LOBBUĞH DOLMASİ

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında balli tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Beri tarafta da kariyerinin zirvesinde koskoca Lokman Müdür. Ki ne benzir kariyerinin zirvesindeki profesörlere.:eek: :D

Hayır yani Sen değil miydin şişe mantarını boili şeklinde modifiye edip sazan avlayan? Özünü, içini düşün, yüreğinin sesini dinle abim. Nasip bu makarnaya da gelir, mantara da sayın müdürüm.:p

Dost gönüllerle muhabbetimiz daim olsun. Rabbim hayırlı günler versin, sağlık afiyet versin de balığa gitmiş olalım, gerisi teferruat.;)

2. hasanahsen

hasanahsen HASAN

Makarna sazanda güzel iş yapan bir yem bizim burada.İğne çok küçük hocam balığı iyi çıkarmışsınız o iğne ile :)

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sevgili Hasan teşekkür ederim.;)

Makarna ile yaptığınız sazan avlarını kışın da yapıyor musunuz veya nasıl, verimli oluyor mu?

Bu avın asıl önemi "kışın sazan avı olmaz" ön yargısını bertaraf etmesidir bana göre. Bu peşin kabulü defaatle yıkmamıza rağmen yurdum balıkçısının anlayışını yıkamadık bir türlü.:eek:

İğne konusu, evet küçük iğne ancak 2 adet boncuk makarnayı deforme etmeden uygulamaya da çok müsait. Bununla birlikte aynı marka/model iğnelerin 4 ve 6 numaraları ile de çokça avımın olduğunu da belirtmeliyim.

4. hasanahsen

hasanahsen HASAN

Hocam kışın sazan deneyimim pek yok...Yazın ise tek yemim sazan için makarna ama düdük değil, yüksük makarna iğne ise sasame chinu 2 numaralı iğne...
    Yüksük makarna büyük olduğu için küçük sazanlar alamıyor trofe sazanlar için çok verimli :)

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Şamandıralı takım ile boncuk makarna kullanıyorum.

Yüksük makarnayı hangi takımla kullanıyorsun? Balık boylarını da merak ettim doğrusu. :)

6. sabriyazici

sabriyazici sabri

Abim ellerine sağlık olsun uzun zaman dir foruma giremiyorum aklima düştü bir bakayım dedim senin gibi abileri dostları görünce seviniyor insan kismetin acik olsun herzaman rast gelsin bütün herkese selam olsun

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Aleyküm selam güzel insan. Çok teşekkür ederim.
    Uzun zaman oldu bi hasbihal edemedik. Özletiyorsunuz gözüm. Umarım bir sıkıntı yoktur.:)

sabriyazici bunu beğendi.
  8. sabriyazici

sabriyazici sabri

Evet uzun zaman oldu abi bir bakayım dedim ne var ne yok.diye Allaha sukur bizde sıkıntı yok iç güveysinden hallice işte idare ediyoruz cok şükür görüşmek üzere Allaha emanet ol abim saygilar selamlar