Müdavimler Ve Konuklar

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında süha günay tarafından paylaşıldı.

1. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    Okuma salina Okuma blue hawk Okuma longbow2 Okuma magic
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Abi Bende Herkes hatayı kendinde aramalı Biz niye üsküdar yada akıntıburnuna gidince Rahatlıkla Balığımızı alıyoruz Herkesle yanyana atıyoruz ben ne zaman üsküdara yada akıntıburnuna gitsem Çok rahat balık tutup geliyorum Hemen suçu başkasına atıyorsunuz Suçu ilk kendinizde Aramanız lazım.. Karaköy Hiçte Zor biryer değil Eriş abi biğün Gelsin Görsün bizim Ortamımızı orda Herkes gırgır şamata balığını alır Herkes birbirini tanır Güvenir..

2. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Ya dün En basiti Can sıkıntısı Ortaköy otoparka gittim topu topu 3 kişiyiz koca sahil Kahvaltı yapıyorum adam atarken benim kamışa vurdu abi dedim vallahi helal olsun Nasıl başardın anlamadım dedim orda ben olta bana vurucaktı Bunun gibi 100 lercesi Boğazdaydı dün Adamın elinde 400 tl lik surf Takım var ama atmayı bilmedikten sonra isterse 1000 tl olsun oltan Dün çamlıbahçe adam sermiş çapariyi geçen vapuru bekliyor ama yoldan geçenler umrunda değil bi attı çapari kendine sardı Nasıl oldu anlamadım ama Daha bir çok şey var ....

3. ben genelden bahsediyorum sen kendinden bahsediyorsun ben paylaşım diyorum sen kendinden ortamından bahsediyorsun ben tecrübe kazanılmalı herkes birbirine saygı duymalı diyorum sen acemi dir tuturmuş gidiyorsun anlaşamıyoruz bir türlü

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Nisan 2010
  4. tanbays

tanbays Tanbay S.

En İyi Avı:
    henüz yapmadığı...
    Sayın Eriş, genel olarak olması gerekenler tabiki söylediğiniz gibi,

Ama ;

Fiiliyatta İstanbul avlaklarında olta sallayan, binlerce insanın tavır tutum ve hallerini, şu an itibarıyla veya en azından sizin benim ömrümüzün yettiği sürece görebileceğimiz şekilde düzelmesini beklemeyin yanlış olur...

Bu, hayat görüşünden tutunda, ailevi eğitiminiz, hatta ilkokulda aldığınız eğitime kadar iner, doğaya insana çevreye saygı ile alakalı bir süreç.

Aksi takdirde, lanet edersiniz, Huzurunuz kaçar severek yaptığınız bir uğraşı terk etmek durumunda bile kalabilirsiniz...

Hatta benim gibi Surf takımları bırakıp kilometrelerce yol katedip bakir yerlerde olta sallamaya başlarsınız. Hoş buda çok keyifli bir şey o ayrı...

Çok yer gezmektense bir veya bir kaç yerin devamlı avcısı olup orada tanınmak yer edinmek avlağı dip yapısını rüzgar durumuna göre balık yapıp yapmayacağını bilmek daha doğru bir tavır olur en azından bir aceminin sürdürülebilir av yapma faaliyeti açısından.

Saygılar.

5. 29519

29519

Ben atmadan önce kurşnumun olduğu noktadaki herkese yüksek sesle "atıyorum" diye bağırıyorum ama arkadaş dalmış gelmeye devam ediyor o zaman atışımı yapmıyor ve arkadaşı direk bizzat uyarıyorum. Evet bazı arkadaşlardan daha az atış yapmış olduğum doğru ama en azından kimseyi yaralamadım şimdiye kadar ve umarımda yaralamam.

6. ben de size katılıyorum ve sizin gibi yapıyorum yalnız vazgeçmiş değilim sadece herkesin gördüğü yaşadığı yanlış olduğunu bildiği halde kıyıları sizin gibi benim gibi bu yamyamlara bırakmasıda bana yanlış geliyor bütün sıkıntım buydu yoksa ben kanlıca da avlanıyorum ve ne mutlu ki o tiplerden burda yok acemiyim az olan tecrübemide kuzguncukta ve anadolukavağında bomboş sahillerde atarak bir nebze kazandım yoksa burda beni anlamayanlar gibi veya onlarca hiçbir zaman ben istediğim yerde istediğim kişinin üstüne olta atarım istediğimi yaparım elimde makas çapari keserim sabah erken gider yer kaparım ortam varmış ıvır zıvırı savunacak degilim acemiyim ne kadar usta olursam olayım acemi ruhumu kaybetmeyecem balık için hırs yapmayacağım ve şunu anladım insan ne kadar usta olursa olsun ama önce insan olamsı gerekiyor ki buda insanıniçinde olması gereken birşey yoksa istanbul boğazında karşıdan karşıya 2,70 kamışla kurşun da atsan bu seni sadece iyi atıcı yapıyor ama insan olamıyorsun ustalık mütevazilik insanlık paylaşım insanlara birşey vermeyi gerektirir kovayı balıkla doldurmak belki iyi bir avcı yapar ama insan yapmıyor varsın galata veya istanbul onların olsun insan kısmetini yer benim kısmetimde açık ve şu konu gösterdiki forumda ideali savunan kişiler bu konuda her nedense bencil olabiliyorlar yazık sadece yazık diyorum ve size saygılarımı sunuyorum

