MENDİREK üzerinden levrek avı hakkında

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cagdaszengin tarafından paylaşıldı.

1. cagdaszengin

cagdaszengin ÇAĞDAŞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar40
    Üstadlar merhaba;
    Antalya da büyük bir otelin mendireğinden aksam saat 19:00 - 24:00 arası levrek avlamak istiyoruz. Mendirek üzerinden aşağıda levrekler gözle görülebilmektedir. bu balıkları nasıl kandırabiliriz, yem ve olta öneriniz ne olur? mendirek büyük ayak bastığımız yer ile su arası yaklaşık 1,5-2 metredir.
    yem ve yöntem öneriniz ne olur?reeling

2. talebe1974

talebe1974 uğur

Favori Kamış:
    Gold Fısh Ocean Surf 4.20
    Favori Makine:
    shımano catana 4000 fc
    En İyi Avı:
    sargoz 1,5 kg.
    Merhaba;Levrekler gözle görülebiliyorsa ,en iyi yöntem şeytan oltası, yem olarak canlı teke kullanımı derim ben.Gece de olsa fluorocarbon misina kullanın,muhtemelen ışıklı bir ortamdır o mendirek,artısı olacaktır.Şimdiden rastgele.

3. cagdaszengin

cagdaszengin ÇAĞDAŞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar40
    ilginiz için teşekkür ederim, haftaya gitme kararı aldık, umarım yakalarız:))

4. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Levreklerin gözle görülebildiği bir mera.. İmrendim doğrusu.. Şanslısınız..:)

Yüksekten, bırakma şeklinde avlanacağınızı düşündüğümde;
    Max. 0,30 kalınlığında florokarbon misina, çok büyük olmayan yeme uygun sağlam bir iğne ve yem olarak da canlı teke, mamun ya da taze fleto sardalya. Atma ile ilgili sıkıntı yoksa ağırlık bence kullanmayın. Yani klasik şeytan oltası. Ama sardalyanın kesimi çok düzgün olmalı. Yem meraya bağlı değişir ama bu üç yem genelde başarılı oluyor. Bulunduğunuz yer sudan yüksekmiş, kepçeyi unutmayın derim. Ama bence en en önemlisi sessiz olmak ve kendini balığa göstermemek.

Şimdiden rast gelsin.

5. baraküda007

baraküda007 fatih

ben otel mendireğinden çok balık avladım eğer mendireğin altında akşamları mavi led ışıklarlar yanıyorsa raglot silikonun karanlıkta yeşil parlayan fosforlu 5cm raglot silikondan üç sıralı bir takım yapın yalnız en uçtakine jig head iğne takın diğerlerine normal takın topsuz atın