lüfer beklentesi 2017

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında garip tarafından paylaşıldı.

1. garip

garip garip

Favori Kamış:
    tt
    Favori Makine:
    tt
    En İyi Avı:
    tt
    Arkadaşlar bu sene lüferden ümit var mı Karadeniz de yapacak mı lüfer bu sene görüşlerinizi bekliyorum..

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Senden gelecek haberlere göre yapıp yapmayacağı hakkında fikir sahibi olabiliriz.Malum bu balık Karadeniz de üreyip egeye göçmekte.Sen balığın kaynağındasın,orda bol olursa bizim gibi marmara da olan avcılar umutlu olurlar:) Orda kılçık yoksa,bu sezon avcumuzu yalaycağımız belli olur.Genel olarak geçen yılın bir kısım balığı egeye geçmeyip marmara ve boğazda yatak yaptı,karadenize döndüğünü sanmıyorum,Gemlik körfezinde eskiden yumurta bırakırdı,defne yaprağı kaynardı bazen kıyılar,belki eski çamlar bardak olup, bu sene için bişeyler bekliyorum ama,iki ay sonra kesin durum ortaya çıkacaktır.

garip bunu beğendi.
  3. isoylu

isoylu ismail soylu

Fatih bey dediklerinize katılıyorum. İki haftadır Yalova da kıyıdan veya tekne ile lüfere yakın sarıkanat alınıyor. Genelde sabah ve akşam üstleri kaşıkla at çek yaparak iyi avlar veriyor.

garip bunu beğendi.
  4. garip

garip garip

Favori Kamış:
    tt
    Favori Makine:
    tt
    En İyi Avı:
    tt
    Fatih abi şimdi kara deniz de ürüyo dediniz....peki burda 27*28 temmuz bilemediniz ağustos 1 ve 2 de yapraklar görünür....balık karadenize ne zaman geliyo yumurtayı ne zaman bırakıyo ...yumurta bırakan balık bizim oltalara neden vurmaz....biraz daha açar mısın sana zahmet..birde burda ürüyosa bu balık 25cm üstüdür en az ama burda nedense çinekop ve sarıkanat vuruyo daha sık lüfer nadir.....onun üstü hiç yok belki 1 tane....niye biz lüfer nadiren tutuyoz yada kıyılamıyomu bu balık açıktan mı geçiyo...