Lezzetsiz, Kötü lezzetli, Kanlı vs. Balıkların Pişirmeye Hazırlanması

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

1. OMMG

OMMG OKAN

Ağzına sağlık Yakup abi,öyle bir anlatmışsınki gecenin bu saatinde canım balık çekti...

2. nahita

nahita sadık doğan

Favori Kamış:
    Penn
    Favori Makine:
    Penn
    En İyi Avı:
    Lahoz 2,5Kg
    Son düzenleme: 1 Mayıs 2011
  3. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Bence sırf balığı daha lezzetli hale getirmek için böyle birşey yapmak hiç etik değil. Balık ses çıkaramaz ama bu acı çekmediği anlamına gelmez.

4. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Bu güzel tarifler için teşekkürler.

Videodaki teli neden soktuklarını bilemedim fakat balığı bir kenarda yavaş yavaş boğularak ölmeye bırakmaktansa zıpkıncılıktan kalma bir alışkanlık olarak bir bıçak veya şişle beynine girip işini bir anda bitirmek bana hem daha etik geliyor hem de tahminimce etin lezzeti üzerinde olumlu etkileri var.

5. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Güzel bilgiler. Elinize sağlık.

Bende naçizane ekleme yapmak istedim. Büyük balıkları temizlerken, solungaçların heme altından ve karın bölgesini bıçakla kesin. Sonra solungaçlarından tutarak aşağı doğru çekerseniz bütün iç organlarını ve artı olarak kan taşıyan bütün damar sistemini tek bir hamlede çıkarabilirsiniz.

Palamut ailesi ve benzeri balıklarda mutlaka bir müddet soğuk suda bekletmek gerekir kanın iyice boşalması için.

Şimdilerde deniz tuzu bulmak artık çok kolay. O yüzden iyi suya deniz tuzu katıp balıkları yıkamak, tatlı suyun balık etindeki yumuşatma etkisini de ortadan kaldıracaktır.

Afiyet olsun.

6. Pınar09

Pınar09 Pınar Erdoğan

Herkese merhaba..Çok zaman geçmiş , cvp.veren çıkar mı bilmiyorum, umuyorum :) Bir konuda yardıma ihtiyacım var.. Sabah canım balık çektiği için çarşıya indim.Bu sene palamut yiyemedik diye, sırf palamuta benziyor diye de tombik aldım :D Bile bile lades dedim yani.Şimdiye dek hiç yemedim, tam bir balık manyağı olmama rağmen.. Sabahtan beri araştırıyorum, lezzetsiz diye okuyunca çöktüm :( Oğlum tava sever ben her türlü yerim balığı ama, biz balık yerken dünya durmalı, o kaa seviyoruz yani. Şimdi temizledim güzelce ve tuzlu suya bıraktım.Başka ne yapabilirim lezeetli olması için.. Az da almadım aksi gibi :( Balıkçı abim tarif de verdi ama , bana ton balığı diye kakalamaya çalıştığı için verdiği tarife de güvenemiyorum. Pişirmeden önce ılık suda beklet, bembeyaz olacak rengi, sonra tava yap dedi :D !! Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler..

7. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE