Mercan, Fangri, avlarım, Takımlarım ve yöntemlerim.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. Erdal Hoca

Erdal Hoca ERDAL KARAKUŞ

Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Yarım kg Trakonya
    Orhan Bey, selamlarınızı ilettim, teşekkür ediyor arkadaşlarım:)

Bir önceki mesajımda " Arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre buralarda sizin en favori yeminiz olan kolyoz yok.. Saydıklarınız arasında sadece istavrit bulunabiliyormuş. Yine mesajlarınızdan anladığıma göre yemin kanlı olmasını özellikle tercih ediyorsunuz. Bu balıklar olmadığına göre yemi kanlandırmak için kasaptan alacağımız herhangi bir malzemeyi kullanabilir miyiz ( Dalak vb )" demiştim.

Bu konuda bir öneriniz var mı? Yoksa biz tek tekle avlanmaya devam mı edelim:rolleyes:

Saygılar,

2. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili hocam, ben de sizlere ve sevgili hocalarımıza çok selamlar ve sevgilerimi gönderiyorum,:) :) :)
    Dalak ta iyi bir fikir eğer iğnede kalabiliyorsa....ben size taze kalamarı da tavsiye ederim, tabi siz gene teke ve karidesle hatta tavuğun göğsü ile avlanın, sizlere köstek olarak hazırladım ve bir adet de örnek takım yaptım bugün gönderiyorum hepinize rast gele,:) :) :) selamlar , sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

3. Erdal Hoca

Erdal Hoca ERDAL KARAKUŞ

Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Yarım kg Trakonya
    Dalağı oltaya takmak için değil de diğer yemleri ( tavuk göğsü, teke ve benzerlerini ) kanlandırmak, onlara kan kokusunu sindirmek için düşünmüştüm.

Forumdan okuduğum mesajlarda tavuk göğsü hazırlanırken ton balığı konservelerinin içinde olan yağdan faydalanabileceği yazlımıştı. Bu yöntemi de denemeyi düşünüyorum. Hatta hem balık yağı hem de dalak deneyebilirim :)

Takımların elime ulaşmasını dört gözle bekliyorum.Her şey için, tüm zahmetleriniz için tekrar çok teşekkür ediyorum Orhan Bey.....:)

Saygılar,

4. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler değerli hocam.:) :) :) Rast gele hoşça kalın.:) :) :)

5. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili hocam senin ve diğer hocalarım için bir takım hazır örnek ve 14 köstek bağladım bunları kargoya yolladım yakında elinize geçer, hepinize rast gele,:) ayrıca bunlar benim sizlere hediyem sevgiler selamlar hoşça kalın.:) :) :)

6. Erdal Hoca

Erdal Hoca ERDAL KARAKUŞ

Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Yarım kg Trakonya

Orhan Abi, her şey için teşekkür ederim. Buralardan bir isteğin olursa lütfen haber ver..:)

Görüşmek üzere, saygılar.....

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Hocam, sizleri bekliyoruz sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

8. Erdal Hoca

Erdal Hoca ERDAL KARAKUŞ

Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Yarım kg Trakonya
    Mesafe çok fazla olsa da kim bilir birgün umarım sizlerle avlanmak da nasip olur.Köyceğiden bir grup öğretmen baskın yapabiliriz:)

Davetiniz için de çok teşekkürler.:)

Saygılar,

9. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sizlerle tanışmayı bekliyorum sevgili Hocam, selamlar hoşça kalın.:) :) :)

10. Erdal Hoca

Erdal Hoca ERDAL KARAKUŞ

Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Yarım kg Trakonya
    Orhan Abi, kargo arabası bir türlü okula gelmeyince bugün Köyceğizden Dalamana dönerken dayanamadım ve kargo şirketinin bürosuna uğradım. Baktık, bize gönderdiğiniz paket büroda duruyor. :D Hemen oradan teslim aldım:)

Kendi adıma ve arkadaşlarım adına tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum Orhan Abi.:)

Görüşmek üzere, saygılar....

11. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Ben de çok memnun oldum, bu takımı çok basit olarak yaptım, bena göre mercan çok hassas bir balık takımın üzerinde olan her fazladan konan klıpsler fazla fırdöndüler, boncuklar vs. leri kullanmamayı tercih ederim, takımda sadece iki yem görünmelidir yemler ve iğneler biraz büyük olursa gelevek balıkta o derece büyük olur , büyük vem ve büyük iğnenin bir faydası daha vardır küçük balıkları tutmaz onlara zarar vermez, benim yapmış olduğum avlarımdaki mercan taşlarında zaten küçük mercanlar yoktur, bu taşlarda her zaman mercan olmaz olursada sadece büyükleri olur.
    Yem olarak küçük kalamarlardan bulursanız getirin veya tase sardalya , gelirken balıkçılarda da bulursanız alırsınız onun dişinda biz ilk başta kolyoz avına çıkarız sonrada mercana bakarız, sizleri Sivrice Mercanları bekliyor, selamlar , sevgiler hoşça kalın.:) :) :)
    0535 073 75 18
    Teknemiz Snarit baba.

http://de.tinypic.com/m/fjgg85/3

Sevgili Hocam inşallah sizlerle de bu güzel avları yapacağız , sevgiler.:) :) :)

12. Erdal Hoca

Erdal Hoca ERDAL KARAKUŞ

Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Yarım kg Trakonya
    Orhan Abicim, samimi davetin için tekrar teşekkür ederim. Fırsat bulur da gelebilirsek inşallah bu mercanları da birlikte yakalarız.

Görüşmek üzere, saygılar...:)

13. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Hocam mercan sezonu yavaş, yavaş açılıyor, sizleri her zaman bekleriz, selamlar, sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

14. Erdal Hoca

Erdal Hoca ERDAL KARAKUŞ

Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Yarım kg Trakonya
    Orhan Abi, selamlar..

Sizlerle görüştükten sonra dün ilk kez balığa çıktık.. Genelde verimli bir av oldu. Ama övünerek söyleyebilirim ki dün en büyük mercanı ben yakaladım :cool:

Senin gönderdiğin iğnelerle mercan yakalayamadık. Buradan anladık ki sizin bölgedeki büyüklükte mercanlardan bizim buralarda bulunmuyor.:(

Ancak gönderdiğin örneklerdeki bağlama şekli bize çok yardımcı oldu. Ben dün sürekli 7 numara iğne kullandım. Bir dahaki sefere 6 numarayı da deneyip sonucu yazmayı düşünüyorum:)

Sizin tuttuklarınızın yanında yavru gibi görünse de izninle mercanımın fotoğraflarını koyuyorum.:)

Saygılar,

Uploaded with ImageShack.us

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Tebrikler sevgili hocam valla dediğin gibi çok küçük değiller,:) :) :) baksanıza tabağı doldurmuş, ufakta olsa katkımın olduğuna çok memnun oldum,:) sizlerden baba mercan haberlerini bekliyoruz, sevgiler selamlar hoşça kalın.:) :) :)

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili arkadaşlar halar biraz soğumaya başladı denizlerimizde soğuyor bundan sonra gene çok güzel mercanlar avlayacağız, sizlere iy bayramlar ve güzel avlar dilerim. Sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

17. jashua01

jashua01 HAKAN

Favori Kamış:
    okuma
    En İyi Avı:
    akya 17 kg
    abicim bu degerli paylaşımı zevk ile okudum ellerine saglık

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Beğendiğin için ben de çok memnun oldum sevgili Hakan kardeşim, sevgiler sana da rastgelsin.:)

19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili arkadaşlar çok yakın bir zamnda mercan avları başlayacaktır zira belirtilerini şimdiden hisseder oluyoruz, onun için sizlere şimdiden heber vermek istedim.
    Mercan avlarında değişik yörelere göre mercan takımları ve mercan avı iğneleri çok değişken olabiliyor, bir de balıkçı arkadaşlarımızın alıştığı takımlar ve iğneler var, bunları da terk etmek sigara alışkanlığı gibi, bunun yanında hala el oltası ile avlananlar var, örneğin benim gibi....buda bazen bir alışkanlık bazen ise mecburiyetten olabiliyor, tabi gerçek olan bir parmağın hissettiğinden daha iyi hisseden hiç bir alet olamaz, ama yeni teknolaji bu mercan avında kullanılacak çok yardımcı olacak, kamış ve makinaları gün geçtikçe daha hassas olarak piyasaya çıkarmakta, bunların markalarını burada mecmur kalmadıkça sizlere belirtmek istemiyorum, bu iğnelerle ve takım hakkında kamış ve makinalarla ilgilenen arkadaşların bana buradan özel mesajlardan, tel numaramdan ve Faceebook dan masa üzerinden bana bildirmelerini rica ederim. Sevgiler şimdiden rastgele.:)

20. pirireis17

pirireis17 KADİR

abi paylaşımların için çok teşekkürler.bende geçende,6 adet mercan tuttum,çanakkale boğazında.ama gerçekten yıllar geçtikçe,sanki balıklar azalıyor.tanıdığım eski balıkçıların görüşleri bu yönde nedense...