Lütfen Okuyun. Lütfen İhbar Edin

Konu, 'Genel Konular' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Sevgili Vedat abi,

Annemin dedesi Çanakkale'de şehit olanlardan.. Bizse Kayseri'deyiz. Vatanın bütünlüğü sadece onun sınırları ile alakalı değildir. Her bireyin kendisini direk etkilemese de yaşadığı toprakların üstündeki her olay hepimizi ilgilendirmelidir diye düşünüyorum. Aksi takdirde evin mutfağında yangın varken salondakilerin bir köşede rahatça oturmasına benzer bu iş..

Hiç avlamadığım balıkların, başta levrek olmak üzere, yahu ben zaten Anadolu'nun ortasındayım benim için denizde ha var ha yok , tezgahta gördüğüme bile şöyle bakıp geçiyorum demiyorum.

Denizlerimizdeki o balıklarda benim de hakkım var. Kendini bilmezlerin, aç gözlülerin, şeref yoksunu bu adamların kötü emellerine ulaşmaması için bütün arkadaşlarım gibi ben de elimden ne geliyorsa yanınızdayım..

Ha gayret!..

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Sevgili Vedat abimize böyle bir konuyu açtığı için sonsuz teşekkürler.

Konu gerçekten çok önemlidir arkadaşlar.

Özellikle dinamitle yapılan katliamlar başta levrek olmak üzere tüm balık nüfusunu tehtid eder haldedir.

Yanlış bir yöntem ile avlandığını gördüğünüz kişileri mutlaka bölgenin sahil güvenliği başta olmak üzere arayarak ihbar etmekten çekinmeyin.

Yaptığınız ihbarlara cevap vermeyen yetkili bir makam olursa bu konu aracılığıyla yönetimimize bir mesaj yollayarak yardım isteyebilirsiniz.

Lütfen konunun önemini daha dikkatli takip edelim ve vatandaşlık görevimizi yapalım.

saygılar

3. RamazanUsta

RamazanUsta Ramazan Uzan

Favori Kamış:
    Albastar Qual Surf
    Favori Makine:
    Albastar Pasha
    En İyi Avı:
    Akya 8.5Kg
    Bu dinamitle avlananların sayıında artış var. Balıkçılar arasında çok konuşuluyor. Üstelik barınaktan sezdiğim kadarıyla madem kimse sesini çıkarmıyor bizde yapalım düşüncesi gelişmeye başlamış.

Birilerinin birşeyler yapması lazım. İstanbul Boğazında da dinamit atıyorlar çapariciler görüyor duyuyor ama seslerini çıkarmıyorlar.

4. İzmirli51

İzmirli51 Fikret ALAYLIOĞLU

Favori Kamış:
    2,59 cm Shakespeare UglyStik Lite, 2,40cm Dam EMotion 25 IM6X ,
    Favori Makine:
    Sahara 3000FD ve Sonora 2500FB - 4000FB
    En İyi Avı:
    Levrek 1,950 kg
    Sevgili Büyüğüm,
    Girişimde bulunduğunuz konuda, elimden geldiğince maddi ve manevi destek olmaktayım ve de olmaya devam edeceğim. Katılımcı arkadaşların sizden istemiş oldukları ek bilgileri de bizlerle paylaşırsanız daha bilinçli olarak davranabiliriz.
    Şikayetlerimizi Sahil Güvenliğe, Jandarmaya ve İl/İlçe Tarım Müdürlüklerine yapabiliriz diye biliyorum.
    Adana İl Tarım Müdürlüğü telefonu : (0 322) 344 17 17
    Yumurtalık İlçe Tarım Müdürlüğü telefonu : (0 322) 671 20 46
    15-16 Ocak tarihli av günümde sahilde kontrol yapan Yumurtalık İlçe Tarım Müdürlüğü aracını gördüğümde, iki zıpkıncıyı zıpkına yasak bölgede daldıkları için şikayet ettim. Siren çalıp zıpkıncıları uyararak, gerekli müdaheleyi yapmışlardır. Telefon ile arayarak da şikayetlerimizi yapabileceğimizi belirttiler. Ayrıca ihbar ederek, kendilerine yardımcı olmamızı da istemişlerdir.
    Size ve herkese saygı ve sevgilerimi sunarım.

