Marmaris Takım

Konu, 'Makineler' kısmında yuceltirak72 tarafından paylaşıldı.

1. yuceltirak72

yuceltirak72 Yücel TIRAK

Merhaba arkadaşlar ,

Marmaris ve Bodrum civarında tekneden avlanmak üzere kullanabiliceğim sağlam uzun ömürlü misina kamış ve makine tavsiyesine ihtiyacım var, genel olarak avlandığım yerlerde denk gelen balıklar mercan çipura turna vs.
    Çok profesyonel değilim fakat iyi bir takım istiyorum . uzun süre beni idare edecek tuzlu suya dayanıklı , genelde derin bölgelerde avlandığımız için beni yormayacak bir makine hassas ve dayanıklı bir kamış , atması kopması olmayacak bir misina. genel olarak aklımdaki takımın özellikleri bu şekilde ,
    tecrübelerinizle tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum,

Herkese iyi akşamlar ve rast gele...

2. yuceltirak72

yuceltirak72 Yücel TIRAK

Okuma Azores Z 65S makine hakkında bilgisi olan veya tecrübe etmiş arldaşlar buraya yorumlarını yazarsa sevinirim

3. kagancelik

kagancelik AŞKIN AVŞAR

Biraz tuzlu gibi lakin Ryobi Slam makinalar hoşuma gidiyor. Nedin mi? Japon malı, sağlam malzeme ve işçilik, en önemlisi hafif.

4. yuceltirak72

yuceltirak72 Yücel TIRAK

banada biraz ağır geldi 700gr yoruyor bir süreden sonra sanırım yanlış tercih yaptım

5. selcuk3104

selcuk3104 selçuk

Ben tekneden yemli avlarda tuzlu su makinalarından daha çok sazan makinalarını daha kolay ve rahat buluyorum. sebebi akıntıda avlanırken arka klapeyi açıp kapatarak misina boşluğunu rahat alabildiğim için.kullanınca herkez anlayacaktır.
    makine:Relix Carp LINQ Extreme 65 (PG) Olta Makinesi bulamazssan okuma longbow 55
    kamış:remixon hurricane 1.65 cm ama uzunu veya kısası değil. yada captain king fisher 1.50 cm
    makine için:Captain Dyneema 8 Kat Dacron İp Misina 0,30 mm
    takım için pelican dozer 0.24 0.30 yada Lineaeffe Hikaru Ultra Fluorocarbon Misina ikiside bugüne kadar kullandığım en hoşuma giden misinalar.
    bunlar kullandığım tavsiye edeceğim hafif ve sağlam ürünlerdir.
    HA JİG yapacam diyorsanız onuda ustalarına danışın derim.

6. sinağrit_baba

sinağrit_baba MURAT

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Shimano Stradic, symetre, spheros, sienna
    En İyi Avı:
    Sinarit 1,5 kg
    Shimanonun 5000, 6000 makinalarini tavsiye ederim. Min. 10 kg çekerli ve min. 130 metre ip misina. Tekne için max. 1.80 uzunluğunda 2 parçalı kamış. Rastgelsin...