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Nisan 2010
  7. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Abi senin Yamyam dediklerin kim onuda açıklarsan Laflalarını biraz daha düzgün seçersen sevinirim ...

8. ergir

ergir ergir

eğer ustaysan birde müdavim olup orda arkadaşların varsa işte sen yamyamsın,benim gibi..

9. laflarım oldukça düzgün zaten en iyi şekilde ifade etmeye çalıştım yamyamlar ise bir yeri sahiplenen gelenlerin üzerine olta atnlar v.b olumsuzkadar hareket varsa yapan kişiler net oldumu açıkmı yeterince bunlardan her yerde var istanbulda

10. şimdiye kadar yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla istesenizde yamyam olamazsınız saygılar

11. ergir

ergir ergir

iyi o zaman yamyam listenden cıktığıma sevindim.

12. güzel abim söylediklerimi yapanlarla hiç mi karşılaşmadınız mı birtek ben mi görüyorum veya ben mi izliyorum bana mı denk geliyor izlemeye giderken bile görüyorum ben kimseye gidip te burası herkesin illada ben de atacam falan gibi bir zorbalık veya pislik yapmadım yaklaşık 8aydır atıyorum 3 veya 4 çapari karışmıştır bunun yarısıda benim suçum değildi oluyor böyel şeyler boğaz bu hep verecek değilya arasırada alsın gülüp geçiyoruz size karşıda öyle bir düşümcem olmaz zaten tanımadığım görmediğim br abimsiniz sadece yazdıklarınızı okuyup saygılı bir şekilde düşüncelerimi söylüyorum bu sitede yamyam olacağınıda zannetmiyorum çünkü hepimiz bu işi zevk ve hobi olarak yaptığımızı ve belli bir eğitim seviyesinde olduğumuzu düşünüyorum saygılar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Nisan 2010
  13. paul&shark

paul&shark özgür şeflek

Favori Kamış:
    Lineaeffe evtreme 180 cast
    Favori Makine:
    Okuma V System vs65a
    En İyi Avı:
    ben hiç büyük balık kaçırmadımki

eriş bey hal ve tavırlarınızdan art neyetli olmadığınız anlaşılıyor size belli oranda hepimiz hak veriyoruz fakat bazı gerçeklerde var bunları kabul etmek lazım ben ve arkadaşlarım (forum harici) 2 senedir beraber çıkarız balığa yer olarakta genellikle beşiktaşta üniverstenin önünü tercih ederiz aramızda daha acemi arkadaşlarda var dediğiniz tipte kişiler her yerde var bizler ne kadar efendi saygılı duyarlı bir avcı olsakta elinde bira şişesi %70 sarhoş bir kafayla insanlarla iletişimi kopmuş küfürlü konuşan tiplermi dersin almış eline bir olta hava atayım ben hayatta bir halt olamadım bir şeye tutunamadım bari oltanın ucunu tutayım bi b.. zannetsinler diyen tiplermi arasın almış eline 1.5 lt şaşal şişesi işeyenmi dersin oltacıları izleyen kızlara tacizde bulunanmı dersin ne ararsan var bunları herkez illaki bir iki denk gelmiştir.istanbulda artık çok istanbul var 72.5 millet hepsiyle başa çıklımaz bırakın kendizi yormayı.Gelelim yer meselesine dediğim üzere insanlar eğer 2-3 kişi olarak gelmişlerse sizleri aralarına doğal olarak almak istemezler bir noktadan sonra arkadaş arkadaşa özelini paylaşıyor sohbet ve muhabbet ediyor v.s başka bir sebepte bu insanlar veya gruplar sizden önce yataktan kalkıyor sizden önce kahvaltısını bile edemeden avlanacağı yerin yolunu tutuyor.örnek bazı arkadaşlar bilir beşiktaşta tekne bağlanılan yerde lastikler vardır ve ancak iki kişi sağlı sollu olarak ortadaki demirin olduğu alanı paylaşabiliyor veya grup giderseniz üst üste biraz sıkışıyorsunuzki bunda aranızda hırlısı hırsızı varmı yokmu bildiğinizden güvendiğinden başka bir hususta siz bu haldeyken 1 dk arkanızı dönseniz tak hemen biri gelmiş sizin malzemelerin yanına yapışmış senin bir dakika önceki yerini almış atmaya çalışıyor buda asıl bir hırsızlıktırki neyse hadi diyosun idare edelim tam oltayı suya indircen bir müsade istiyorsun adam sana ne var kardeşim sende başka yerden at v.s atışmalar başlıyor hadi onuda geçtik hanımı kardeşi v.s alıp gidiyorsun kimi zaman şimdi ben seni niye araya alayım dertsiz başımı niye derde sokayım bence siz bu anlattığım iki farklı insan grubunu karıştıryorsunuz dedğim üzere en iyisi bu spora gönül verdiysen sabah uykundan vazgeçip ağzına bir lokma koymadan tutacaksın yolunu yerini alıcaksın bunun başka yolu yok olmadı sende grubunla git senden önce giden bir arkadaşın olur oda yoksa forumda bu kadar insanız bizlerle gelirsin.Sizden bir ricam olucak forumun ve bilinçli insanların bu spora gönül vermesi adına inanın o kalabalığın 10/1 i bile havanın güzel olmadığı karlı yağmurlu çamurlu havalarda bu sevdadan vazgeçiyorlar inşallah sizde yazlık veya nasıl deniyorsa mevsimsel bir balıkçı olmaz bizimle paylaşımlarınızı sürdürürsünüz yaz kış bekliyoruz

