OKUMA RAW II 65 vs. Shimano Spheros 8000 PG

Konu, 'Makineler' kısmında gladioman tarafından paylaşıldı.

1. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Tevfik abi o videoda olan mağza zincirlerden biri,münich yakınlarında,benim gitmiş olduğum mağza dahada büyük ve tam zıt yönde..

Videoda bazı usta balıkcıların ders niteliğinde anlatımları var,gerci videoda çok kısa geçilmiş ama bu kişiler devamlı gelip ait oldukları markaların malzemelerin tanıtımını yaparlar...

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Doğrusu o satıcıya zerre güven duyamadım şahsen. Ben olsam oraya bir daha ayağımı uğratmam.

Madem Daiwa kötü, neden satıyorsun, hiç satma, kaldır raflardan. Sorana de ki, şöyle böyle, o yüzden satmıyoruz.

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Belki sevmedikleri müsteriye satiyorlardir Serdar abi :D

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Canım cormoranda kötü ama onuda satıyorlar,her türlü markanın malzemesi var,isteyen istediği malı alır,ben malzemeciden iki marka arasında kıyaslama istedim onunda bana tavsiyesi shimano oldu,ha sana ne oldu Serdar,niye hayıflandın, daiwaya kötü dediği içinmi ...

5. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Sizin oralarda öylemi:D onun için serdarın peşindesin herhalde...

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Kimsenin pesinde mesinde degilim ben.
    Yasiniza yakismadi bu söylediginiz

7. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Yazılanlara ve yazdıklarına bak ne demek istediğimi anlarsın,ben neyin ne zaman ve ne biçimde yazılacağını iyi bilirim,sen yaşına yakıştırdınmı son iki mesajını...

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Ben ne zaman kime ne yazdigimi iyi biliyorum.
    Yasiniza hürmeten polemige girmeyecegim.
    Noktayi koyma vakti gelmis .

9. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Öyle diyorsan öyle olsun...

10. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Kendi tecrübelerimden hemen özet geçeyim Boğaz için;

Shimano kullanacaksanız jig makinelerinden seçim yapın. Kısa ve net... Makine arızalı, hatalı vs değilse hiç sorun yaşamazsınız. Yok shimanolar dağılıyormuş yok dökülüyormuş gibi polemikleri okumak ve bunları düşünmek zorunda da kalmazsınız. :) Temiz iş... Hatta bulabilirseniz ülkemizde bile 400 lira civarı (tam bilmiyorum fiyatını) olan aceration sw8000pg modelini alın kullanın, süper de iş görüyor. Yok efendim stella alacaksan shimano alacakmışsın... :)

3 Sene shimano nexave kullandım ben yahu, bunun 1 senesi şemsipaşada günde yüzlerce at çek ile yoğun bir şekilde geçti işsiz kaldığım zaman. Gerisi de boğazın muhtelif diğer yerlerinde. İçini hiç açmadım, yağlamadım etmedim. Sadece misina sarım kılavuzunun bilyasını yağladım ara ara. Palamutunu da çektim, lüferini de çektim, kaç kiloluk tahmini levrekle de boğuştum kalamasından duman çıkartırcasına...

Size bir şey diyeyim mi; 170 gr kurşunla su basınca da pek de yormuyordu, gayet rahat kullanabiliyordum. Hani bu nexave ın üst modeli exage almak gaflettir ya Serdar Abi :) Benim nexave ı bizim arkadaşa hediye ettim, hala kullanıyor, 4 sene oldu...

Hep menfi shimano örnekleri görür oldum neden bilmiyorum bu fanatiklik... Daiwa da daiwa diyorsun, sonra shimano da shimano diyeni eleştiriyorsun. Sana göre süt onlara göre çikolata... Bu kadar basit. Shimano kullanan herkes (imkan dahilinde değil, bile isteye, çatır çatır para vererek) gaflette öyle mi?

Daiwa konusuna gelelim; emblem pro boğazda bence şahane iş görecek bir makina. Yıllarca iş görür mü bilemiyorum, kullanan söylesin. Bana görür gibi geldi... Diğer daiwalar konusunda fikir sahibi değilim.

Fikir sahibi değilsen vıdı vıdı etme dersen; ben şu daha iyi demiyorum, shimano son dönemde forumda yapılan menfi yorumları hak etmiyor diyorum.

11. Since1453

Since1453 NoYaN

muhabbet guzel ortamda guzel ama shımanocular ve daiwacılar dıye sankı ıkıye ayrılmıs bır durum var ortada ıkı fırmada guzel kalıtelı urunler yapıyolar herseyın arıza verebılcegı gıbı her ıkı markada arıza ve sıkntı verır vermeyen tek bır marka dunya genelınde var mı butun elektronık vs.. kullanıcı hatası olur fabrıkasyon olur kullanılan avlak olur vs.. bu urunlerde dogru tercııh ve yarrarlanmak ıcın en onemlısı made ın japan olan urunu bulmak o urunlerın ne kadaromru olddugudur emblem pro 7 yıl kullandım yakın bır dostuma hedıye ettım made ın japan seıko ıbaresıde var japonyadan dayım getırmıstı sagolsun en ufak sıkıntı yasamadım bıomaster 8000 pg kullanıyorum bogaz ıcın o da enfes guzel bır makıne sua ıcın sıkıntım daiwa shımano ayrımından once bana soran olsa cogunuz buyugumsunz abımsınız genc yasıtlarım sorsa ımkanın varsa ıkı markanında japon olanı hangısnın buluyorsan al kullan derım istanbul bogaz farklı bır avlak japonlar gelse buraya belkıde gelmstır ıncelemeye onlarda sasırır surf kafa makıne hafıf ıse iidir agır ıse jig makıne tercıhım olur saygılar

12. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Özet için teşekkürler öncelikle.

Kendi adıma bahsettiğim yere konuyu getirmiş durumdayım ki, bu bence gayet güzel.

Shimano dersin, Daiwa dersin, şu ve bu dersin. Bu güzeldir, ama burada bötyle değildi. Shimano, aman shimano, şöyle güzel, böyle güzel, üstüne yok mu yok. İşte bu noktadaydık. Ama işte gördüğün gibi, en azından bir tane Shimano'ya kafa tutan makine çıktı, fena mı?

Soru basit aslında: Shimano bu kadar şişirilmeyi hakediyor mu? Bence haketmiyor. Bende kullandım, bir sürü shimano geçti elimden. Sevmediğim adamlara hediye ettim diyorum, dalga geçiyorum sanıyor millet.

Bir şeyi şişirmek başka, hakkı neyse onu vermek başka.

13. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    1 - Serdar kardeşim, daha düne kadar Shimanoyu, Daiwanın yanına bile koymuyor, yakıştırmıyordunuz; '' Harcı alem makinalar '' olarak lanse ediyordunuz. Ama şimdi, '' Shimanoya kafa tutan bir makina çıktı, fena mı '' diyorsunuz. Diyerek de Shimanonun '' Harcı alem '' olup, olmadığını kendi kendinize çürütüyor, kendi kendinizi tezkip ediyorsunuz.

Türkçe'yi anlayabildiğimi sanıyorum artık.:confused: :confused: :D

2 - Burada Shimano, şişirilmiş falan değilde, hakettiği yerde bulunduğunu görüyor ve yaşıyorum. Son yapılan değerlendirmelerinde, bu tür tercihlerin, ne kadar isabetli olduğunun bir göstergesi, imzası olarak, isabet kaydedildiğini görüyorum.

3 - '' Hakkı neyse onu vermek '' derken, bu hakkı siz hiç vermediniz ki. Hep alaycı ve sözüm ona, dalga geçercesine lanse etmediniz mi ? Hakkaniyet anlayışınız bu mu ? Hangi '' Hakkını vermekten '' bahsediyorsunuz ?

Şunu unutmamakta yarar var ki '' Güneşi balçıkla sıvama şansınız maalesef yok.''

