Okuma Ceymar FD vs Shimano Catana FC

Konu, 'Makineler' kısmında atesruzgar tarafından paylaşıldı.

1. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Abu Garcia Vendetta 210 M
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    Hedef balık: Tatlı Su Turnası,

Okuma Ceymar FD vs Shimano Catana FC

Bilye sayıları dışında aralarında büyük bir fark göremedim, sizce hangisi yener?

Yardımlarınız için teşekkürler...

2. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    İlk makineyi bilmiyorum fakat spin makibe ve kamış için Avfoni Ankara şubesine gittiğimde Catana Makine + Catana Kamış hem deniz hem de tatlı su avı icin gerek sağlamlık gerek işlev konusunda yeterli olacagi soyledi.

3. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Ve
    Bana önerilen set. Öyle bir çekmiştim resimlerini. Belki işinize yarar. :)

4. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    Kaan bey bende Shimano taraftarı gibiyim ama aynı paralara Okumada 5 bilye fazla var, bilemedim.
    Avfoni konusuna gelince de sattıkları ürünleri tanıdıklarını zannetmiyorum.

5. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Orasini bilemem :)
    Bikye sayisi ile kalitenin dogruborantili oldugunu düşünmüyorum. 5+1 6+1 olsun ama bilyeleri kaliteli olsun . 10+1 olup yari kalitede bilye olmasini tercih etmem dogrusu

6. erbo

erbo Eren

Bende turna avı için spin makine ararken yaklaşık 2 hafta önce avfoniye ithal ettikleri spro micro cast 3000 ürününü incelemeye gittiğimde banada başta catana olmak üzere spro en son olarakta ceymar ı önerdiler, benimde aklımda spro makine var ama şanssız birisi olarak ileriyi düşündüğümde okuma dışındaki markaların teknis servis garanti vs. olmamasını göz önüne alınca bende kararımı ceymardan yana kullanacam gibi.Sizede spro makine için herhangi bir öneride bulundular mı ?

7. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    Ben spro ile 2 sene önce çorumlu ( http://www.anadoluavmarketi.com/spro-pikefighter-rapala-mat-black-yellow-21983 ) ile tanışmıştım. Sahteleri Turna avında Ankaradaki tüm avlaklarda çok başarılı. Avrupa üretimi ve bizimle aşağı yukarı aynı enlemde avlaklarda Ar-Ge edilmiş ürünler olması Türkiye için ürünleri avantajlı kılıyor, tabiki bunlar sahteleri için geçerli. Makinelere geçecek olursak sitelerinde Made in Germany yazıyor ama üretim gerçekten Almanya'da mı yapılıyor bilmiyorum. Ürünü Turaç getiriyor Türkiye'ye, azçok teknik destek vereceklerdir. Onun dışında avbayilerinin bilgilendirmesi katalogdan okumanın ilerisine geçmiyor.
    Aslında Micro cast benimde alternatifim di ama danışacak kullanıcı bulamam diye dillendirmeyip, Okuma ve Shimanoya indirgendim.
    Ürünü kullanan yorum aktaran olursa bende bilgilenmiş olurum.

8. baraküda007

baraküda007 fatih

Hem shimano hemde okuma spin makinası ikiside elimde var ben ceymar almanızı tavsiye ederim bende okuma raw ll 40 var okuma ceymarıda av bayiinde incelemiştim bence catanadan çok daha iyi

9. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    Fatih bey malzeme kalitesi olarak mı iyi olduğunu düşündünüz...

10. aydincvs

aydincvs Aydın

Merhaba

Bende Okuma Ceymar FD CY-40 makine var

üzerinde 0.13 çinden getirdiğim ip misina var.

Geçenlerde 30cm 38cm olmak üzere peşpeşe 2 tane lüfer çektim banamısın
    demedi.

Makinada tek beğenmediğim tutma yeri kelebek şeklinde olsaymış daha iyi olurmuş.