saygılar

Son düzenleme: 27 Nisan 2010
  14. paul&shark

paul&shark özgür şeflek

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma V System vs65a
    En İyi Avı:
    Hürriyete Doğru

Gün doğmadan
    Deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola
    Kürekleri tutmanın şehveti avuçlarında
    İçinde bir iş görmenin saadeti
    Gideceksin ırıpların çalkantısında

Balıklar çıkacak yoluna, karşıcı
    Sevineceksin
    Ağları silkeledikçe
    Deniz gelecek eline pul pul
    Bir kıyamettir kopacak ufuklarda

Deniz kızları mı dersin, kuşlar mı dersin
    Bayramlar, seyranlar mı, şenlikler
    cümbüşler mi
    Gelin alayları, teller duvaklar, donanmalar mı

Heeeey
    Ne duruyorsun be, at kendini denize
    Geride bekleyenin varmış aldırma
    Görmüyor musun, her yanda hürriyet
    Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol
    Git gidebildiğin yere

Şiir: orhan veli

15. 29519

29519

Benim gittiğim avlaklarda insanlar genelde birbirine saygılı bir şekilde sırayla atıyor ve çok acemi de bir süre sonra balık tutamamaktan sıkılıp balık tutmayı bırakıyor. Ben ise zaten millet ile hır gür olmamak için ortam sakinleştikten sonra olta atıyorum belki az atmış oluyorum ama genede daha keyifli oluyor.

16.  
  17. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Abicim Yarın gel arnavutköye bak bakalım saygı sevgi kalıyormu ben böyle bişey görmedim adam acemi daha olta nasıl tutur onu bilmiorum burundan içeri doğru atıyor artık sinirlerim tepeme cıktı ne diceksin bu adama laftan anlamıyor belki 50 kere uyardılar bu yok saygıydı yok acemiydi karşımdaki bana saygı duymuyorsa ben ona hiç duymam ...

18. paul&shark

paul&shark özgür şeflek

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma V System vs65a
    En İyi Avı:
    haklısın alparslan kardeşim ama unutmaki senin acemilerden bir farkında olması lazım sen kendini kurtaramadıktan sonra acemi veya usta bişey farketmiyor zaten gelirim kısa zamanda görüşürüz ama benim ordaki tek sıkıntım arabalar kulelide de aynı problemi yaşıyoruz.benim kamışta malum 4.40 sığamıyoruz:)

19. paul&shark

paul&shark özgür şeflek

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma V System vs65a
    En İyi Avı:
    dersimli;ben mevsimsel değil kalıcı olacam çünkü balık avına hiç tahmin edemiyeceğim kadar heveslendim amacımda bunu amatörce yapbiliğim kadar yapmak karda olsa çamurda olsa gidebildiğim kadar gidecem kıyıdaki olumsuzluklarıda nasip olursa tekne alıp aşmayı düşünüyorum en azından benimle birlikte 3- 4 kişiyi daha sahildeki o tiplerden kurtarırım diyee düşünüyorum saygılar

rastgelsin o zaman ne diyelim...

20. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Meraya erken saat ve 3-5 kişi gitmek en iyi çözüm. Yada yeni başlayanlar için ayrı bir mera olsun :)