Son düzenleme: 25 Ocak 2011
  5. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli Üyeler
    Konuya ilginiz dolayısıyla teşekkür ederim.
    Elbette heryere yetişmek yada müdahele edebilmek mümkün değil.
    Ancak hemen herkesin gördükleri olumsuzluklarda,medeni cesaretlerine vede duyarlılıklarına uygun olarak,istikrarlı aramalarda,başvurularda,ihbarlarda bulunmaları gerekmektedir.
    Hadiseden kısa vadede,anında netice almanın pekde mümkün olmayacağını kabul etmelisiniz.
    Ayrıca tebliğ veya sirkülerlerle bazı hakları maalesef edinebilmiş profesyonel teknelerede müdahale imkanı yoktur.
    Forumların önemli sayıda avcıya bilinçli avcılık konularında hakikaten önemli katkıları olsada,ne yazıkki çok büyük bir kitle,o herzaman tenkit ettiğimiz,profesyonel yöntemlere benzer açlıkla,fırsatını buldukları anda,aynı derecede davranabildikleride bir vakiadır.
    Hakiki doğaseverlerin herşeye rağmen bilinçli davranışlarından vaz geçmemeleri gerekmektedir.
    Memnuniyetle belirtmek isterimki,hedef bölge Sarozdaki bomba avcılığına önemli sekte vurulmuştur.
    Duyarlı SGK birimlerine can-ı gönülden takdir ve teşekkürlerimizi belirtmemiz çok olumlu bir davranış olacaktır.
    Sevgi ve saygımla kalınız

6. koxford

koxford nada

En İyi Avı:
    nada
    Çok Değerli Büyüğüm Fikret Abi ve Çok Değerli Büyüğüm Vedat Abi,

Örnek girişimleriniz, pek kıymetli hatırlatma ve uyarılarınız için sizlere bir kez daha saygıyla teşekkür etmek isterim; sağ ve var olunuz..

7. adem1

adem1 adem aksoy

En İyi Avı:
    halibut.20kg(tahmini:D)
    Rüşvetle kaçak avlanmaya 36 yıl istendi
    ALİ OKTAY07.06.2011
    Rüşvet karşılığı kaçak avlanma suçlamasıyla iki asker ile 13'ü balıkçı 15 sanık hakkında 36 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kaçak avlanmaya çıkan balıkçılara Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı botların yerlerini söyleyerek yakalanmalarını engelleyen ve beş ay önce emekliliğini isteyen Başçavuş S.G.'nin, 2-3 yılda 200 bin lira rüşvet aldığı iddia edildi. Emekli başçavuş, tekne başına 500 lira rüşvet almakla suçlanıyor. Ataköy Marina'da görev yapan astsubay İ.Y.'nin ise bir cezayı kaldırmak için 50 bin lira rüşvet istediği ayrıca, başka balıkçılardan da tuttukları balıkların dörtte birini rüşvet olarak istediği öne sürüldü. Teknik takibe takılan konuşmalarda ise sanıkların sürekli şifreli konuştukları anlaşıldı. Balıkçıların "Bugün hava nasıl?" şeklinde, sahil güvenlik botlarının yerini sordukları mesaja emekli başçavuşun, "Bugün Tuzla, Mersedes de var, dikkatli ol", "Protestocu var, o da yukarda saha boş" gibi mesajlarla yanıt verdiği bildirildi.kaynak:sabah web sitesi

8. balım

balım yücel bal

tebrik ediyorum sizi keşke bizlerde sizin gibi daha duyarlı olabilsek

9. karateci

karateci MEHMET ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    daiwa sensor red surf420-effe accord 360
    Favori Makine:
    okuma marka makina
    En İyi Avı:
    sazan /1,5 kg
    hayırlı bir iş yapmışsınız abi, keşke herkes sizin gibi duyarlı olsa, saygılar.

