Okuma Ceymar 40 hakkında

Konu, 'Makineler' kısmında caleveras tarafından paylaşıldı.

1. caleveras

caleveras barbaros

Favori Kamış:
    Okuma V system 240 10-40 Shimano Alivio DX ML Serisi 240cm
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    Merhaba arkadaslar arastırmalarımdan sonra okuma ceymar Cy-40 almaya karar verdim ancak kamış konusunda bir turlu karar veremedim
    coğu kişinin ozellikle OKUMA VSYSTEM 2.4 yada 2,7 oneriyor ancak fiyat bakımından benı aşıyor Shimano Alivio DX M Serisi 240cm
    veya Daiwa Crossfire Spin MH Serisi 240cm düşünüyorum bu konuda fikirlerinizi paylasırsanız sevinirim

okuma ceymar cy 40 makineyi hem tatlı suda hemde denizde teknede kullanmayı dusunuyorum her ikisi içinde kullanıma uygunmudur
    tekne içinde bir kamıs dusunuyorum ama ona karar veremedim bu konularda daha acemiyim misina içinde yardımcı olursanız sevinirim

2. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Barbaros merhaba. Öncelikle CEYMAR serisi için harika bir seçim yapmışsın. Kesinlikle ceymar. Benim de tercihimdir. Spin ve beklemeli avlarda kullanıyorum. 40 lık spin için ideal. Beklemeli avlarda 55 tavsiye ederim. Tekne için de kullanabilirsin. 65 hiç gerek yok bence. 55 ideal. Kamışa gelince;
    Okumadan şaşma derim.http://www.avfoni.com/urun/okuma-lure-mania-serisi-spin-olta-kamisi
    Linkini yolladığım kamışlara bak. Ben 300mt kullanıyorum. 7-14 gr. harika sonuçlar alıyorum. Uzak atış ve erim mesafesi harikadır. Ayrıca su üstü sahtelerin için de 2.10 tercih edebilirsin.
    Umarım yardımcı olmuşumdur. Rastgele şimdiden :)

3. caleveras

caleveras barbaros

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    merhaba savas acıklamaların için teşekkur ederim lure mania serisi nette hicbir yerde yok maalesef onun yerine olabilecek baska bir olta söyleyebilirmisin ve demişsin ki 7-14gr demişsin bu oltanın atarı herhalde bunu neye gore secmeliyiz oltanın atarını

misina da hangi tip misina yı secmeliyim daha yeniyim bu işlerde şimdiden tesekkurler

zaten forumda zamanım oldukca konulara bakmaya calısıyorum bilmediğim konuları ogrenmek için

4. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Demek lure mania serisi kalmamış. Bu çok tercih edildiğindendir. Demek ki doğru tercih kamış :) https://www.vurguncapari.com/spin-olta-kamislari#/manFilters=75&pageSize=8&viewMode=grid&orderBy=0
    muadili olarak tavsiye edebileceğim bu kamış. Evet 7-14 dediğim atarı. Kullanacağın sahteler en fazla 10 gr. ile 20 gr. civarı sahteler olacaktır. Daha düşüğü de olabilir. Kullanacağın sahte ağırlığına göre atarını belirliyorsun.
    Misina ASSO ya da TARABUCCO kullanmanı tavsiye ederim. 0.24 ile 0.28 arası seç....
    Tüm bu yazdıklarım benim tercihimdir. Test ettiğim ve onayladığım dahası verim aldığım . Eleştirilebilir ;)
    Haydi rastgele

5. caleveras

caleveras barbaros

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    verdiğin bilgiler için cok sağol savaş duruma göre hareket edicem bakalım