Ama Catana mı Ceymar mı diye sorarsan ben Ceymar'ı seçerdim

11. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Spro hakkında tavsiyede bulunmadı bulunduysa da hatırlamıyorum :/

Konuyu saptırmak gibi olmasın ama Baitcasting makine kullananınız var mı ?

12. baraküda007

baraküda007 fatih

Evet ceymar fiyatına göre güzel makina ben beğendim catanada shimanonun alt sekmen bir makinası onunla kıyaslarsanız daha iyi hatta bende shimano exage serisi spin makina var exage catanın üstü bir makina ve bence ceymar exage serisinden de daha iyi olduğunu düşünüyorum ama daha iyi bir şey isterseniz okuma rtx yada raw ll 40 tavsiye ederim ve okumada herhangi bir arızası olursa okumanın Türkiye disbiritörü cengiz balıkçılık sattığı ürünlere ücretsiz garanti parça değişimi yapıyor sadece kargoya verip yollamanız yeterli ama shimano da aynı garanti yok başıma geldi çünkü biliyorum

13. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    shimano ve daiwa markalarının keyfini çıkarmak isteyen 300-400tl arasını gözden çıkarmalı bence. okuma bence gayet mantıklı.Bende okuma kullandım ilk zamanlar. yeşillik olsun diye ilave olarak daiwa ve shimano aldım yoksa okuma makine on numara iş yapıyor. cengiz balıkçılık zaten söze gerek yok:thumb:

14. baraküda007

baraküda007 fatih

Doğru söylüyorsun abi shimano yada daiwa alacaksan en az 400 TL yı gözden çıkaracaksın ben iki sene önce 200 tl ye shimano exage aldım hiç memnun kalmadım yağmur suyundan bile ıslansa sonra sararken sıkışma yapıyor açıp yağlamak lazım bide güçsüz kalıyor 2 kiloya yakın bir balık gelse zorluyor şimdi okuma raw ll 40 aldım makina çok sağlam güven veriyor biraz ağır ama çok yormuyor hafif istersen okuma rtx almak lazım ama raw ll daha güçlü

15. baraküda007

baraküda007 fatih

Spro ların makinaları iyi diye biliyorum bir arkadaşımdada spin makinası var ama yedek parça sıkıntısı varmış herhangi bir parçası arızalanırsa at çöpe diyorlar

16. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    kullan-at ise hiç alma daha iyi banghead

17. zaad

zaad ZAFER

Shimanonun Aernos'u benim için alt sınır. Altındakilerde iş görür balık yakalar ama Aernos ve üstü Mercedes'e binmek gibi.

Ceymar'a gelince bende 2500 lük var, alabalıkta kullanıyorum. Sarımı, misinayı boşaltması hoş. Trio30s im misinayı kusarken bunda hiç öyle bir sorun yaşamadım ama tek kusuru üzerinde sarılı olan 0,21 lik misina bazen atış esnasında hani mercimek büyüklüğünde misinayı av sonunda kıstırdığımız yer var ya(adını bilmiyorum o parçacığın) işte oraya takılıyor:(

18. hasanahsen

hasanahsen HASAN

Aldığınızda buradan bildirim yaparsanız biz de faydalanırız :)

19. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Bende catana var arkadaşta ceymar. ikisini de elden geçirmiş biri olarak ceymar diyorum. Hem daha hafif hem de bilye sayısı fazla. Uzun vadede ne olur bilemem ...
    Shimanoyu iki yıldır kullanıyorum tık demedi henüz... ip sarımında da başarılı ceymar da ip sarmada sorunsuzmuş.
    Sonuç olarak ceymar diyorum.

20. Huban

Huban Gökmen

Ceymar c-40 kullanıyorum, ekipmanıda biraz hor kullanırım. On rağmen banamısın demedi. Hiçbir problem çıkarmadı şimdiye kadar.