Motor tavsiyesi (BaitCasting)

Konu, 'Makineler' kısmında Kaany tarafından paylaşıldı.

1. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Makine tavsiyesi (BaitCasting) (Didim/kıyıdan)

Herkese merhaba, aranıza yeni katılmış bulunmaktayım , şimdi ve daha sonrasında eminim hep burada olacağım :)
    Öncelikle sormak istediğim en önemli konulardan bir tanesi motor ve kamış.
    Yıllardır her yaz 2 3 aylık tatil döneminde amatör bir şekilde kıyıdan balık tutmaktayım. Her yıl bir önceki yıl olduğu gibi makinelerin ömründen ömür götürüyor ve ne zaman balık tutma mevsimim :) açılsa olta setim bana ciddi anlamda engel oluyor. İyice eskidiler kamışları her yıl değiştirmeme rağmen hep paslanıyor kanca setleri vs.. bir sürü uğraş çıkıyor başıma.

Kendime yeni bir makine ve kamış almak istiyorum. Bir kere alayım en az 2 3 dönem beni götürsün istiyorum bunun içinde Aliexpress den motorlara bakarken BAITCASTING tipi motorları gördüm ve hoşuma gitti. Okulum hala bitmediği için çok fazla bütçe ayıramadığım için motor olarak 30-35 $ lık bir iki makine gözüme çarptı.
    Bu baitcasting motor ile ne tür yemler kullanabilirim. Kıyıdan ne tür balıklar yakalayabilirim ? kurşun kullanılabilir mi ?
    Genel olarak bana yardımı olabilecek varsa gerçekten çok makbule geçer.

http://www.aliexpress.com/item/2015..._61_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9

motorun birisi

http://www.aliexpress.com/item/SeaK..._61_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9

buda diğeri. ikisi arasındaki fark nelerdir yada sizlerin bana önerebileceği motor ve kamış varsa her türlü fikre açığım.
    yazın Didim de avlanabiliyorum. Bu motor daha sonraya kalsın başka birşey al derseniz onada varım. Becerilmeyecek bir motora benzemiyor bu baitcasting. Didimde avlanan büyüklerimizden hertürlü yardıma açığım :) . Didimde ne tür yem kullandığınızda benim için önemli. Sahte yem kullanılabilir mi ?. Genelde hep küçük lidaki karagöz gibi balıklar geliyor dip oltasına tavuk taktığım zaman. Anlayacağınız benim kafam çok ama çok karıştı. 8 9 yaşından beri balık tutarım ama bu sene biraz daha işi ilerletmek istiyorum. Yardımcı olun lütfen :)
    Aliexpress'den almayı düşünüyorum. Oradan bakıp isterseniz öneride bile bulunabilirsiniz.Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. szgn17

szgn17 sezgin

Favori Kamış:
    Shimano alivio
    Favori Makine:
    Shimano stradic 4000 fj
    En İyi Avı:
    Levrek
    İnglizicen varsa adama sorabilirsin cevaplıyor.Ben ip misina satın aldım yolda geliyor