Hakaniyet dedinizde, geçtiğimiz hafta incelediğim ve 5 yıldır rafta soranının gelmesini bekleyen Daiwaların, bulundukları durumu buradan yazmayı, kendi adıma etik ve hakaniyet ölçüleri içerisinde görmediğimden yazmadım. Nedeni ise, 5 yıldır o rafta nelerle karşılaştığını, kaç sefer yerlere düşmüş olabileceğini, kaç kişinin zorlamalarına maruz kalmış olabileceğini düşündüm. Ama siz, Dechatlonda binlerce kişinin mıncıkladığı bir makinayı, üzerine bin koyarak büyük bir keyifle yazdınız. Hani hakaniyet ?

Bu da benim hakaniyet bakış açım.

14. chopardman

chopardman uras

mercedes ile bmw kıyaslanıyor

15. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Hakkaniyete bakışlarımız başka olabilir. Malum bakışın bin türlüsü var, kuşbakışı, perspektif bakışı, 3D gözlüğüyle bakış, mercek altı bakışı, at gözlüğü bakışı vs. vs.

Ama benim bakış açımdan Shimano demek, varlığı gam ve keder sebebi olmak demekten bir milim öteye geçmeyecektir. Benim hakkaniyet anlayışım bu.

Ama size bir bakış açısı tavsiye etmem gerekirse sayın abim, derinlemesine, bilhassa tarihsel bakış açısını ele almam gerek. Bilhassa Türkçe anlama ve anlatmaya dair konuları hatırlamak üzerine.

Evet, artık Shimano ile boy ölçüşebilecek bir şey var. Nasıl var, teknik olarak mı, sağlamlık olarak mı, yoksa şakşaklanıp göğe çıkarılmak olarak mı? Sizce hangisi?

16. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    :thumb: :thumb: :thumb: :thumb: :thumb:

Birde, REEL bakış açısı var.

Ama şunu bilmenizi özellikle belirteceğim ki, benim bakış açıları tavsiyelerine ve diğer tavsiyelere ihtiyacım, ne yazık ki yok. Keşke olsaydı da, sizden de birşeyler alabilmiş olsaydım.

Geçmiş büyüklerimizden ve değerli öğreticilerimizden aldığımız, eşsiz ve nadide tavsiyelerle, öğretilerle, bu günlerimize kadar dimdik geldik; gelebildik.

Ne mutlu bana.

17. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Serdar şayet sen desenki,shimano bu paraya satılırmı,fiyatları uçuk değilmi,yada shimano eski kalitesinde üretilmiyor desen seninle aynı noktaya gelirdik,ama sen shimanoyu yere vur ondan sonrada daiwa diye tuttur,adam shimanonun hangi modeli diye soruyor,sen onu alma bunu al diye başka markada değil daiwa diyorsun,sanki daiwa eski kalitesinde,shimanodan daha ucuz satılıyormuş gibide tutturmuşsun daiwa diye,soruyoruz bu iki markadan,neden senin önermiş olduğunu alalım diye,tık yok olmazki bu böyle...

18. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Shimano değilde ondan desem, ne dersin abi? Filmi başa sarıp sarıp tekrar tekrar izlemek bazen zevklidir. Ama bu film değil abi.

Yani şudur, zaten bu konuda ve diğerlerinde bunun cevabı defalarca kez verildi. Takılmış plak gibi aynı şeyleri tekrar etmenin gereği olduğunu sanmıyorum. Vbulletin, geçmiş mesajları bulmada, ulaşmakta vs. gayet başarılı linkler sunmaktadır hepimize.

19. emrepasa

emrepasa emre

http://www.youtube.com/watch?v=2c5zwl2d9x8

banghead hooked :D

20. fethigürcan

fethigürcan fethi gürcan

Rav II 80

Merhaba Kerem Arkadaşım, Sizi dinledim Rav II 80 aldım. Kamış olarak da Okuma Salina 3 parça (umarım takıp sökmekte zorlanmam). 65 satışta olsa belki 65 alacaktım, Vedat Ağabeyin önerdiği gibi 55 de alabilirdim. Ama bu vardı, siz önermiştiniz, sahilde tanıştığım bir arkadaş da iyi dedi. Deneyimsiz olduğum için iyi kötü arasındaki farkı bilemiyorum, benim iyiden anladığım hafiflik, ama belli ki Boğaz için hafif yetersiz kalıyor. Yeni takımı yarın ilk kez kullanacağım, heyecanlıyım..