Mersinde balık avı meraları

Konu, 'Bölgeler' kısmında lyvioz tarafından paylaşıldı.

1. lyvioz

lyvioz Ali

Merhaba arkadaşlar forumun yeni üyesiyim acaba mersinde kıyıdan balık avı için uygun meralar nereler? yenişehir ve mezitli arasında gidip geliyorum yakın olduğum için ama daha tam anlamda başarılı bir av gerçekleştiremedim bilgisi olan özellikle mersinli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

2. arkadas

arkadas ibrahim

bende takipdeyim

3. kmesne

kmesne AliS

Bende merak ediyorum takipteyim çarsidan davultepeye kadar Olan bolgede verimli meralar nerelerdir ?

4. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Hos geldiniz foruma. Mersin de verimli avlaklar var, ama kovalayan, takip eden, sogugu yiyen balik tutar. Bakmayin raporlarda ballandirildigina, balik avi emek ister, kuser kuser yine gidersin, hatalarindan ders cikarirsan ve vazgecmezsen olur bir seyler.
    Gelelim merakinizi gidermeye, lunaparkin arkasi, parkin ici, bloklar, hiltonun onu, gs meydani ve cevresi, taskiran, erdemli limani, marina civari. Ama zamanini, suyunu, havasini ve yemini bilmek gerek. Hedefini belirlemek lazim once. Mir mir da balik, dil de, kefal de, lufer, levrek, karakulak, halili, hepsi yapar, yapar da nasil? Ya ciddi zaman, emek, para harcar ve ogrenirsin, ya da yol yakinken vaz gecersin. Yorucu istir. Su baligi nerede, nasil diye konuyu daralmakta fayda var.

5. kmesne

kmesne AliS

Hocam bu parkın içi ve bloklar dediğiniz yer neresi oluyor

6. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Liman oluyor

7. Murat71

Murat71 Murat Gürses

ben spin yanı su ustu atcek ile balık yakalamak istiyorum berkerbarıs bey bu saydıgınız bolgelerde spin avcılıgı ile hangı tur balık alabılırız yada alabilirmiyiz mesela hilton onunden levrek alabilirmiyiz tesekkurler

8. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENIUM CI4 30 - AVENGER AV 55B
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Arkdaslar merhaba , maalesef elinizle koymus gibi bir avlak yani her gittignzde balik alirim diyeceginiz yer yok , Zaten bi suru etkenleri var. eger yeniyseniz spin tarzinda tum mersin sahilinde daha cok derelerin dokuldugu yerler olmak uzere ; gece .sabah . hava sartlarina gore denemlerle ara ara balik alabilirsiniz. Nokta atisi mera verilmez sebebi bencillik degil baliga/avciliga saygi dolayisyla koruma icgusudur bizdeki. Koca deniz onunzde tavsiyem denizden nasibinizi kendi cabanizla aramaniz. Onemli olan spinde sizin icin cok para harcamadan bir takim olustrup denemeler yoluyla tecrube edinip ki bu surecte cokca balikda alabilirsiniz sifirda cekebilirsiniz bu ay/cek nasil baktiginiza baglidir. Nasil atilir nasil cekilir varsa aksiyonlar yuzusler , su hava sartlarinin etkilerini hepsini tucrube edinebilirsiniz.
    Levrek tum sahillerimizde vardir dediginz bolgelerdede vardir. saygilar

9. xvet

xvet Güray

Mersinde arpaçbahsis tömük arasında geçen yaz botla çok dolaştım dogru düzgün bir sey bulamadım bu sene yaz için oltalari hazırlıyorum bakalım ne çıkacak.

10. ugursamsa

ugursamsa Uğur Samsa

Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Bilgiler için teşekkürler