Misina kalınlığı hakkında

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ERKAN DÖNER tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    O zaman teori baştan yanlışa düşüyor. ne gerek var bu kadar iyi kamışlara vs al bir tane olta en ucuzundan olsun bitsin adamlar surflerle şunla bunla boşunauğraşıyorlar demekki. uzak atım kıyıdan yaklaşık 80-90 metre dışında yanımdan vızır vızır kurşunlar geçtiğini biliyorumben o zaman gerek yokmuş demekki. milletin önüne sermemek adına at takımı 12 metreye bekleki balık gelsin bumudur kıyıdan balıkçılık bence değil.

Bu arada Okuma V sistem Spin alıcam bende başlıyorum o kadar

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Sen bir tane daiwa exeler 7-21gr al Ali abi. Birde aynindan makine tamamdir.

3. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Okuma olmazmı diyorsun şimdi. Arkadaşlar önerdi olur abi dediler Roy Sen bizi dahada maliyetemi sokacaksın arkadaş.

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Olayın aslı şu. Şu an piyasada eli ayağı düzgün kamış olarak, surf kamışlar ve makineler var sadece. 80 - 90m'de az bir mesafe değil.

Ama sahile gittiğinde göreceksin üstadım. Millet elinde acayip kamışlar, makineler vs. ve onlarda tutuyor bir şekilde.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    V system fena değildir aslında, o kadar olmasa da.

Bence surf kamış, makine vs. almanın esprisi, normal kamış ve makineyle ıkınarak ulaşılabilen yerlere, daha ince takımla, daha az yem tahribatı vs. yaparak ulaşabilmek sadece.

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Ben okuma yazma bilmem daiwa bilirim :)
    Hesapli yoldan methediyorlar v systemi de atari 10-30 galiba. Ben daiwa crosscast 10-40 kullaniyorum minyon sahtelere fazla geliyor atari. Gözüm 7-21 exellerde.

7. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    :) valla Ceyhun, kısmet olur da birgün birlikte avlanma fırsatmız olursa atışını görmek isterim..

8. murat_a

murat_a Murat

En İyi Avı:
    İspari
    Kimseden bir cevap gelmeyişinin nedenini merak ettim?

9. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    20 lik misina ile 300kg kılıç balığı tutan adam kimmiş yahu:confused:
    merak ettim şimdi:(

10. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Nedeni ayırdığın bütçenin bu iş için düşük olması.. sadece karbon bir surf kamış 80-90 TL başlangıç fiyatı ki bu durumda makine için para kalmıyor.. bütçeni en azından 150'ye çıkarabilirsen sana kendi kullandığım lineaeffe spirit surf ve okuma compressa CP65'i önerebilirim, kamışın atarı daha yüksek olsun dersen lineaeffe'nin seamaster modeli işini rahatlıkla görecektir.. bütçeni 190 TL'ye çıkarabilirsen makine olarak compressa yerine okuma avenger av 65b'yi tercih edebilirsin.. toplam 100 TL'ye kaliteli surf takım olmaz malesef..

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Aha şu adam mesela:

Vatandaşın adı, Enrico Capozzi. Elemanın 0.08 misina ile 75 kg'luk bir balık tutmuşluğu filan da var.

12. murat_a

murat_a Murat

En İyi Avı:
    İspari
    Abi öncelikle cevabın ve önerilerin için teşekkür ederim. Bütçe için aşağı yukarı demiştim; 150TL'ye çıkabilirim tabiki.
    Ancak burada kamıştan makineden daha önemli birşey var; bütçe düşük olsa da en azından "bütçenin bu iş için yeterli olmadığı" belirtilebilirdi ve minimum bir bütçe önerilebilirdi senin mesajında olduğu gibi. Hadi öneriyi de geçtim, ilk paragrafını kendisine hitaben yazmış olduğum kişi dahil kimsenin en küçük bir tepki vermeyip aynı konuya başka bir çok yorum yazması üzücü gerçekten. Görmemezlikten gelineceğine nezaketen de olsa birşey yazmak çok zor birşey değil. Bende mi bir hata var diyorum ama ona yönelik olarak da birşey yazılmıyor. O yüzden nedenini sordum zaten.

13. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Murat kardeşim merhaba.

Sitemkar davranmışsınız. Şöyle bir incelediğimde, bu siteminizde haklılık payınızın olmadığını gördüm.

1 - Açılan bir konunun içerisinde, konu paylaşmaya çalışmışsınız. Böyle durumlarda bu tür konular gözden kaçar ve arada kaynar.

2 - Yine açılan aynı konuda, kişiye ismen mesaj yazmışsınız. Dolayısıyla, 3. 4....... bir kişinin konuya müdahil olması birazcık ukelalık gibi olmaz mı; her ne kadar arada '' Diğer arkadaşlarda önerilerini yazabilirler.....'' gibisinden görüş belirtseniz bile.

En güzeli, kendi konunuzu, bütçe ve hedeflenen standartları belirterek açmanız olacaktır.

İyi dileklerimle.

14. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Senin asıl sorunun şu: off-topic.

Burası misina üzerine teati edilen bir konu. Buraya bunu karıştırmak hoş bir şey değil.

15. murat_a

murat_a Murat

En İyi Avı:
    İspari
    Merhaba Tevfik abi, yanıtın için teşekkürler :)

Serdar bey, ben aşağıda alıntı ile gösterdiğim mesajınızda konunun misinadan komple sisteme gittiğini görerek sizden de böyle bir sistem önerisi beklemiştim.

Rahatsızlık verdiysem herkesten özür dilerim. Tanıdığınız biri olsaydım belki o zaman off-topic demeyip buradan olmasa da özelden birşeyler yazabilirdiniz. Tabiki kimse kimseye yardımcı olmak zorunda değil, olanlara teşekkür ederim olmayanların da canı sağolsun derim ancak hiç kaale alınmamış olmak, nedenini anlayamadığım için sitemkar davranmama neden oldu, saygısızlık gibi olduysa kusura bakmayın, herkese iyi baliklar mutlu günler dileklerimle..

16. İStKemal

İStKemal KEMAL

Hocam merhaba, konu biraz eski ama araştırırken denk geldim ve sormak istiyorum müsadenizle ben arnavutköy'de istavrite atıyorum oltamın kurşun atarı 100-120 gr ben 100 gr kullanıyorum, fakat misina ile ne seçim yapmam gerekiyor, şok yapmam gerekiyor mu eğer yapılacaksa şemsipaşa düğümü olur mu? Amacım uzağa fırlatmak teşekkür ederim şimdiden.