Lrf makina

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ramazan toklu tarafından paylaşıldı.

1. ramazan toklu

ramazan toklu ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    Merhaba arkadaşlar. Lrf ye yeni başlayacağım. Bizim buralarda kışın pek fazla balık olmaz. Lrf yapanı da hiç görmedim. Yaza doğru bir takım kurmak istiyorum. Dam HPN Pro G2 5-25 kamış almak istiyorum. Makine konusunda ise 40 lık Okuma avenger Spinoza makinem var. Sizce bu makine ile lrf yapabilir miyim ? Yoksa yeni bir makina almam gerekir mi? Yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

2. bearing

bearing erdal demir

40'lık ağır gelir lrf için çabuk yorar, fazla misina toplayacağından silikon yemlerde aksiyon bozar... 15'lik veya 25'lik arası bir model uygun olur. kamış ağırlığı ile makine ağırlığı da orantılı olur ise hem yormaz hem dengeli bir takım olur.

3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Kamiş 5-25gr atarlı oldugundan kisa sürede pişman olursunuz
    7-15 gr silikonlar ile levrek peşinde koşacaksan abi amenna ama lrf dediginde "genelde" 1-10 gr arasi silikon ve mini jig tarzi sahtelerle yapilan av anlasildigi icin uygun olmaz o kamis ve makine

4. RerayT

RerayT Eray

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Sea Bass 270 10-50 Shimano Catana Dx 210 1-11 LRF
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 mitchell avocet III Silver 1000
    Merhaba, LRF kamışlar genelde 0-5gr 1-7gr en fazla 11gr atar aralığında oluyor. Bunun yukarsı LRF'den çok light spin'e giriyor diye biliyorum. Makinelerde genelde 1000-15000 gibi küçük ve hafif makineler tercih ediliyor. LRF kamışları ile ilgili bir çok yazı internet'de mevcut. Bence iyice araştırın ve doğru ürün almaya çalışın, yoksa benim gib üç adet kamış sahibi olursunuz. :)
    Piyasada LRF için üretilmiş uygun fiyatlı kamışlar mevcut. Son kamışım :) Favorite white Bird.