10. adem1

adem1 adem aksoy

En İyi Avı:
    halibut.20kg(tahmini:D)
    asağa rağmen kaçak avlanmaya çıkan balıkçıları rüşvete bağlayan Marmara Sahil Güvenlik Botu Komutanı Astsubay Başçavuş Selim G’nin 40 yıl hapsi isteniyor...

Tolga ATAR- BUGÜN

Sahil Güvenlik Bot Komutanı Başçavuş Selim G’nin kaçak balık avına göz yumma ve sahil güvenlik botlarının yerlerini bildirme karşılığında balıkçılardan rüşvet aldığı İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nce hazırlanan iddianameye yansıdı. İddianamede, balıkçıların başçavuştan denize çıkmak için izin almasından, gününde ödenmeyen rüşvet için, utanç ve üzüntülerini belirten ifadeler de yer aldı.

RÜŞVET TOPLANTISI

Balıkçıları limanda toplayan Başçavuş SelimG’nin “Yardımlaşmadığımız sürece teknelerinizi çözdürmem” diyerek rüşvet istediği iddia edildi. SelimG’nin rüşvette aracılık etmesini istediği sanıklardan İlhami A’ya da, “Kaçak balık avlayanlar var. Bunlar para verecek, sen getireceksin. Bunun karşılığında onlara hemgöz yumacağımhemde avlanmaları için kolay yollar göstereceğim” dediği belirtildi. İddianamede, SelimG’nin aracıya “Bugün çalışıyorum” mesajı gönderdiği, İlhami A’nın da diğer balıkçıları arayarak “Amca nöbetçiymiş” ifadelerini kullandığı ileri sürüldü. Başçavuşun, “Bugün Ankara dikkat” şeklindemesaj yazdığı, şifrenin bölgede sahil güvenlik botu anlamına geldiği ifade edildi. Başçavuş SelimG. ve 15 sanığın 40 yıla kadar hapsi isteniyor.

Para bulamadım yüzüm tutmuyor

İddianamede Selim G’nin ödeme günü geldiğinde “Bugün ayın 30’u” uyarısında bulunduğu dayer alıyor. Balıkçılardan Kenan Y. de gönderdiği mesajda, “Senin para işini halletmeden denize çıkamam. Yemin ederim bu mesajı yazarken terledim, yüzüm tutmuyo artık sana” dediği ileri sürüldü.

YENİ SEZONDA PALAMUTA DOYACAĞIZ

Balıkçılar, bugün başlayan av sezonunun bereketli olması için “Vira Bismillah” dedi. Doğu Karadeniz Balıkçı Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Mutlu, Bandırma ile Hopa arasında bolmiktarda palamut olduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Mutlu, “Yeni sezonda istavritten de umutluyuz” dedi.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş da, yılın ilk 6 ayında, su ürünleri ihracatının yüzde 25 arttığını, yıl sonu için de 450milyon dolar hedeflendiğini belirterek, çok kısa süre içinde 1milyar doları yakalamanın işten bile olmadığını bildirdi. Yalçıntaş, Marmara’da çapari ile palamut avının başlamasının bereketli bir sezona işaret ettiğini kaydetti ve “bol ve bereketli bir sezon” diledi. Yalçıntaş, balıkçılık konusunda hükümetin yaptığı çalışmaları da takdirle karşıladıklarını ifade etti.

11. gokhanunsal44

gokhanunsal44 Gökhan ÜNSAL

]ALINTI

Halde yüzlerce kasa yasadışı balık..!

Denetimde yasadışı avlanmış balıklar tespit edildi ve ceza kesilerek, balıklara ekiplerce el kondu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yavru balık avını, denizden başlayıp balık hallerine ve satış noktalarına kadar denetlemesi ve engellemesi gerekiyor.

