mersinliler.nerede kamp yapılır

Konu, 'Bölgeler' kısmında crazy_fısher tarafından paylaşıldı.

1. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Arkadaşlar benim merak ettiğim mersinde nerede çadır kurulabilir?Gerçi bulduğum yere dikerim aslında ama su problemi var.suyun olduğu bir çadır kamp alanı arıyorum.yardımlarınızı bekliyorum.Nevaleyi getirirseniz size gitar veya sazla konser verebilirim:D

2. Biz üniversite yıllarında 3 arkadaş, Silifke'nin Susanoğlu (umarım yanlış hatırlamıyorumdur, diğer adıda soğuk suydu galiba) tarafında çadır kurmuştuk. Baya güzel bir yerdi. Tavsiye ederim, denizin içinden kaynak suyu çıkıyor olması nedeniyle su çok temizdi. Umarım hala öyledir...

3. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    ersin narlıkuyu olmasın adı

4. Olabilir Suat Bey, tam hatırlayamıyorum çünkü. 4-5 sene önceydi. Bir koy vardı ve denizin içinden kaynak suları çıkıyordu. Çok güzel bir yerdi. Silifke'den Erdemli tarafına devam edince, 10-15 Km. kadar mesafedeydi.

5. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Mersin civarında özel kamp alanı olarak düzenlenmiş Kocahasanlı ve Kızkalesi civarını biliyorum. Kızkalesi çok kalabalık oluyor. En çok tatilciyi orası çeker. Birde oldukça uzak,
    Taşucundan sonra ama Boğsak var. Denizi sakin ve güzeldir.
    Erdemlide orman kampının yeri var. Çadır kurmaya müsait ve ağaçlık. Denizi birden derinleşir ve biraz taşlıdır..
    Susanoğlu enfes bir yer ama çadır kurmaya müsait alan kaldımı bilemiyorum. Aynı şey Narlıkuyu içinde geçerli.

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Kamp olayını çok severim
    işallah umduğunuz gibi olur

Son düzenleme: 31 Mart 2007
  7. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Mersin ve Kamp

Mersin çevresinde kamp yeri olarak;(yakından uzağa doğru)

1)Erdemli Çamlığı(Erdemlinin silifke tarafında çıkışında,her türlü imkan var-şehrin içi sayılır zaten,adından da anlaşlacağı üzere çam ağaçlarının içinde bir mesire yeri,denizi çakıllı,balık pek yok ancak canlı yem ile levrek)

2)Kocahasanlı plajı( Erdemliden 2 km ileride,tamamen kumla örtülü bir plaj,su ve wc mevcut fakat kamp için ideal değil-önermem,gece mırmır ve çupra yapar)

3)Kumkuyu(ayaş olarak da bilinir,yazın plaj olarak kullanılan yerde kamp yapılabilir fakat merkezdeki büyük plajdan ziyade hemen mersin tarafından girişte küçük bir koy var,incirli koy olarak bilinir,orası daha iyi bir yerdir,akşam her iki yer de mırmır yapar)

4)Kızkalesi(sahilde çadır kurmaya izin var her türlü imkan da var fakat sessiz doğayla baş başa balıklı bir kamp için uygun yer değil)

5)Narlıkuyu(narlıkuyu beldesinin içinde kamp yeri yok fakat mersin tarafından girişte halk arasında ''ecevit koyu'' olarak bilinen karayolarının da bir kısmını kullandığı bir koy var,burada su ve wc yok ama çok güzel bir koy,ihityaçlar narlıkuyudan karşılanabiilir yürüyerek 5 dk uzaklıktadır.Narlıkuyunun hemen silifke çıkışında ise ''akyar'' olarak tabir edilen beldeye yıne yuruyerek 15 dk uzaklıkta bir koy bulunur.burası büyük bir koy olup 3 bölüme ayrılır,ilk bölüm 2tane lokantanın olduğu sırtını narlıkuyuya dayamış olan yer-wc ve su yok,lokantalardan karşılanabilir,diğer iki bölüm hem suyun hem wc nin olduğu lokantaların olduğu bölümden ve karayolunun devam eden bölümünden girilebilecek sessiz sakin-yaz dışında-yerlerdir.özellikle koyun silifke tarafındaki son bölümü çok ideal bir yerdir.tek sorun ıssız olması fakat devamlı jandarma kontrolundedir.hem gündüz hem gece balık yapar,orası için yanınızda mutlaka kalın misinalardan getirmenizi tavsiye ederim)

6)Susanoğlu(resmi adı atakent olmuştur.beldenin içinde çok uzun bir kumsal bulunur,burada kamp mümkündür hem su hem wc hem de market v.s mevcuttur.mevsime göre balık da yapar,beldenın girişinde yapraklı koy diye bilinen bir koy vardır burada her türlü imkan vardır fakat burda kamp yapılamaz,burası da şehir içinde yerlerdendir,sessiz doğayla başbaşa beklemeyın)

7)Tozara(resmi adı arkarası beldesidir.Susanoğlu-silifke arasında yer alır.karaylundan sapınca yaklaşık 5 km sonra denize ulaşılır.burada 2 bölüm yer alır,birincisi bakanlık tesisleri diye bilnen yer,diğeri ise arkarası plajıdır.her ikisi de kamp için uygundur,ikisinde de denize ulaşan küçük dere bulunur,su ve wc mevcuttur,çupra ve levrek her daim bulunur.

8)Taşucu( silifkeden 10 km sonra yeniden denize yaklaşan karayolu üzerinde bulunan taşucunun içerisinde sadece plajda kamp yapılabilir ama uygun değildir-çok şehir içi-,taşucuna gelmeden kağıt fabrıkasının hemen yanından sapılan yolda kummahllesi diye bilinen uzun bir kumsalı bulunan bir yer vardır burada su sıkıntısı yaşanabilir.balık yapar ama tavsiye etmem,kamp için çok uygun değil.

