mustad 496

Konu, 'İğneler' kısmında BaLıKSıZ oLMaZ tarafından paylaşıldı.

1. BaLıKSıZ oLMaZ

BaLıKSıZ oLMaZ onur

Favori Kamış:
    okuma v-system 10-40 gr 2.40, Cormoran Black Bull LRC 7-28 gr 2.70, Ryobi Komatsu 3.45
    Favori Makine:
    Spro Passion 720 ve 740
    En İyi Avı:
    Orfoz 1200 gr, Levrek 1020 gr, Lüfer 560 gr
    Mustad 496 almak için bayiye gittim ve adam başta şaşırdı. Mersin'de beyaz iğneden şaşmamam gerektiğini söyledi ve iğneyi listeye bakarak zor buldu. Demek ki kimse kullanmıyor burda dedim kendi kendime.. Sonra adam sazan iğnesine benzer bi iğne verdi kahverengi! Acaba beni kazıkladımı yoksa gerçekten iğne bu renktemi? İnternetten bakıyorum siyah diyor rengine ve fotoğraflardan da gerçek rengi tam olarak belli olmuyor. Umarım pişman etmez beni sabahın köründe balığa gideceğim. Yardımlarınızı bekliyorum. Takmamamın daha doğru olacağı söylenirse mecburen çapraz beyaz ince iğne kullanacağım. Çupra ve mırmır için bu arada. Beyaz iğneler 8 numara. Hangisini önerirsiniz?

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Bu tür iğneleri alırken kutulu olarak almak avantajdır. İlgili kutusunun üzerinde, gerekli kod numaralarını görebilirsin. Hele birde Norveç ise tadından yenmez.

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    kısa saplı çapraz iğne olsun ucu düz olsun içe dönük olmasın.. çapraz iğnelerin avcılıgı kanıtlanmıştır..bbötçene göre al..