Bugün yapılan denetim yasadışı avcılığı önleme konusunda Bakanlığın ciddiyetini gösteriyor ve bizi umutlandırıyor. Fakat bu denetimlerin denizden, balık çıkarılmadan da yapılmasının önemini Bakanlığa hatırlatıyoruz. Aksi takdirde en değerli besin kaynaklarımızdan birini kaybedeceğiz çünkü balık stokları geri dönülmez bir şekilde tükenmek üzere.

Stoklarda düzelme görülebilmesi, denizlerin bereketinin geri gelmesi için Bakanlık yasadışı avcılıkla mücadeleye devam etmeli. Gereken eğitim ve teşvikler de bir an önce verilmeli, verilirken de balıkçı nüfusunun büyük bölümünü oluşturan küçük balıkçı göz önünde tutulmalı.

http://bit.ly/ucBpGt

12. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Sahibinden.com sitesinde verilen bu ilan hakkında şikayette bulundum ancak henüz kaldırılmış değil.

İç sularda, tatlı su kaynaklarında ağ ile av yasağı olmasına rağmen bu arkadaş maalesef satış yapılmaktadır. Hemde göstere göstere ve özelllikle alabalık için olduğunu belirterek. Göndermiş olduğum mail ve site içinden yapmış olduğum şikayet mesajında konu hakkında bilgi verdim, av sirküleri ile ilgili link de paylaştım ancak maalesef ne geri dönüş var,ne de ilan kaldırılmış değil.

Bunca insan sürdürülebilir balık avı ve sirküler dışı avlanmayı durdurmak için çaba sarf ederken bu sitenin hala bu ilanı destek verircesine kaldırmamış olması gerçekten üzücü.

Ben bu konunun linkini birazdan sitenin iletişim bölümünden ilgili internet sitesine yazacağım. Sizlerden de bu konuda ilgili ilan hakkında şikayetlerinizi aşağıdaki linkten iletmenizi rica ederim. Madem bu site Türkiye'nin en eski ve en çok üye sahibi sitelerinden biri, haydi arkadaşlar durmayalım ve tepkimizi gösterelim.

Ben ayrıca kişiyi ve internet sitesini Alo 174 İhbar Hattı'na bildireceğim ve http://www.alo174.gov.tr/ sitesinden de takip edeceğim.

Bu ilanı sosyal medyada da paylaşırsanız çok sevinirim.

Kanun dışı av ilan no: 141915199

Kanun dışı av ilanı linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...deSearchFilter=false&showViewPreferences=true

İlan sayfasında "İlan ile İlgili şikayetim var" sekmesinden mesaj gönderebiliyorsunuz.

Sahibinden.com sitesine mail atmak isteyenler bu emaili kullanabilirler;
    destek@sahibinden.com

Sevgiler ile, rast gelsin dostlar.

13. mybtekstil

mybtekstil Murat TEMEL

14. Cmgrr

Cmgrr Cem GÜRERGİLLER

İlgilenmek gerekirmi...

Öncelikle siteniz gayet iyi bir site ama direk ihbar etmek vb bişey olması lazım kullanıcı olabilmek için 10 dk dır uğraşıyorum...
    Ben zıpkınla balık avının yasaklarını bilmem ama instagramda bi ablamız hem zıpkınla avlanmış hemde orfoz vs bişeyler avladım diye yazmış. İlgileneceğinizi düşünüyorum. Saygılar

Ekli Dosyalar:

15. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    1) 01/09/2012 tarihinde yürürlüğe giren 3/2 Sayılı Tebliğ ile , yaklaşık 12 (ON İKİ) yıldan beri zıpkın/Sualtı Tüfeği ile avı amatör Balıkçılara yasak olan ORFOZ/LAHOS türlerinden boy limiti asgari 45cm ebadında olmak kaydı ile ve günde en fazla 1 ‘BİR’ adet olmak kaydı ile ve DALIŞA YASAK OLMAYAN ALANLARDA zıpkınla / Sualtı Tüfeği ile avlamak serbest bırakılmıştır.

16. balikcitayfun

balikcitayfun Tayfun Göktaş

Kesinlikle katılıyorum durum çok daha kötüye gitmekte...