Makina için fikir

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Murat42 tarafından paylaşıldı.

1. Murat42

Murat42 Murat önder

*** arkadaşlar ismim Murat konya merkezde yaşıyorum uzun zamandır 40 80 80 150 teleskobik kamişlarla canli yem mısır vs kullanarak sazan tali su levrek avliyorum 1 aydır spin avına merak Sardım 5 20 atarlı iki parçalı sipin kamış aldım 2.40cm buna uygun makina tavsiye ederseniz çok sevinirim bide misina 300 350 tl gibi aklımdan geçiyor birde şimdiden teşekür ederim 1500 bimakina cokmu ufak 4000 makina sizce hangisi daha iyi olur?

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Procaster a tavsiye ederim. Ben 4000 kullanıyorum. Her türlü işini görür. Fiyati o civarlarda olsagerek

3. yk71

yk71 Yüksel

4000'lik makineler ağır olur. 2500- 3000'lükler 5-20 gr kamış için daha iyi olur.

4. yk71

yk71 Yüksel

Spro Passion fd 720- 730 fena makine değildir. fiyatı 140-150 TL civarlarında.

5. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    shimano catana 3000
    daıwa legalis 3000
    Ryobi excusma 3000
    Bunları kullanabilirsin.

6. Arjen

Arjen Ahmet

Favori Kamış:
    Bauer prestige 2.40
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    1 kg kasna
    Ryobi ecusima vi 4000 kullaniyorum. Harika makine tavsiye ederim

7. Murat42

Murat42 Murat önder

Cok saolun inceliyorum kafama takilan makina büyüdükce drag artması lazım degilmi markadan markaya fark ediyormu bu olay x marka 3000 drag 7.8 atiyorum yaziyor baska marka 2000 lik makinaya yazmis ayni drag bu isin bilyayla alakası varmı?yok hayir zaten cok nadir buyuk balik ufak sahteye nadir atliycak onuda kolum az yorulsun diye ufak makina alipta kacırmayim diyorum

8. yk71

yk71 Yüksel

Her küçük makine ufak balık çekemez, küçük sahteye de ufak balık atlayacak diye düşünmeyin. Nasibinizde varsa 5-6 cmlik sahte ile, küçük makine ile 2-3 kg, hatta uygun kalama ile daha da büyüklerini yorulmadan ve balığı kaçırmadan çekebilirsiniz.

9. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Arkadasim kıyıdan avlayacaksan bizim iç sularımızda trofe balık yok denecek kadar azdır.Bunca yıllık balıkçıyım kıyıdan 2.5 kg üzerei balık yakalamadım.Sana tavsiye ettiğim makineler 5 veya 6 kg draglı makinelerdir.Bizlere fazlasıyla yeter..Haaa dersinki param çok ve ben büyük balık yakalarım kıyıdan o zaman ver 3.500 tl al bir tane shimano stella .:eek:

10. Murat42

Murat42 Murat önder

aynen dogru söyluyorsun ben sazanci olunca kafa ordan karisıyor nerde öyle 7 8 kg avci balik sahteye saldiracak aldim arkadaslar Shimano Exage 3000SFD Spin 250tl 6 taksit nerde abi bizde 3500tl makinaya vericek para benim ava gitigim araba o fiyat :) sabah 5.30 gibi BİSMİLLAH diycem bakalım herze teşekürler

11. yk71

yk71 Yüksel

Exage 3000 sfc var. Suda kaşığı, rapalayı ... zor çekiyor. İnşaallah senin aldığın model öyle değildir.

12. Murat42

Murat42 Murat önder

4+1 rulman makina 15 gr meps kadar iyi cekiyordu ama zaten kamışıda 5 20 atarlı