Motorum denizde Calısmıyor Yardım Lutfen

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında Aykut_Kaptan tarafından paylaşıldı.

1. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    3.5 kg kefal, 750gr çipura,750 gr levrek
    MErhaba Arkadaslar Sıfır ayarında 6 hp Hidea motor aldım kuyruk yagını ve yagını degiştirtim 2. sefer cıktıgımda 2 saat kullandım motoru avlanmak icin durdurdum ve birdaha calısmadı Evde bidon icinde yarim ipte calısıyor ama bota takıp denize indigimde calıstıramıyorum kuyrugun oradaki eksoz kapagı sanırım o dusmus sorun bundanmı acaba yoksa yan yattıgında bujiye yada pistonlara fazla yagmı geliyor 17035623_10155046318263769_2142564310_n.jpg

2. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    Doştan takma motor hakkında bilgisi olan varsa yardımca olursa sevinirim

3. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Teknik bir konu bir ustaya göster...

4. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Üstad , motorun bidonda çalışıyorsa denizde de çalışır.
    Eğer bu 4 zamanlı bir motor ise ve sen bu motoru denize götürürken dikey veya dikeye yakın vaziyette transport etmediysen , bu sorun teşkil edebilir.
    Mecbur kalmadığın sürece motoru pervanesini yukarıda taşıma.
    Eğer gene de pervane yukarıda geldiyse , motoru kafi bir süre dikey, konumda beklet. Kapağa aç ve havalandır. Bujiye ulaşmak basit , bujiyi çıkart ve temizle. Buji meme ayarıyla oynama.
    Kolay gelsin.

5. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    Tesekkur ederim yorum icin Evet Arabann bagajıda yatık bir sekilde tasıyorum evde yarım iple calıstırdıgım motoru denize goturdugumde calıstıramadım Malesef bujiye yagmı gidiyor sorun bundan dolayımıdır acaba bujiyi cıkarmaya calıstım ama bir turlu sokemedım buji anahtarı kırıldı genede buji sokulmedi

6. okti

okti süleyman celayir

Sorun: Muhtemelen, Karbüratör deki şamandıra takılı kaldığından benzinin gelmemesi.
    Çözüm: Motor sürekli dik durumda kullanılırsa bu sorunla olmaz. Ancak motor mecbur yan yere konulur ise çoğu zaman şamandıra iğnesi takılı kalıyor. En basit çözümü motor dik durumda veya teknede takılı iken karbüratörün ayar vidasına tornavida ile birkaç kere vurulursa şamandıra iğnesi takılı olduğu yerden kurtuluyor ve normal benzin gelmesiyle motor çalışıyor.
    Bu sorun özellikle motor sıcakken yere yan konduğunda bir sonraki denize çıkmada oluyor.

7. altugkasapbasoglu

altugkasapbasoglu

Aykut kaptan selamlar. Motoru Jigle ile calıştırdıktan sonra jigleyi kapatmak lazım. Jigle cekikken yol alırsanız motor bogulur. Tekrar calışmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi