Manavgat,Alanya ve side de Balık avlakları

Konu, 'Bölgeler' kısmında zafer7 tarafından paylaşıldı.

1. zafer7

zafer7 zafer özkan

Arkadaşlar ben ailemle birlikte muhtemelen 24 ağustos ta manavgat çolaklı ya 1 hafta 10 günlüğüne tatile geleceğim.

Orada yaşayan veya o tarihlerde orada olacak arkadaşlarla birlikte balık tutmak hoşça vakit geçirmek isterim.İlgilenenler buraya yazarsa mutlu olurum.Herkezi saygı ve sevgi ile kucaklıyorum.

2. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    Zafer abi hoş geldin, abi çolaklı evrenseki sınırında barınak var,tatlı suyun denize döküldüğü yere barınak yaptılar,ben haftada 2 3 gün sabah erken 4 ile 6,30 a kadar orda olurum,at çek işine yeni atıldım :) , tanıman kolay olur,zira benden başka da atçek yapan yok orda :)

saygılarımla kadir

3. zafer7

zafer7 zafer özkan

benim için süper bir haber bu.müthiş çok sevindim.bu demek oluyorki gelir gelmez sana takılacam.özelden sana telefonumu da yazayım sende yaz görüşelim gelince seni arayayım.

4. zafer7

zafer7 zafer özkan

Bu arada at çek derken tatlı suya mı denizemi?Neler çıkıyor?Ben jandarma kampında mırmır (mırmır lar genelde küçük çıkıyordu)bazen de çupra yakalıyordum önceki yıllar.Ama burada malum istediğin yer ve zamanda avlanamıyorsun.

5. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    abi ben levrek için at çek yapıyorum,henüz çok yeniyim,bu sefer kesenin ağzını iyi açtım rapala ve makina kolleksionu yapıyorum,çok zevkli oluyor rapalayı kovalıyan balığın ağzına bırakmak :)

ilk kez atçek yaptım bunları yakaladım abi,yalandırma ve levrek ispendek arası bir şey:)

Uploaded with ImageShack.us

bir sonraki denememde levrek atlamasa da turna tutdum,bu balıkları 15 dakika içinde aldım başkada vuran olmadı,

mekanı gelmeden gör abi şimdi den:)
    ihtiyar heyeti her sabah aynı saatde buluşuyorlar,muhtemelen hemşeri çıkarsınız abi,

tatlı suyun denize döküldüğü yer abi,

jandarma kampı sağ taraf da tahmini kuş uçuşu 600 mt:)

köprüden denize doğru çekim,

resimde görüldüğü gibi kefal kum gibi burda:) 10 15 20 cm arada kiloluk olanlarıda var abi:)

balık olarak mırmır çıkıyor,lokum balığı,çipura,yalandırma,tatlı su ağzı abi her an ne geleceği belli olmaz,önemli olan doğru zamanda,orda olmak,yem olarak taze sülünez tavsiye ederim,ordaki ihtiyar heyeti tavuk kullanıyor ve iğnelerini hiç beğenmedim,tavsiyemi yaptım artık onların bileceği iş:)
    beklerim abi,
    adresim kumköy de şamata bar ı sorun herkes gösterir,ordaki trafik lambasının altında yol kenarında bizim market var abi, köşem market,
    jandarma kampından çıktınızmı,ilk ışıklardan sağa dönüyorsunuz kumköy yoluna,
    karşınıza çıkan ışıklar dan sağa sapıyorsunuz,sonrasında gördüğünüz trafik lambalarını sayın abi,3 cü ışıklarda köşem market var ben ordayım:)

saygılarımla

6. zafer7

zafer7 zafer özkan

abicim mahsuru yoksa seninle telefonla görüşmek istiyorum.numaranı verirsen hemen ararım.sana daha önceki mesajımda numaralarımı yollamıştım.ayrıca verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.bu arada dikkat ettim çektiğim mesajlar özel mesajlar ulaşmıyor

7. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    abi yeni gördüm mesajını cevapladım:)

yarın gündüz görüşürüz şimdi eve gitmem lazım:)

8. koate

koate Baybora TUĞRUL

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 240
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500FB, Okuma Octana OT-30
    En İyi Avı:
    gümüş balığı, 4 cm
    Alanyaya giderken kumköye uğramıştım, denize girdiğim yer bu kayaların solunda kalıyordu. biraz uzaktı, eşimi ikna edememiştim olta atmak için.. hazinenin yanından geçmişim, haberim yok ;( seneye görüşmek üzere..

9. forever

forever farukS

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    sazan 3 kg
    slmlarrrr...

kadir abi tebrikler çok güzel görünüyorlar,yeni başladım fela diyosun ama maaşallahın var hani. bu formu 2 gun once okusaydım mutlaka ugrardım oralara ,yeni döndüm memlekete... neyse canlar sağolsun birgun ugrarım inşallah... selametle kalın haydi rastgele..

10. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yolu düşen herkes i beklerim :) ufak balık olarak şuan için pek verimli bir yer deyil,barınak çok yeni,ilerki yıllarda taşlar rayına oturur balıklar iyice ısınır meraya,

şuan gözlemlediğim kadarı ile,mırmır avcıları pek birşey tutamıyorlar,böyle parmak gibi mırmır çipura yavrusu,yalandırma bebeleri,kefal,birde tek lokum balığı var güzel olan,oda her vakit vurmuyor oltaya,

11. umuts

umuts Umut

alanyada dimçay var 2000 senesinde bayağı bi alabalık vardı burda,tabi şuan varmı yokmu bilemiyorum o dönemde 6 tane solucan bulmuştum 8 tane herbiri 20-25 cm alabalık yakalamıştım ;)

12. zavullu

zavullu Soner

Favori Kamış:
    Alba star
    Favori Makine:
    Okuma Longbow
    En İyi Avı:
    47 cm Zargana,28 cm Kefal
    Ah be Kadir baba okadar Antalya Adrasan diye yardım istedim.Balıga diye Adrasana gittim.Sonra Sideye geçtim Manavgatı,Kumköyü,Evrensekiyi ve Gündogduyu falan gezdim.Keşke enbaşında senin yanına gelseydim:))))

13. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yolun düşerse uğra kardeşim beklerim,başlığı açan Zafer abi geldi,önceki gün balığa gittik,verim yok idi at çek de,sadece bir kez atladı oda çabuk kurtuldu,dolunay var bu aralar:)

14. zavullu

zavullu Soner

Favori Kamış:
    Alba star
    Favori Makine:
    Okuma Longbow
    En İyi Avı:
    Zaten At-çeki seviyorum 7-8 tanede rapalam var.Oltayı atıp beklemek beni bayıyor:)

15. zavullu

zavullu Soner

Favori Kamış:
    Alba star
    Favori Makine:
    Okuma Longbow
    En İyi Avı:
    Kadir Abi sanırsam Çolaklı..Evranseki ile Gündoğdu arasında ...Bu kayalıklar Evrenseki Belediye Plajının Gündoğdu tarafında diye aklımda kaldı ...Gerçi Antalyada, her gittiğim yerde 1 gün geçirdim.İnşallah hafızam beni yanıltmaz diye düşünüyorum........

16. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kusura bakma kardeş,yeni eve taşınma telaşına girdim yeni yeni boşa çıktım:)

evet orası evrenseki balıkçı baınağı:)

17. çetinusta

çetinusta çetın usta

Favori Kamış:
    şeytan oltası
    Alanyayadaki arkadaşların dikkatine ! Kasım ayından itibaren marta kadar suyun bulanık olduğu dönemlerde mahmutlar klas otel önünde kıyıdan birkaç metre ilerde çok iri çipura ve sargozlar çıkıyor. Aynı noktadaki iskeleden gece sahte ile çok büyük ( 7-8 kg ) bir levrek tutulduğuna şahit oldum. Ayrıca aynı dönemde liman bölgesinin belediyenin arkasındaki yenilenen iskelenin ucundan 7cmgece kırmızı kafalı beyaz yozuri flotan sahte ile yine bulanık suda iskarmozları tutmak çocuk oyunu gibi birşey... Alanydaki arkadaşlar ulaş mevkiindeki emirgan restorantını bilir... Restorantın altındaki kayalıktarın plaj tarafına bakan kısmı yağmurlu havalarda levrek cennetine dönüşüyor... Bütün kalamarı kurşunsuz igneye takıp sallıyorsun ve yirmi dakika sonra levreği çıkarıyorsun ... Erken saatlerde girida da gelebiliyor.o noktadan açık deniz tarafına atılacak sulunez veya teke ise cupra avcılarını tatmin edecektir... Ayrıca alanya bölgesindeki en iri ( bir kilo ! ) mırmirlarda o noktadan çıkıyor...

18. turty

turty turan

Favori Kamış:
    FOX HORİZON SFD
    Favori Makine:
    FOX STRATOS FS 12000 MAG
    En İyi Avı:
    TROFE SAZAN 39.50 :) nasipse
    selam kadir abi bu bonkör teklifini bayramdan önce yapsaydın kesin beraber av yapardık bayamda manavgat da avdaydım 6 gün yatılı olarak ama tatlı suya geliyoruz geldiğim meranın ismini vermiyorum özelden yazarım sazanavı için gelmiştim asıl diyeceğim bizde en ufak bir vuruş alamadık dolunaya kabahat bulduk

Son düzenleme: 24 Kasım 2010
  19. boolat

boolat Murat boolat

Slm usta...
    Bende sizinle tanışmak istiyorum özelden yazdım :)