9)Akçakıl(taşucundan 5 km ileride bulunan bu koy sadece kamp alanı olarak ayrılmıştır,her türlü imkan vardır.balık da yapar,sadece ücret ve izin gerekir,gitmeden konuşlmasında yarar var.internette bilgiler bulunuyor.beğendiğim yerlerden biridir.

10)Boğsak( burası yazın çok kalabalıktır fakat onun dışında sakin bir yerdir.su sorunu yaşanabilir açıkta çeşme v.s yok ama heryerde market bulabilirsınız.kamp için bence uygun bir yerdir.balık da yapar-kefal,zargana,karagöz-

11)Tahtalı liman(birçok kimsenin bilmediği benim en çok sevdiğim yerdir.boğsaktan devam edince yaklaşık 3 km sonra yol bir tepenin başına çıkar aşağısı uzun ve derin bir vadidir.bahsettiğim yer bu vadinin denizle buluştuu yerdir.vadinin içinde denize kadar ulaşan toprak bir yol vardır ve yol düzgündür.açıkta çeşme göremezsiniz fakat hemen yakındaki tarlaların içinde arteztyen pompaları vardır,rahatça ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz,eğer mayıs 15 tn sonra giderseniz oradaki az sayıdaki tarla sahiplerinden mis gibi domatesler alabilrsiniz hem de kendiniz kopararak.her türlü balık yapar.

12)Tisan-mavikent( Boğsaktan sonra 12 ileride sola sapan ''tisan,antik kent'' yoluna sapınca yol dağa doğru tırmanır ve tam tepede hayatızda görebilceğiniz en muhteşem görüntülerden biri karşılar sizi,masmavi bir deniz karşınızda dana adası ve yemyeşil bir örtü.yolun devamında yol ikiye ayrlır sola giden yol mavikent diye bilnen yere varır,burada hem su hem wc bulunur çok uygundur kamp için.diğer yol devam edip tisana varır ki burada da kamp için uygun yerler vardır fakat mavikent daha uygundur kanımca.ve mersin çevresınde mükemmel diyeceğim tek yerdir.balık her zaman çokça vardır.yalnız yakında market v.s yoktur yanınıza her türlü erzağı alıp da gitmrniz de fayda var.

13)Yeşilovacık(silifkeden 45 km uzaklıkta sakin güzel bir beldedir.denizi de doğası da güzeldir,hemen çıkışta çamlık diye bilinen kamp alanı bulnur,hem su hem wc mevcuttur çok temiz güzel bir yerdir.kamp için idealdır market v.s de çok yakındır.tavsiye ederim

umarım faydam olur...

8. poligenal

poligenal

kampı soruyorsun da deniz kenarı mı dere kenarı mı ona göre tavsiye de bulunabilirim. yoksa ufuk kardeşimiz gibi viranşehir sahilinden anamur kaledran sonuna kadar yapılabilir. önemli olan kamp amacının belirtilmesi.

9. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    deniz kenarı tercih alanımız:)herkese teşekkürler.ufuk sanada ayrıca teşekkürler ayrıntılı bilgilerin için.seçeceğimiz yeride buradan bildireceğim tarihle berabar.bol balıklı bir kamp düşünüyorum.herkesi beklerim:)eğlencede bol olacak:D

10. ozan

ozan Ozan

tekne lazımmı amcaoğlu (tamirat bitti)

11. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    wallaha süper olur.ama babam gil bu aralar parayı kesecek gibi görünüyo.tatil işi yatabilir:(imkanları zorlayacaz ama.olmadı antalyaya gelir kampı sizin bahçede yaparız:D

12. ozan

ozan Ozan

olur gel sen

13. ozkan01

ozkan01 Nurettin

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    levrek 1.5 civarı
    Erdemli Ve çevresi

selam herkese
    arkadaşlar bende çocukluğumdan beri yaklaşık 20 yıldır
    tuzla-aydınlar-karagöçer-kapı-karataş-bahçe-batık gemi-harbiş-haylazlı sarısu-yumurtalık-vs bölgelerinde kıyıdan ve teknemle avlanmaktaydım.fakat kısmet işte mersin erdemliden bi yazlık sahibi oldum.bu bölgeyide hiç bilmediğimden dolayı kıyı avcılığı için bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.
    siteyi tesadüfen arama motorundan buldum .her türlü balık avı organizasyonu için bende yardıma hazırım.artık balık mevsimi başlıyor.güzel organizasyonlarınızı bekliyoruz.

14. hakaan

hakaan Hakan

ufukkula süpersin..:)

Aslınada yakın zamanda mersine gelme planım var öcesinde kısa iş-tatil organizasyonu sonrasında da tamamen yerleşmek için ...
    iş-tatil organizasyonu için yer araştırması yapıyordum kamp yerleri için ve tesadüfen buraya takıldım .. Sağolsun ufukkula kardeşim mi diim abim o kadar güzel bir açıklama yapmış ki bu kadar olur ... Eline diline sağlık.. Umarım yollarımız kesişir bir gün tanımak isterim seni.. Mersine yerleşirsem senin gibi dostalara çook ihtiyacım olacak :)

15. kurnaz5

kurnaz5 Ömer ANAR

16. Recep51

Recep51 Recep GÜNEN

Ben gecen yıl atakent diye bir yere gitmiştim plaj böyle sessiz sakin ama su temizdi adını tam bilemiyorum yine gitmek istiyorum böyle elektiriği olan su ve kamp çadırı kiralanan bir yerdi galiba bilen varsa bana bir yardımcı olabilir mi çam ağaçlarıda vardı galiba fazlaca.