mercury 40 hp 2 zamanlı motor

Konu, 'Motorlar' kısmında onat tarafından paylaşıldı.

1. onat

onat turhan onat

Herkese merhaba. 2001 model Marintek 430 fishsport ( 315 kg ) bir tekne için anlaşma üzerindeyim. Tekne konsollü model olup halen diriliğini muhafaza ediyor.Kısaca eşimle birlikte balığa çıkacağız ve tekneyi çok beğendik. Yalnız tekne üzerinde yine 2001 model 40 hp 2 zamanlı bir mercury motor mevcut. Motorun 2006 yılından beri mercury yetkili servis tarafından bakımları yapılmış durumda ( servis yetkilisi beyanı ).
    Ben motoru istemiyorum ama satıcı daha sonra uğraşmamak adına takımı bozamam der. Bu şartlarda motoru alırsam nelere dikkat etmem gerekiyor. Bu motorun yakıtı 4 zamanlı bir motora göre çok olduğunu biliyorum ama bu kullanıcıyı aldığına pişman edici bir düzeyde midir? Tüm ekipmanları çalışır bir şekilde satışa sunulsa eder değeri nedir? Kısaca bu tekneyi alıp almama durumum tamamen motora kaldı arkadaşlar. Alıp hemen satarım diye düşünüyorum ama elimde kalma olasılığınıda iyi hesaplamam lazım. Bilgilerinizi ,tavsiyelerinizi rica ediyorum.
    Not: Tekne+motor+galvaniz romork+minder+tente+kışlık branda+krom çapa: toplam 13000 tl istiyorlar.

Teşekkür ederim.

Saygılar,selamlar.

2. mehmetsahin

mehmetsahin mehmet şahin

En İyi Avı:
    Levrek 14 kg
    Öncelikle Çanakkale'den selamlar sevgiler.Ben emekli dz ast.sb yıyım.Çanakkale'de ikamet edip amatör balıkçılıkla ilgilenmekteyim.Bende de içten takmalı bir tekne mevcut olup ,ben de hanımla balığa çıkmaktayım.sizin yerinizde olsam konsollu tekne fikrinden vazgeçerdim.Çünkü eğer balık tutacaksanız,konsol siz ve sizin yanınızda oturan kişiye oturuş şekli açısından engel olacaktır.İkincisi motor 2 zamanlı vede 2001 model;4 zamanlı 50 hp ye yakın bir güç üretir lakin yakıt sarfiyatı ciddi şekilde fazla olacaktır..Bunun dışında 15 yaşında bir makinanın size neler getireceğini de ekstra düşünmek gerekmektedir.Sizin için küçük bir araştırma yaptım..Sahibinden.com da 241787894 nolu sandallar bölümündeki ilana bir bakmanızı tavsiye ederim.Pazarlıkla üç aşağı beş yukarı anlaşılabilir diye düşünüyorum..sizin için en hayırlısı ne ise o olsun..

3. onat

onat turhan onat

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Teknenin konsollü olması veya motorun trimli olması şart. Çünkü belimden rahatsızım ve tekneyi karaya alırken motoru kaldırmam sorun yaratıyor. 2001 model motor için belirttiğiniz endişeleri bende duyuyorum ama buradaki Mercury yetkili servisi bakımları yapılmış bir motorun 1500-2000 saatlere kadar sorunsuz çalışacağını söylüyor. Tüketim konusundada haklısınız.

4. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Usta ,
    Alacağın takım her ne olursa olsun güle güle kullanmanı dilerim.

Şu 2 zaman 4 zaman olayında , benzin harcama konusuna fazla takılmamanı öneririm. İsterse 4 değil 40 zamanlı olsun , sen bastın mı köpek gibi yakıyor.
    Km/Lt benzin ya da lt benzin / km yol (ya da mil galon da kullanabilirsin) diye bir şey var.Duymuşsundur.
    Yakıt hız eğrisi logaritmik bir eğridir. Yani öyleymiş , benim bildiğimden falan değil.

Yani genel olarak da tekneyi minimum plain süratinde tutarsan en ekonomik seyir olurmuş. Sen gene de10 lt kara gün dosyu benzin koy bi' yere de bulunsun.