bu makineyi, hangi markanin hangi boyda, tipte , agirlikta ve atarda kamisiyla kullanmayi düsünmüstünki ?

6. Barissanli

Barissanli Barış

Bu jig makarayı okuma salina 3 4 420 200 250 atarlı teleskopik kamışla konbinliyecektim aklımdaki buydu balıkçılık sandığımdan daha derin bir hal almaya başladı sizinle beraber

7. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Barış abi bahsettiğin makineyi anladığim kadariyla bogazda kullanmayı düsünüyorsun ve güçlu bir tercihte bulunmak istiyorsun bence onun yerine raw 55 i tercih et hemen hemen ayni güçlerdedir ama 55 lik raw daha hafiftir buda size daha uzun süre av imkani sunar bunun haricinde biraz daha torkdan taviz veririm erimim artsın yeterki derseniz yine okumanın trio rex salt fd60 surf makinesini oneririm kursun arkasi rapala ve kasık atcekinde bir turda 106cm gibi iddali bir sarım kapasitesi var :)