Misinam Doğru mudur? Tecrübelilerden yardın

Konu, 'Misinalar' kısmında Hogur tarafından paylaşıldı.

1. Hogur

Hogur Hasan

Merhabalar, küçük tecrübeleri saymazsak ilk defa balık tutma sevdasına yakalandım:) ve bu uğrasa düzgün ekipmanlarla başlamak adına Daiwa Seahunter 420cm 100-250gr kamış ve Okuma Tomcat 6000 aldım. Bu takımı çoğunlukla Çanakkale'de görünen o ki büyük balıklar için kullanacağım. Şimdi asıl mesele misina seçimim. Bana av marketten donanımı söyleyince abi sana ancak bu olur diye Sufix 0.35mm monoflement misina verildi. Ama videolardan bakıyorum herkes 0.18 ip misina üzeri şok lider bağlıyor. Bu durumda benim ne yapmam gerekir? 0.35 ile şok lidersiz devam mı edeyim? Tekrar masrafa girip misina mı değiştireyim? Ya da elimdekine lider mi yapayım? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Selamlar

2. Hogur

Hogur Hasan

Bu arada takımı İstanbul'da yaşarken boğazda kullanmak üzere almıştım. Kullanımı sırasında takılan istavriti hissetmediğimi farkettim. Bunun nedeni misina mi yoksa kamış mıdır bilemedim. Şimdi Çanakkale'ye taşındım burada da hedefim levrek, çipura ,lidaki gibi nisbeten büyük balıklardır. Bu arada istavrit gibi öncelikli hedef balıklar için de ayrıca LRF setim var. Bu doğrultuda bilgi verirseniz sevinirim.